Rekrutacja 2020

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom szkół średnich i podstawowych. Trwa rekrutacja na kolejny rok szkolny.

Fundusz wspiera w rozwoju swoich stypendystów zapewniając im bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk: obozach naukowych, stażach badawczych, seminariach oraz spotkaniach wielodyscyplinarnych. Dla młodych artystów (muzyków i plastyków) organizujemy specjalistyczne warsztaty, muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy. Pomagamy też finansowo w realizacji działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich, konkursach międzynarodowych i zakupie sprzętu laboratoryjnego. Nie przyznajemy stypendiów pieniężnych o charakterze socjalnym.

Rekrutacja odbywa się przez internet. Termin nadsyłania nowych zgłoszeń mija 30 czerwca.

Formularz rejestracyjny:

baza.fundusz.org/rejestracja

UWAGA: Do rejestracji zalecamy używanie prywatnej skrzynki mailowej, podany adres będzie w przyszłości używany do korespondencji ze stypendystą.

Wiadomości aktywacyjne od nas mogą wpadać do spamu i działają tylko przez 24 godziny. Przepraszamy za niedogodności.

Co trzeba zrobić?

Przede wszystkim wypełnij formularz rejestracyjny. Pytamy w nim o podstawowe dane adresowe oraz te dotyczące szkoły. Formularz zawiera też zgodę na przetwarzanie tych danych do celów rekrutacyjnych (tu jest nasza polityka prywatności)

Podczas rejestracji otrzymasz mailem link z umożliwiający utworzenie hasła i pierwsze logowanie.

Po otwarciu swojego konta, uzupełnij dane i przygotuj list – wypowiedź dotyczący Twoich zainteresowań i sposobów ich rozwijania. List w formacie pdf zamieść w bazie wraz z innymi załącznikami. O czym dokładnie chcielibyśmy się dowiedzieć i jakich załączników oczekujemy piszemy osobno  z zakładkach przeznaczonych dla naukowców, muzyków i plastyków

Dowiedz się więcej o rekrutacji:

dla naukowców

dla muzyków

dla plastyków

Co dalej?

Wnioski wraz z całą dokumentacją dotyczącą pracy w zakresie zainteresowań są rozpatrywane w 4-stopniowej procedurze kwalifikacyjnej, w której uczestniczą specjaliści z poszczególnych dziedzin, pedagodzy i psycholodzy.

Podstawowym kryterium przyjęcia do Programu są wyniki pracy w zakresie zainteresowań. Ocena wniosków potrwa do września. O wynikach kwalifikacji poinformujemy w październiku.

Wątpliwości można rozwiać telefonicznie (+48 22 848 24 68) lub mailowo: .

Najczęściej zadawane pytania

Dowiedz się więcej o programie pomocy zdolnym

naukowcy
Podziel się!