...
  • PL   EN

Bogaty program funduszowych Warsztatów Muzycznych

Bogaty program funduszowych Warsztatów Muzycznych

Bogaty program funduszowych Warsztatów Muzycznych 1600 900 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Udało się, mimo pandemicznych przeciwności, przeprowadzić jedno z najważniejszych wydarzeń w funduszowym kalendarzu, będące sercem naszej oferty dla muzyków. Warsztaty Muzyczne, które tym razem nie odbyły się, niestety, w naszych ukochanych Lusławicach, lecz w internecie. Miały jednak znacznie bardziej interdyscyplinarną formułę niż zwykle i przyciągnęły przed ekrany wielu stypendystów Programu ZDOLNI.

Przez ponad dwa tygodnie, od 10 do wczoraj, 25 kwietnia, nasze Warsztaty Muzyczne stworzyły stypendystom mnóstwo okazji do pracy. Program wypełniliśmy wykładami, seminariami spotkaniami z ciekawymi artystami. Była także sposobność do wspólnego słuchania muzyki podczas 3 koncertów transmitowanych na żywo.
Podczas warsztatów muzycy rozmawiali m.in. o interpretacji, ćwiczeniu, gestach pianisty, a także o … ciszy. Plastycy m.in o batiku i o tym, czym jest sztuka. Humaniści w ramach Szkoły Lusławickiej zgłębiali problematykę reformacji od strony historycznej, teologiczne i literackiej. Były cieszące się wielkim powodzeniem spotkania z prof. Kazimierzem Michalikiem oraz absolwentem Funduszu, Janem Klatą. Zakończyliśmy zaś weekendem z Szekspirem – i znakomitymi szekspirologami.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli już zaproponować naszym stypendystom pełne doświadczenie Warsztatów Muzyki Kameralnej w Lusławicach wypełnione dźwiękami, śmiechem i rozmowami do rana. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów oraz do obejrzenia relacji z koncertów na kanale YouTube Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.