...
  • PL   EN

Slide Zdjęcie główne podstrony 1,5% Testament Partnerstwo z biznesem Wpłać Zakupy
on-line

Pomagaj z nami!

Dlaczego my? Darowizna Pomóż nam wspierać tych,
którzy zmieniają świat na lepsze
Co jest potrzebne? Jak działamy?

Dlaczego warto wspomóc akurat nas?

Z pewnością są potrzeby pilniejsze niż dobra edukacja dla osób z talentem i pasją. Mamy świadomość, że działalność Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci nie ratuje życia – że „tylko” to życie zmienia. A przecież w dodatku wspieramy tych, których los i tak obdarzył hojniej. A więc dlaczego? Bo od tego, jak rozwijają się najzdolniejsi, zależą losy całych społeczeństw. Ci, którzy wiedzą i rozumieją więcej, myślą odważniej, piszą, grają i malują piękniej, zmieniają życie nas wszystkich. Żeby zmieniali je na lepsze, potrzebują nie tylko warunków do rozwoju: kontaktu z mistrzami, dostępu do laboratoriów, sal koncertowych i bibliotek. Potrzebują przede wszystkim środowiska, które ofiarowując im wsparcie, zaszczepi w nich silną wiarę w to, że ich talent i umiejętności mogą i powinny służyć wspólnemu dobru. A my właśnie takie środowisko tworzymy.

Wszyscy, którzy za pośrednictwem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci ofiarowują młodym ludziom swoją wiedzę, doświadczenie i czas, to wolontariusze. Nasi stypendyści od pierwszych zajęć mają świadomość, że otrzymują coś bardzo cennego po to, żeby mogli w przyszłości dzielić się tym z innymi.

Jak działamy?

Działalność naszego stowarzyszenia jest finansowana przede wszystkim z grantów, zarówno publicznych, jak i korporacyjnych, a także z darowizn osób prywatnych i firm. Naszym największym kapitałem są ludzie, ich wiedza i doświadczenie, ich czas i zaangażowanie. Tworzymy wyjątkowe w skali kraju środowisko gromadzące ponad 300 wolontariuszy rocznie. Ich praca, którą ofiarowują nam za darmo, ma wymierną wartość finansową. Gdyby nie ich dobra wola, Program ZDOLNI byłby wielokrotnie droższy, a nasze działania w takiej formie najprawdopodobniej nie byłyby możliwe.

Co roku organizujemy dla naszych stypendystów ponad 50 różnych wydarzeń. W sumie z naszej pomocy skorzystało już prawie 10 tysięcy osób. Obsługą całej działalności zajmuje się 8 pracowników biura – to oni umożliwiają pracę ponad 300 wolontariuszom i optymalne korzystanie z naszego programu ponad 500 młodym ludziom rocznie.

Czego potrzebujemy?

Żeby z tego niezwykłego kapitału mogli czerpać młodzi ludzie z całej Polski, potrzebne są nam pieniądze. Roczny koszt naszych działań to ponad dwa miliony złotych.

Przeznaczamy je na opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdu uczestników oraz prowadzących, na organizację koncertów i wystaw, na zakup materiałów do zajęć, wreszcie – na finansowe wsparcie indywidualnych potrzeb stypendystów: dofinansowanie zakupu instrumentów lub udziału w kursach, konkursach i konferencjach. Staramy się każdą złotówkę inwestować roztropnie i z korzyścią dla naszych podopiecznych.

Potrzebujemy wsparcia, żeby móc działać i robić rzeczy ważne, które – jak wierzymy – zmieniają nasz świat. Bo mała zmiana na początku może się stać decydującą zmianą.

Dołącz do nas!

Program ZDOLNI – ile to kosztuje?

Wpłać

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.