Slide Zdjęcie główne podstrony Weź udział

Inspiratorium

O programie Opinie uczestników Program wspierania
nauczycielskich pasji
Nasze cele

O programie

Inspiratorium to program Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci adresowany do nauczycieli i realizowany we współpracy z Klubem Młodego Odkrywcy przy wsparciu Fundacji Credit Suisse.

Tworzymy Inspiratorium, ponieważ wierzymy, że wypracowane i sprawdzone w Funduszu metody warto propagować szerzej. Lata naszej pracy pokazują, że to, co proponujemy naszym podopiecznym w ramach Programu ZDOLNI, świetnie uzupełnia program szkolny i może pomóc nauczycielom w ich codziennej pracy. Chcemy, by coraz więcej młodych ludzi mogło doświadczać edukacji nastawionej na praktykę, samodzielność i krytyczne myślenie. Jesteśmy przekonani, że warto dzielić się z nauczycielami naszym wieloletnim doświadczeniem, by mogli inspirować uczniów, wzmacniając ich ciekawość, wrażliwość społeczną i pewność siebie.

Dlatego co roku zapraszamy 15 nauczycieli z mniejszych ośrodków w całej Polsce na ścieżkę wzajemnej inspiracji. Wspólnie zajmujemy się rozwijaniem warsztatu pracy z uczniami zdolnymi, zainteresowanymi, aktywnymi i poszukującymi. Uczestnikom Inspiratorium dajemy szansę rozwinięcia ich pasji i umiejętności tak, by potrafili odkrywać i rozwijać pasje swoich podopiecznych.

Nasze cele

W naszym autorskim programie stworzonym specjalnie z myślą o zaangażowanych nauczycielach stawiamy na:

  • pracę w małej, ale zróżnicowanej grupie
  • wzajemną wymianę doświadczeń
  • tworzenie relacji dających oparcie w codziennej pracy i realizowaniu śmiałych inicjatyw
  • budowanie przestrzeni do dyskusji i refleksji podczas udziału w zajęciach dla stypendystów Funduszu, a także spotkaniach z naukowcami i artystami.

Celem Inspiratorium jest wskazanie uczestnikom nowej perspektywy pracy z uczniami. Zdobywają ją dzięki obserwacji utalentowanych młodych ludzi w czasie zajęć, za pośrednictwem rozmów z naukowcami i popularyzatorami nauki oraz dzięki bliskiej współpracy z nauczycielami pasjonatami z całej Polski.

Weź udział

Program Inspiratorium obejmuje cztery spotkania w roku – 2 wizyty studyjne podczas wydarzeń organizowanych w ramach Programu ZDOLNI i 2 zjazdy warsztatowe w Warszawie. Udział w Inspiratorium jest bezpłatny, Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci finansuje koszty pobytu, dojazdu i materiałów. Od kandydatów oczekujemy zaangażowania, otwartości na nowe doświadczenia i gotowości do działania.

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji do programu. Zwykle odbywa się ona w lutym i marcu. W razie pytań prosimy o kontakt z naszym biurem: fundusz@fundusz.org, tel. +48 22 848 24 68.

Opinie uczestników

Back to top