Ola Kuls na wernisażu KFnrD
Ola Kuls na wernisażu wystawy prac plastycznych stypendystów KFnrD

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zapewnia bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, takich jak: obozy naukowe, staże badawcze, seminaria, organizuje warsztaty naukowe, muzyczne i plastyczne, koncerty i wystawy; pomaga też finansowo w realizacji wybranych działań służących rozwojowi, np. w udziale w muzycznych kursach mistrzowskich i konkursach międzynarodowych.

Do programu Funduszu uczniowie mogą zgłaszać się sami. Mogą ich też zgłaszać, nauczyciele, rodzice lub znajomi.

 

Zdolna młodzież, czyli jaka? Kogo szukamy?

Rzucamy trudne wyzwania, inspirujemy, zarażamy nowymi pasjami. Dajemy możliwości rozwoju, ułatwiając kontakt ze światowej sławy naukowcami, wybitnymi twórcami i najlepszymi w Polsce popularyzatorami nauki.

Zamiast wyróżniać i nagradzać, zapraszamy naszych podopiecznych do pracy.

 

Rekrutację prowadzimy przez internet - formularz dla nowych kandydatów będzie działał do 10 lipca.

Uwaga! Osoby, które są w tym roku szkolnym uczestnikami programu, prosimy o składanie sprawozdań rocznych – są one traktowane jak zgłoszenie.

Do 30 czerwca czekamy na Wasze sprawozdania z całego roku. Jak napisać sprawozdanie?Zapraszamy na stronę baza.fundusz.org/rejestracja - to właśnie tam przebiega cały proces rekrutacji.

 

1. Uczniów prosimy o wypełnienie formularza z danymi kontaktowymi.

Najważniejszy jest adres mailowy ucznia (lub rodzica), który będzie też służył do logowania przy uzupełnianiu wniosku. Równie ważna jest deklaracja, czy kandydat ma zainteresowania poznawcze (naukowe lub literackie), czy np. uzdolnienia muzyczne.

Rekrutacja - rejestracja

Zwróć uwagę na to, że cześć informacji jest obowiązkowa. Jeśli nie wypełnisz tych pól, zostaną podświetlone na czerwono.

Na końcu formularza należy wpisać kod recaptcha, który chroni nasz serwis przed spamem.

 

2. Po wysłaniu formularza należy sprawdzić swoją pocztę. Nasz serwer wysyła link aktywacyjny na podany adres.

Rekrutacja - jak się zarejestrować?


 

3. Po kliknięciu w przesłany link należy ustawić swoje hasło do serwisu.

Rekrutacja - jak założyć konto?

 

4. Rejestracja dobiegła końca! Można się zalogować i przesłać na nasz serwer najważniejsze dokumenty rekrutacyjne.

Zalogowani mogą uzupełniać i korygować swoje dane kontaktowe. Osoby o uzdolnieniach poznawczych bardzo prosimy o wybranie z listy kilku najważniejszych zainteresowań - dziedzin, którymi się zajmujecie.

Dane kontaktowe, szkoła i zainteresowania

 

5. Teraz zapraszamy do zakładki Wypowiedź kandydata.

To tu należy uzupełnić wniosek. Od każdego kandydata oczekujemy listu - wypowiedzi na temat swoich zainteresowań i pracy nad rozwojem uzdolnień.

Rekrutacja - jak uzupełnić wniosek?


Twój list jest najważniejszym dokumentem, jaki oceniamy! Co powinno się w nim znaleźć?

Warto dołączyć też dodatkowe pliki np. z próbami literackimi, pracami badawczymi, opisami doświadczeń... Znacznie mniej ważna jest lista osiągnięć, choć również o nią prosimy. (Muzyków i plastyków obowiązują ponadto dodatkowe wymagania.)

Uwaga! Prosimy o przesyłanie wszystkich tekstów w formacie PDF. Jak przygotować pliki PDF?

Termin uzupełniania wniosków upływa 15 lipca.

(Plastycy czas na dostarczenie nam oryginałów prac mają do 31 lipca.)

 

Czy mój wniosek jest już kompletny?

Jeśli strona z wypowiedzią wygląda podobnie jak powyższy obrazek i MOŻESZ POBRAĆ swoje pliki na dysk, to znaczy, że zostały poprawnie wysłane.

Formalną weryfikację wniosków będziemy prowadzić w czasie wakacji. W razie ewentualnych problemów, będziemy się kontaktować z kandydatami.

Wyniki rekrutacji ogłosimy na początku października. Pierwsze zajęcia odbędą się w listopadzie.

Dowiedz się więcej o naszych wymaganiach

Dowiedz się więcej o naszej ofercie dla uczniów

 

Wątpliwości można rozwiać telefonicznie (22 848 24 68, 848 23 98) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Informacja dla rodziców i nauczycieli

Jeśli chcą Państwo zgłosić dziecko/ucznia do programu, prosimy o kontakt z biurem Funduszu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub o wskazanie dziecku/uczniowi formularza rekrutacyjnego.

Uwaga - nie przyjmujemy indywidualnych zgłoszeń baletowych - a podstawą kwalifikacji w tej kategorii są wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Tańca im. Wojciecha Wiesiołłowskiego.