...
  • PL   EN

odkrycia

Ikona osoby

Anna Kuśnierczak

Anna Kuśnierczak 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Każdemu, kto ma duszę naukowca, gorąco polecam!

read more
Ikona osoby

Michał Bączyk

Michał Bączyk 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Genialna przygoda! Gdybym mógł przejść przez życie jeszcze raz, to okres konkursu i przygotowań do niego z przyjemnością bym powtórzył.

read more
Ikona osoby

dr Michał Marcinkowski

dr Michał Marcinkowski 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

EUCYS był świetną przygodą, zdecydowanie innego gatunku niż olimpiady przedmiotowe, które są z natury hermetyczne i bywają odtwórcze. W EUCYS biorą udział przedstawiciele różnych dziedzin.

read more
Ikona osoby

Paweł Czyż

Paweł Czyż 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Podczas finałów panuje atmosfera pełna naukowej ciekawości i przesycona dobrym humorem. W finałach nie chodzi wyłącznie o zdobycie nagrody, ale też o nauczenie się czegoś, chwilę namysłu nad zadanymi pytaniami i poznanie mądrych przyjaciół.

read more
Ikona osoby

dr hab. Piotr Garbacz

dr hab. Piotr Garbacz 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Najwyraźniejszym wspomnieniem z konkursu jest radość z tego, że choć byłem wtedy dopiero licealistą, mogłem zaprezentować wyniki moich badań na forum międzynarodowym, m.in. przed laureatami Nagrody Nobla. Przekonałem się też o tym, jak ważny jest w nauce dobry pomysł, nawet gdy stanowisko badawcze to stary rower dziadka, jak było w…

read more
Ikona osoby

dr hab. Grzegorz Kapustka

dr hab. Grzegorz Kapustka 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Udział w konkursie był dużym przeżyciem, a wyjazd na finały międzynarodowe pamiętam jako bardzo ciekawy. Na pewno konkurs dał mi motywację do dalszych badań i pokazał, na czym polega praca naukowca, którym ostatecznie postanowiłem zostać.

read more
Ikona osoby

Joanna Jurek

Joanna Jurek 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Udział w EUCYS był dla mnie niesamowitą przygodą. Pozwolił mi rozwinąć moje zainteresowania naukowe, jak również poznać osoby, które podzielają podobne pasje. Konkurs to również świetna okazja, aby poznać światowej klasy naukowców oraz budować relacje, które mogą przekształcić się w staże badawcze lub pomóc w wyborze kierunku kariery naukowej.

read more
Ikona osoby

dr Agata Karska

dr Agata Karska 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Konkurs i zdobyta nagroda zmotywowały mnie do dalszych badań w zakresie astrofizyki w międzynarodowych ośrodkach badawczych podczas moich studiów magisterskich i doktoranckich.

read more
Ikona osoby

Justyna Słowiak

Justyna Słowiak 300 260 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Podczas krajowych i europejskich eliminacji poznałam wiele inspirujących osób, które z fascynacją opowiadały o swoich pasjach i badaniach z różnych dziedzin. We wrześniu, gdy przyjechaliśmy do Lizbony, okazało się, że mój kolega z Portugalii Francisco Silva, którego poznałam dzięki Funduszowi w ramach stażu badawczego podczas International Wildlife Research Week w…

read more