• PL   EN

Zdjęcie ilustracyjne

Wkrótce poznamy listę finalistów Polskiej Edycji EUCYS 2020

Wkrótce poznamy listę finalistów Polskiej Edycji EUCYS 2020 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Konkurs UE dla Młodych Naukowców odbędzie się w tym roku w hiszpańskiej Salamance w dniach 15-20 września. Skład reprezentacji kraju poznamy pod koniec marca. Wcześniej – w pierwszych dniach marca – poznamy tytuły ok. 20 projektów finałowych, które zostaną zaprezentowane w Warszawie w ramach Polskiej Edycji EUCYS.

EUCYS 2020

Komisja Europejska ogłosiła EUCYS już po raz 32. (i kontynuuje tradycję podobnego konkursu organizowanego w Europie Zachodniej od lat 60. ubiegłego wieku). Od 1994 roku Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci prowadzi Polską Edycję EUCYS wybierając reprezentację Polski na tę prestiżową imprezę.

Jesienią otrzymaliśmy kilkadziesiąt bardzo ciekawych projektów od uczennic i uczniów z całej Polski. Są one teraz ocenianie przez ekspertów z poszczególnych dziedzin, trafiają do recenzji i będą omawiane na posiedzeniach Jury Polskiej Edycji EUCYS.

Około 20 najlepszych prac przejdzie do kolejnego etapu. Do 3 marca ich autorzy dostaną zaproszenia do Warszawy na sesję plakatową. W trakcie sesji będą prezentować wyniki swoich badań w indywidualnych rozmowach z poszczególnymi jurorami. Będą też mieli okazję porozmawiać o swoich projektach z innymi finalistami, gośćmi sesji i przedstawicielami mediów. Bardzo podobnie, tylko w innej skali, wyglądają finały międzynarodowe. Oba wydarzenia są dla młodych adeptów nauki wspaniałą szansą na spotkanie wybitnych naukowców i popularyzatorów, oraz rówieśników równie zafascynowanych nauką jak oni sami.

Finały Polskiej Edycji EUCYS odbędą w dniach 27-28 marca 2020 w Warszawie. Poznamy wówczas laureatów i skład reprezentacji na wrześniowe finały w Hiszpanii.

W ciągu niespełna trzech dekad udziału młodych Polaków w tym trudnym konkursie nasz kraj szybko wspiął się w rankingu zdobywców nagród i pod względem liczby zdobytych laurów i wyróżnień ustępujemy tylko Niemcom. We wrześniu 2019 w bułgarskiej Sofii nagrodzono dwa z trzech reprezentujących Polskę projektów.

Organizację EUCYS w Polsce wspiera

HUAWEI wspiera Polską Edycję EUCYS
Back to top