...
  • PL   EN

Zdjęcie ilustracyjne

Stypendystki i Stypendyści!

Stypendystki i Stypendyści! 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Kończymy powoli rok szkolny 2019/2020.

Poniżej znajdziecie krótką informację o tym jak epidemia zmieniła nasz program.

Zostaliśmy zmuszeni do odwołania 7 warsztatów, 8 koncertów, finisażu wystawy prac plastycznych, wyjazdów zagranicznych, a przede wszystkim – obu obozów w Serocku. Wszystkie te zajęcia oznaczyliśmy w bazie jako odwołane. 2 spośród warsztatów: filmowe i seminaria humanistyczne udało się zrealizować zdalnie. Częściowo zrealizowaliśmy też w tej formie warsztaty na Wydziale Fizyki.

W miejsce odwołanych zajęć pojawiły się nowe inicjatywy. W ramach akcji Fundusz w sieci zorganizowaliśmy 30 tutoriali w małych 4-5 osobowych grupach. Dotyczyły bardzo różnych problemów naukowych. Część z nich została już zakończona, część trwa, a planujemy też kolejne. Odbyły się też dwa koncerty w Zamku Królewskim, wprawdzie bez publiczności, ale rejestrowane i udostępniane w naszych mediach społecznościowych. Pojawił się w nich też i dalej będzie pojawiał „łańcuszek muzyczny” polegający na wspólnym nagrywaniu utworu przez kilka osób. Te nagrania także publikujemy. Dla plastyków w czasie izolacji mieliśmy cykl zdalnych warsztatów i spotkań z absolwentami Funduszu. Udało się nam też, dzięki życzliwości Alior Banku, przekazać najbardziej potrzebującym z Was sprzęt komputerowy do zdalnej nauki.

Plany na wakacje

Sytuacja epidemiczna jest wciąż niejasna. Mimo to mamy pewne plany związane z najbliższymi miesiącami. W niezmienionym terminie planujemy obóz w Pasterce. Natomiast w dniach 5-16 sierpnia planujemy Wielodyscyplinarny obóz naukowy w Serocku. Na ten obóz będziemy chcieli zaprosić także plastyków. Oznacza to, że nie będzie w tym roku Spotkań Rzeczpospolita mniej znana. W bazie obóz w terminie sierpniowym znajduje się jako nowa propozycja zajęć. Zapisy pod starą datą nie będą brane pod uwagę. W wersji zdalnej odbędą się natomiast warsztaty w Odolanowie i warsztaty w Instytucie Matematyki UJ. O terminie tych drugich poinformujemy wkrótce.

Na sprawozdania z tego niezwykłego roku czekamy wyjątkowo do 31 sierpnia. Nie oczekujemy też od Was osobnych sprawozdań z tutoriali w ramach Funduszu w sieci. Refleksje związane z tymi zajęciami prześlijcie nam w sprawozdaniach rocznych. Jednocześnie bardzo prosimy, żebyście nie spóźniali się w tym roku z nadsyłaniem sprawozdań, bo będziemy mieli wyjątkowo mało czasu na ich przeczytanie.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.