To był długi proces – miesiące badań i przygotowań, kilkuetapowy proces oceny, a na finiszu – dwa intensywne dni finałowych rozmów z jurorami. Werdykt zaskakuje. Mamy rekordową liczbę aż pięciu pierwszych nagród głównych. Takiej decyzji w historii Polskiej Edycji EUCYS jeszcze nie było! Jednak jury było zgodne, każda z wyróżnionych…
read moreJuż za dwa dni stanie się jasne, kto zdobędzie nagrody w konkursie Odkrycia – Polska Edycja EUCYS. 26 młodych naukowców z całej Polski przez dwa dni będzie wprowadzać jurorów w tajniki swoich badań, opowiadać o motywacjach i przeszkodach w realizacji projektu, w końcu – przekonywać o potencjale naukowym lub wdrożeniowym…
read more26 uczniów-naukowców z całej Polski, 19 prac badawczych z różnych dziedzin wiedzy i nieograniczony potencjał pomysłowości, pasji i wiedzy – to przepis na skład finału konkursu Odkrycia – Polska Edycja EUCYS. Przed uczestnikami ostatnie chwile przygotowań. Na uroczystość ogłoszenia wyników zapraszamy 1 kwietnia do Centrum Nowych Technologii UW. 19 najciekawszych…
read moreMiędzynarodowe finały European Union Contest for Young Scientists dobiegły końca. Oddychamy z ulgą i puszczamy zdrętwiałe kciuki. Reprezentanci Polski wracają z Lejdy w dwoma nagrodami. Matematyk Bartłomiej Bychawski zdobył jedną z trzecich nagród głównych, wartych po 3500 euro. Natomiast biolożka Gabriela Szczepanik otrzymała nagrodę specjalną w postaci udziału w International…
read moreByłeś na stażu badawczym? Sam lub z kolegami, koleżankami przygotowaliście projekt naukowy? Stworzyliście prototyp urządzenia, którego jeszcze nikt nie wymyślił? Masz wyniki, które chcesz pokazać ekspertom? Koniecznie zgłoś się do konkursu Odkrycia – Polska Edycja EUCYS! Udział w nim to nie tylko szansa laury, ale przede wszystkim gwarancja rzetelnej merytoryczne…
read moreJak sprawnie przygotować dobrą pracę naukową? Na co zwrócić uwagę, aby tekst był spójny, czytelny i zawierał wszystkie elementy niezbędne w wywodzie naukowym? Te pytania towarzyszą wielu młodym autorom. Wskazówkami dzieli się dr inż. Michał Krupiński z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie, współpracownik Funduszu i opiekun naukowy stażystów i…
read moreCzy wiecie, że na świecie co 12,5 sekundy ukazuje się nowa publikacja naukowa? A redaktor uznanego czasopisma otrzymuje nawet 100 artykułów dziennie? Czasami nawet 90% procent nadesłanych prac jest odrzucanych, zanim trafią do recenzentów. Jednocześnie publikacje są obecnie najlepszym miernikiem aktywności naukowej, docenianym przy przyznawaniu stypendiów, grantów i nagród .…
read more