...
  • PL   EN

Slide Zdjęcie główne podstrony

Zajęcia
dla plastyków

O zajęciach Programy
i materiały
Uczestnicy mówią Wstecz

O zajęciach

Uczestników Programu ZDOLNI utalentowanych plastycznie zapraszamy co roku na letni plener malarski, który jest częścią Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych „Rzeczpospolita mniej znana”. Młodzi artyści biorą udział w zajęciach z malarstwa i rysunku prowadzonych przez pedagogów z wyższych uczelni, w wykładach z historii sztuki oraz warsztatach z wybranych technik plastycznych. Dostarczamy wszystkie materiały potrzebne do pracy na warsztatach i w plenerze. Dbamy również o to, by uczestnicy mogli korzystać z konsultacji oraz uczestniczyć w zajęciach tematycznych wspierających ich rozwój twórczy – wykładach historycznych, literackich, filozoficznych, teatralnych czy filmowych.

Coroczne warsztaty plastyczne Funduszu podsumowuje wystawa malarstwa i rysunku organizowana w miejscowości, w której odbywał się plener, a następnie w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Jednym z najważniejszych wydarzeń każdego roku jest wspólna wystawa wszystkich stypendystów plastycznych organizowana w Galerii Abakus na warszawskiej starówce. Wyboru prac na wystawę dokonują profesorowie uczelni artystycznych z całej Polski oraz dawni uczestnicy Programu ZDOLNI. Podczas dwudniowego spotkania towarzyszącego przygotowaniom do wystawy odbywają się także warsztaty dotyczące wybranej techniki artystycznej, wspólne wyjście do teatru i galerii oraz rozmowy o sztuce.

Uczestnicy mówią