...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, 17 grudnia 2023, godzina 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, 17 grudnia 2023, godzina 12.00 5000 3321 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 17 grudnia 2023 r., godz. 12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy na koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi, projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Bilety  do nabycia  w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=tnUmsfP2ZbQ

W programie:
Chopin Corea/Halat Kosenko Mozart  Reinecke  Skoryk Wilson

Wystąpią:
Anna Komusiński – wiolonczela, Anna Krzeszowiec – fortepian; Nazarij Stasyshyn – fortepian: Duet fortepianowy Roksolana Patsiuta, Nazarij Stasyshyn; kwartet klarnetowy w składzie: Antoni Grajewski, Leon Łunkiewicz, Krzysztof Maślanka, Jeremi Tabęcki.

Anna Komusiński
Roksolana Patsiuta, Nazarij Stasyshyn
Nazarij Stasyshyn
Antoni Grajewski
Leon Łunkiewicz
Krzysztof Maślanka
Jeremi Tabęcki

Anna Komusiński15-letnia polsko-meksykańska wiolonczelistka, uczennica Ivana Monighettiego w Bazylei. Swoją edukację muzyczną rozpoczynała pod kierunkiem rodziców, którzy prowadzą szkołę Suzuki, kontynuowała u prof. Henryka Zarzyckiego. Jest laureatka konkursów , zdobywczynią nagród takich jak: 3. nagroda w Konkursie Wiolonczelowym Dotzauera (2019), 1. nagroda w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym D. Popper’a (2021), 1. nagroda w Ogólnopolskim, Konkursie Wiolonczelowym Cellolove( 2021). Anna miała możliwość zaprezentować się na najbardziej prestiżowych scenach w Europie: Niemczech, Austrii, Polsce, Węgrzech, Liechtensteinie , Szwajcarii w Ameryce oraz w Meksyku. W wieku 13 lat zadebiutowała jako solistka z Filharmonią Lubelską pod batutą dyrygenta Wojciecha Rodka. Brała udział w ważnych festiwalach w Europie, takich jak: Music Festival Allegro Vivo w Horn /Austria, Międzynarodowa Akademia Wiolonczeli w Nysie/ Polska, Skandynawska Szkoła Wiolonczelowa/Dania, Schloss Academy Vienna,/Austria, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego/Polska. Przebywając na kursach mistrzowskich, Anna pracowała nad repertuarem u profesorów o międzynarodowej sławie, takich jak m.in. : Ivan Monighetti, Wolfgang Manuel Schmidt, Adam Krzeszowiec, Maria Grün, Gary Hoffman, Johannes Moser, Jacob Shaw, S. Cańon, Stanisław Firlej, Reinhard Latzko. W 2021 r. Anna została przyjęta do programu Talent Lab na Uniwersytecie Muzyki iSztuki w Wiedniu, Austria (MDW) pod kierunkiem profesor Marii Grün. Od września 2022 r. Anna zostaje stypendystką i tym samym aktywną studentką Intensywnych tygodni u prof. Monighettiego w Internationale Musikakademie Liechtenstein. Od 2022 r wchodzi w skład Lusławickiej Orkiestry Talentów. Anna jest stypendystką PECDA w Meksyku oraz od 2023 roku Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Nazarij Stasyshyn – 19-letni pianista  z Ukrainy (Lwow), uczeń klasy dr hab. Michała Rota w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Pochodzi z muzycznej rodziny, półtora roku temu z powodu wojny przeprowadził się do Polski, do Wrocławia. Na Ukrainie kształcił się we Lwowskiej Zawodowej Szkole Muzycznej im. S. Ludkiewicza w klasie prof. dr hab. Myroslava Dragana, którą skończył z wyróżnieniem. Solista i kameralista, Nazrij jest laureatem konkursów zarówno w kategorii solistów jak i kameralistów, a do jego ostatnich osiągnięć należą: 3. nagroda w II Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Małopolska (2022); 2. Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów (2023, Jasło), 3.nagroda w XIII Śląskim Konkursie Pianistycznym (Zabrze 2023), 3. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistów im. Władysława Kędry (Łódź 2023); wyróżnienie w Konkurs pianistyczny dla młodych pianistów „Warszawski Chopin”, Warszawa, Polska, 2023, 1. Nagroda – II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny i Kameralny im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego 2023. Nazarij uczestniczył  w kursach mistrzowskich w mieście Sanoku u wybitnych profesorów: Andrzeja Jasińskiego, Lidii Grychtołownej, Akiko Ebi, Andrzeja Tatarskiego oraz Ludmiły Angelov oraz Diny Yoffe. Współpracuje z agencją artystyczną Pro Musica , w wyniku tej współpracy wziął udział w tournée koncertowym w najsłynniejszych salach w Niemczech. Stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2023 roku.

Duet w składzie Nazarij Stasyshyn Roksolana Patsiutapowstał zaledwie rok temu, we wrześniu 2022 roku, a no swoim koncie ma liczne laury konkursowe, do osiągnięć duetu należą min: 2.nagroda w ІІІ Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich (Łódź 2023), 3. nagroda oraz nagroda specjalna w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki kameralnej Wokół Haydna, (Kraków 2023), Grand Prix -Konfrontacje zespołów kameralnych (Ruda Śląska 2023), 1 nagroda oraz Grand Prix – II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej Duetomania Młodych (Poznań 2023) Duet pracuje pod kierunkiem Zofii Dynak-Chwałko. Roksolana Patsiuta – swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 6 lat od gry na fortepianie, później w wieku 11 lat zaczęła grać na sopiłce (ukraiński podłużny chromatyczny flet). W tym czasie została laureatką wielu międzynarodowych konkursów i nagród, reprezentowała Ukrainę na terenach Gruzji, Polski i Bułgarii. Koncertowała także w Europie: Litwa, Dania, Niemcy, Polska, Szwajcaria. Przez długi czas była solistką orkiestry kameralnej „Cantabile” W wieku 14 lat wstąpiła do Lwowskiej Szkoły Muzycznej na wydział fortepianu. W związku z wojną została zmuszona do przeniesienia się do Wrocławia, gdzie wstąpiła do Państwowej Szkoły Muzycznej II st.  im. R. Bukowskiego we Wrocławiu do klasy dr.hab.Michała Rota. Uczestniczyła w XVIII Międzynarodowym Forumie Pianistycznym Bieszczady bez granic gdzie otrzymała nagrodę Indywidualność Forum 2023. Rozwijała swoje umiejętności na lekcjach z Andrzejem Jasińskim, Alicją Fiderkiewicz, Akiko Ebi, Andrzejem Tatarskim oraz z Ludmilem Angelovym. Współpracuje z niemieckim stowarzyszeniem ArsAugusta.

Kwartet w składzie Antoni Grajewski, Leon Łunkiewicz, Krzysztof Maślanka, Jeremi Tabęckito czwórka klarnecistów uczących się  w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie klarnetu Doroty Żołnacz, która również pracuje z kwartetem. Wszyscy są laureatami konkursów, stypendystami Krajowego Funduszun na rzecz Dzieci, pasjonatami klarnetu. Ich dynamiczne wykonania obejmują różnorodne gatunki muzyczne, wnosząc świeżość i energię na scenę. To zespół, który nie tylko doskonali swoje umiejętności, ale także dzieli się miłością do muzyki z publicznością swoimi oryginalnymi interpretacjami utworów kameralnych.

Młodym wykonawcom będą towarzyszyć pianistki kameralistki Jolanta Adamska, Anna Krzeszowiec.