Już 33 lata minęły od rozpoczęcia przez Fundusz działań na rzecz wybitnie zdolnych. Zarząd Funduszu podjął taką decyzję 30 marca 1983 roku.

W roku szkolnym 1983/84 nominacje na stypendystów wręczono 56 uczniom szkół podstawowych i średnich z 22 województw. W latach 1983-2015 przyznano 13717 rocznych nominacji do udziału w programie Funduszu uczniom z całego kraju, w tym - bardzo wielu pochodzącym ze wsi i małych miejscowości.

Poniżej publikujemy nasze tegoroczne propozycje dla uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym o zainteresowaniach naukowych i literackich.

Zakwalifikowane tej jesieni osoby będziemy zapraszać na warsztaty badawcze, obozy naukowe, seminaria humanistyczne, wystawy, koncerty i spotkania.

Dla wielu z Was napisanie sprawozdania z warsztatów jest zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Do tego stopnia, że czasem staracie się go nie napisać (niekiedy skutecznie). Spotykamy się też z wątpliwościami w rodzaju: „Czy ktoś to w ogóle czyta?”. Tak, czytamy Wasze relacje z warsztatów i to bardzo uważnie. Staramy się z nich dowiedzieć, jak spędziliście ten czas i czy zajęcia oferowane przez Fundusz naprawdę coś Wam dały.

Od dnia 21 sierpnia 2013 r. zwrot kosztów podróży możliwy jest jedynie drogą przelewu bankowego. Kasa Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci nie wypłaca zwrotów gotówką. Prosimy zatem o przygotowanie numeru rachunku bankowego wraz z imieniem i nazwiskiem właściciela konta.

Zachęcamy do zorganizowania sobie letniego stażu badawczego w wybranej jednostce uniwersytetu, politechniki, lub instytucie PAN. Wielu współpracujących z nami naukowców bardzo chętnie wpuści Was do swojego laboratorium. Wystarczy poprosić...

Pomożemy w takim przedsięwzięciu, zapewniając uczestnikom naszego programu nocleg i wyżywienie.

Regulamin przyznawania stypendiów celowych uczestnikom programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci