• PL   EN

Zajęcia
dla muzyków

O zajęciach Programy
i materiały
Uczestnicy mówią Wstecz

O zajęciach

Oferta dla muzycznych stypendystów jest zróżnicowana. Główne projekty to cykl koncertowy Młodzi Wirtuozi, Kameralna Filharmonia Funduszu, Warsztaty Muzycy bez instrumentów oraz Warsztaty Muzyki Kameralnej w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Cykl koncertowy Młodzi Wirtuozi to około 24 koncertów w ciągu roku we wnętrzach Łazienek Królewskich i Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Kameralna Filharmonia Funduszu cieszy się wśród naszych stypendystów dużym zainteresowaniem. Kameralistyka opierając się na partnerstwie wykonawczym daje młodym ludziom możliwość większego skupienia na poszukiwaniu istoty wspólnego muzykowania. Buduje miedzy młodymi ludźmi relacje oparte na współpracy, a nie na rywalizacji co w dzisiejszym świecie jest niezwykle cenną wartością, którą chcielibyśmy wspierać.

Warsztaty Muzycy bez instrumentów, to trzydniowe spotkania odbywające się w Warszawie, podczas których stypendyści uczestnicy mają szansę popatrzeć na muzykę z różnych perspektyw. Program warsztatów obejmuje: wykłady, dyskusje i wspólne wyjście do opery.

Stypendyści mogą też korzystać z dofinansowania udziału w kursach i konkursach mistrzowskich. Proponujemy również jednorazowe stypendium celowe umożliwiające pomoc przy współfinansowaniu niezbędnego dla instrumentalisty wyposażenia (instrument, struny, smyczki, stroiki, czy inne akcesoria).

Jednak najcenniejsze dla stypendystów jest

Najważniejszym wydarzeniem w ciągu roku są Warsztaty Muzyki Kameralnej, które od 2015 roku odbywają się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach (wcześniej przez 18 lat w Zakopanem). Podczas dwutygodniowych warsztatów kładziemy szczególny nacisk na pracę w zespołach kameralnych pod kierunkiem pedagogów oraz młodych muzyków – naszych absolwentów. O niezwykłości warsztatów decyduje jednak przede wszystkim ich wielodyscyplinarna formuła. Oprócz muzyków biorą w nich udział także stypendyści zainteresowani humanistyką oraz plastycy. Uczestnicy mają do wyboru kilkanaście cykli zajęć – od wykładów i seminariów dotyczących teorii muzyki, historii, filozofii i teologii, przez warsztaty taneczne i teatralne, aż po obserwacje astronomiczne. Wszystko to tworzy niezwykłą atmosferę służącą poszerzaniu horyzontów, daleką od ducha rywalizacji i sprzyjającą nawiązywaniu przyjaźni. Jak podkreślają absolwenci Programu Warsztaty w Lusławicach są najcenniejszym z oferowanych przez Fundusz wydarzeń.

Uczestnicy mówią

Programy i materiały

Back to top
Wspieraj Fundusz za darmo