...
  • PL   EN

Slide Zdjęcie główne podstrony

Rekrutacja kandydatów
o zainteresowaniach
muzycznych

Jak przygotować wypowiedź? Jak się zgłosić? FAQ Wstecz Kto może się
zgłosić?
Co oferujemy?

Kto może się zgłosić?

Zapraszamy uczennice i uczniów szkół muzycznych I stopnia, którzy ukończyli już 7. klasę oraz wszystkich klas szkół II stopnia z osiągnięciami artystycznymi – zarówno konkursowymi, jak i koncertowymi – potwierdzonymi przez nauczyciela instrumentu.

Co oferujemy?

  • Możliwość wystąpienia na koncertach w salach – Zamku Królewskiego i Łazienek Królewskich w Warszawie.
  • Dofinansowanie udziału w kursach i konkursach muzycznych.
  • Nieodpłatny udział (dla osób powyżej 16 roku życia) w dwutygodniowych Warsztatach Muzyki Kameralnej w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (możliwość wspólnego muzykowania w zespołach, wiele zajęć okołomuzycznych – historia i teoria muzyki – i zajęcia ogólnorozwojowe).
  • Możliwość spotkania z rówieśnikami o podobnych pasjach i uzdolnieniach oraz podjęcia wspólnej pracy.
  • Jednorazowe stypendium celowe umożliwiające pomoc przy współfinansowaniu niezbędnego wyposażenia (instrument, struny, smyczki, stroiki, czy inne akcesoria).

Jak się zgłosić?

Wszyscy kandydaci do Programu ZDOLNI muszą założyć profil w bazie i wypełnić formularz rekrutacyjny. Na zgłoszenia czekamy do 15 lipca każdego roku.

Link do formularza rekrutacyjnego: baza.fundusz.org/rejestracja

1. W formularzu należy wpisać dane kontaktowe nowego kandydata, a tym samym – utworzyć indywidualny profil. (Albo – użyć profilu z lat ubiegłych). Formularz zawiera też zgodę na przetwarzanie tych danych do celów rekrutacyjnych (tu jest nasza polityka prywatności). UWAGA: Do rejestracji zalecamy używania prywatnej skrzynki mailowej, podany adres będzie w przyszłości wykorzystywany do korespondencji ze stypendystą.

2. W TYM SAMYM DNIU należy potwierdzić rejestrację, klikając w link otrzymany od nas mailem. Uwaga! Wiadomości aktywacyjne działają tylko przez 24 godziny. Zdarza się, że linki trafiają do spamu.

3. Po utworzeniu profilu należy uzupełnić dane i zamieścić następujące załączniki:

  • opinię nauczyciela prowadzącego naukę gry na głównym instrumencie, w której znajdą się informacje o wynikach kandydata i udziale w przesłuchaniach lub konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (PDF)
  • wypowiedź pisemną kandydata z informacją o tym, czym się interesuje i jak stara się rozwijać zainteresowania (PDF)
  • link do nagrania wideo utworu. Czas nagrania nie powinien przekroczyć 10 minut, repertuar dowolny (prosimy o wklejenie linku do wypowiedzi pisemnej kandydata).

Jak przygotować wypowiedź?

Spośród docierających do nas zgłoszeń co roku wybieramy tych kandydatów, którym nasza pomoc jest najbardziej potrzebna. To, co sami o sobie napiszecie, jest dla nas równie ważne, jak Wasze prace, osiągnięcia, opinie ze szkoły i inne załączone dokumenty. Aby pomóc Wam w przygotowaniu takiej wypowiedzi, poniżej zamieszczamy krótką instrukcję.

Prosimy, odpowiedz najpełniej, jak umiesz, na poniższe pytania. Przeczytaj wszystkie pytania, zanim zaczniesz odpowiadać. Poświęć trochę czasu na przemyślenie swoich odpowiedzi. Ten list to dla nas najważniejsze źródło wiedzy o Tobie. Twój list będą czytali specjaliści z dziedzin, którymi się interesujesz, a nie urzędnicy. Dlatego pisz tak, jakbyś pisał do starszych „kolegów po fachu”.

1. Przedstaw się krótko. Napisz kilka słów o miejscu, w którym mieszkasz, rodzinie i szkole.

2. Opisz krótko pracę nad rozwojem swoich uzdolnień.

3. Co jest dla Ciebie największą barierą w rozwijaniu zainteresowań?

4. W jaki sposób udział w programie Funduszu mógłby Ci pomóc w rozwoju? Napisz, dlaczego chcesz być uczestnikiem programu.

5. Na co jeszcze poza rozwijaniem zainteresowań poświęcasz swój wolny czas?

6. Wymień te spośród swoich osiągnięć z ostatnich dwóch lat, które uważasz za najważniejsze.

7. Skąd wiesz o programie Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci?

W razie kłopotów z rejestracją lub wątpliwości związanych z procedurą rekrutacji zachęcamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). Wątpliwości można rozwiać również telefonicznie (+48 22 848 24 68) lub mailowo: rekrutacja@fundusz.org.