Aktualności i Komunikaty

Bezpłatna pomoc w nauce od naszych stypendystów i absolwentów
UWAGA! W czasie wakacji akcja jest zawieszona. Drodzy uczniowie! Wszyscy mamy teraz większe lub mniejsze kłopoty ze szkolnymi obowiązkami. Ale nie jesteśmy zdani wyłącznie na nauczycieli i rodziców. Stypendyści i absolwenci naszego Programu chcą i mogą Wam pomóc w zmaganiach z zadaniami domowymi, w kłopotach ze zrozumieniem skomplikowanych partii materiału, albo w rozwiązywaniu trudniejszych zadań. […]
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 6 grudnia 2020, godz. 12.00 – Sala Koncertowa – Zamek Królewski w Warszawie. Ze względu na przepisy wynikające z sytuacji epidemiologicznej informujemy, że koncert w Zamku odbywa się za zamkniętymi drzwiami, bez udziału publiczności. Relacja z koncertu będzie dostępna na FB.
wyspana młodzież
Plus pandemii? Wyspana młodzież
Pandemia. Zamknięte szkoły, uczelnie i ograniczenia w przemieszczaniu się, dewastacja życia towarzyskiego. Wszystko to bardzo dotknęło młodych ludzi, zagrażając na wiele sposobów ich zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Jak się okazuje, jedna rzecz uległa poprawie.
Koncert za zamkniętymi drzwiami – Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 22 listopada 2020, godz. 12.00 – Sala Koncertowa – Zamek Królewski w Warszawie. Ze względu na przepisy wynikające z sytuacji epidemiologicznej informujemy, że koncert w Zamku odbywa się za zamkniętymi drzwiami, bez udziału publiczności. Relacja z koncertu będzie dostępna na FB.
Biuro pracuje w trybie zdalnym
Uwaga! Do odwołania nasze biuro pracuje w trybie zdalnym – prosimy o kontakt mailowy, lub ewentualnie – na numery telefonów komórkowych podanych w zakładce “Kontakt”
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 25 października 2020, godz. 12.00 Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Wystawa prac absolwentów KFnrD
Od 15 października można oglądać pierwszą Wystawy Absolwentów Funduszu. Zapraszamy do Galerii Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55/56 w Warszawie!
Wyniki rekrutacji 2020
Zakończyła się już ocena nadesłanych w tym roku wniosków. Informacje o wynikach kwalifikacji rozsyłamy mailowo. Jeśli żadna informacja nie dotrze do 19 października, prosimy o kontakt z biurem, ale prosimy też o wcześniejsze sprawdzenie folderu SPAM. 26 października opublikujemy w bazie listę zajęć na 1. semestr (do końca stycznia).
Weź udział w EUCYS 2021
Szukamy uczennic i uczniów prowadzących własne badania z różnych dziedzin do reprezentacji Polski na prestiżowy Konkurs UE dla Młodych Naukowców. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 grudnia!
sprawdziany się sprawdzają
Kartkówki działają
Częste sprawdziany, kartkówki i testy, które nie mają dużego wpływu na ocenę ucznia, dobrze wpływają na jego wiedzę – wynika z badań opublikowanych w ubiegłym miesiącu.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Zapraszamy na nasz kolejny koncert w niedzielę 27 września do Pałacu na Wyspie!
rozwój intelektualny dziecka? uwaga na nadmiar TV i komputera
TV i komputer w nadmiarze hamują dziecko w rozwoju
Rozwój intelektualny dziecka kuleje, jeśli spędza ono dużo czasu przed ekranem tv lub komputera.
Koncert w Zamku Królewskim
Z wielką radością informujemy, że po półrocznej przerwie wracamy do koncertów w tradycyjnej formie. Pierwszy koncert naszych stypendystów z udziałem publiczności odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie w niedzielę 13 września o godzinie 12:00. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu na Zamku.
Wyniki rekrutacji 2020 w połowie października
Dziękujemy za sprawozdania naszym stypendystom, a nowym kandydatom – za nadesłane wnioski. Trwa ich analiza.
Serock 2020
Drodzy! Najpierw bardzo chcieliśmy się z Wami spotkać na żywo w Serocku. Potem długo (może nawet za długo) mieliśmy nadzieję, że się to uda. Kiedy się już okazało, że nie, zrobiło się nam (i Wam) strasznie smutno i zwiesiliśmy głowy. Ale w końcu, funduszowym zwyczajem, postanowiliśmy wziąć byka za rogi i zrobić najlepszy obóz, jaki […]
rodzice tonący w smartfonach są ok!
Rodzic ze smartfonem to zły rodzic? Nieprawda!
Rodzice! Nie miejcie wyrzutów sumienia – smartfon nie niszczy relacji z dziećmi. Ciekawe wyniki badań na ten temat ukazały się w lipcu na łamach „Journal of Child Psychology and Psychiatry”.
samodzielna zabawa wśród zieleni
Samotnie na łonie natury? Tylko tak dziecko naprawdę nawiązuje więź z przyrodą
Samodzielna zabawa na świeżym powietrzu jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka – podkreślają naukowcy w pracy opublikowanej właśnie na łamach “Journal of Environmental Education”. Więź z naturą scementują z kolei zabawy w grupie – dodają autorzy.
Jubileuszowy 25. Obóz wielodyscyplinarny w Pasterce
Jedynym od marca wydarzeniem zorganizowanym “normalnie” był kameralny obóz naukowo-wędrówkowy w Górach Stołowych. Do wsi Pasterka pojechała trójka kadry i garstka młodszych stypendystów. Były warsztaty, odczyty stypendystów, dyskusje i dużo wędrowania – po górach i wśród zabytków ziemi kłodzkiej. Była to już 25. edycja tego kultowego miniobozu.
10 sierpnia biuro KFnrD będzie nieczynne
Odszedł profesor Marek Szwarc
Z głębokim smutkiem żegnamy prof. Marka Szwarca, znakomitego skrzypka i wspaniałego pedagoga. Był związany z Funduszem przez długie lata. Przyjeżdżał do nas na warsztaty w Zakopanem, a potem do Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach.
Serock w Waszych domach
Niestety, musimy odwołać stacjonarną wersję obozu w Serocku. Taką decyzję podjął Zarząd Funduszu. Do końca robiliśmy wszystko, żeby móc obóz przeprowadzić, mimo że mieliśmy świadomość ryzyka jakie się  z tym wiąże. Liczyliśmy na to, że sytuacja epidemiczna w drugie połowie lipca będzie już dużo bardziej stabilna i tym samym zagrożenie mniejsze. Tak się jednak nie stało.
Znamy laureatów Polskiej Edycji EUCYS 2020
W sobotę 4 lipca dobiegła końca tegoroczna Polska Edycja Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców. Jury nagrodziło 10 uczniowskich projektów badawczych.
Finisz rekrutacji 2020
Formularze rekrutacyjne będą bez zmian działały w pierwszych dniach lipca i można będzie uzupełniać lub korygować swoje wnioski o przyjęcie w poczet stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Tegoroczni stypendyści mają wyjątkowo więcej czasu na złożenie swoich wniosków, czyli sprawozdań z całego roku szkolnego. Na Wasze sprawozdania czekamy do końca sierpnia.
rodzice nie powinni przesadzać z kontrolą
Rodzice! Kontrola szkodzi nastolatkom
Rodzice nastolatka powinni dawać mu coraz więcej swobody, bo wówczas młody człowiek buduje swoją niezależność. Najnowsza publikacja wyników z wieloletniego badania niemal dwóch setek młodych Amerykanów pokazuje, jak łatwo zaburzyć rozwój nastolatka nadopiekuńczością.
Święto muzyki w Zamku Królewskim
Zwiedzających Zamek Królewski w Warszawie w najbliższą niedzielę, 21 czerwca br. czeka prawdziwa muzyczna gratka – w Sali Wielkiej w godzinach 12.00 – 15.00 rozbrzmiewać będzie muzyka m.in. Jana Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna i Claude’a Debussy’ego w mistrzowskim wykonaniu stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Polska Edycja EUCYS 2020 odbędzie się online
Co roku, w tym czasie rejestrowaliśmy reprezentację na finały międzynarodowe EUCYS. W tym roku jest inaczej, bo wiele spraw jest inaczej. Choć finaliści zostali wyłonieni już w marcu, na rozstrzygnięcie Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców czekamy dłużej niż zwykle. Teraz jednak jesteśmy już pewni – finały, choć zdalnie odbędą się, a laureatów […]
Stypendystki i Stypendyści!
Kończymy powoli rok szkolny 2019/2020. Poniżej znajdziecie krótką informację o tym jak epidemia zmieniła nasz program.
Koncert za zamkniętymi drzwiami Zamku Królewskiego
Pod koniec maja czwórka naszych stypendystów nagrała w gościnnym Zamku Królewskim w Warszawie koncert bez udziału publiczności.
gry uzależniają
Gry uzależniają nastolatków? Tylko niewielki procent jest zagrożony
Nawet WHO w okresie pandemii zaleca granie w gry komputerowe!
Spotkania z absolwentami
Stypendystki i Stypendyści! W najbliższą sobotę o 18:00 rozpoczynamy serię internetowych spotkań z dawnymi stypendystami. 👉 Zapisujcie się w bazie!
Laptopy od Alior Banku
Laptopy od Alior Banku
Otrzymaliśmy właśnie 50 nowiutkich laptopów, które roześlemy do naszych stypendystów najbardziej potrzebujących sprzętu do nauki zdalnej oraz do nauczycieli z programu Inspiratorium. Komputery przekazał nam Alior Bank. Dziękujemy serdecznie za to wsparcie – tak potrzebne teraz w wielu domach, gdzie kilka osób równocześnie próbuje pracować i się uczyć.
Kwalifikacja na obóz w Pasterce
Uwaga! Przedłużamy kwalifikację na obóz naukowo-wędrówkowy w Pasterce w Górach Stołowych. Zgłaszajcie się (oczywiście w bazie) i rozwiązujcie zadania do końca maja! Jest duża szansa, że ten obóz się odbędzie!
Muzyczny Łańcuszek
Działania online to nie tylko obowiązki i nauka.Organizujemy projekt dla naszych instrumentalistów pt. “Muzyczny Łańcuszek” – wspólne granie wybranych przez nich utworów, które nagrywają fragmentami ze swoich domów. Może znajdą się jeszcze chętni stypendyści do udziału w zabawie?
zdalne nauczanie
Zdalne nauczanie. Cyfrowi Tubylcy nie tacy cyfrowi?
Zdalne nauczanie jest idealne dla obeznanej z siecią “dzisiejszej młodzieży”? Uczniowie w sieci nie są takie samodzielni, jak nam się wydaje. Potrzebują nauczycieli. Również teraz. Zwłaszcza teraz.
Tutoring online – kolejne propozycje – zapisy do 8 maja
Nie możemy się teraz z Wami spotkać w laboratoriach ani salach wykładowych i bardzo nam z tego powodu smutno. Myślimy sobie, że i Wy troszkę za nami tęsknicie, więc postanowiliśmy coś z tym zrobić.
kompetencje społeczne
Kompetencje społeczne. Czy technologie je osłabiają u dzieci?
…z najnowszych badań wynika, że jednak nie! Kompetencje społeczne były dostrzegalnie zubożone tylko u tych dzieci, które rzeczywiście drastycznie nadużywają internetu, gier i innej elektroniki.
Tutoring online – zapisy tylko do 2 maja
Drodzy, nie możemy się teraz z Wami spotkać w laboratoriach ani salach wykładowych i bardzo nam z tego powodu smutno. Myślimy sobie, że i Wy troszkę za nami tęsknicie, więc postanowiliśmy coś z tym zrobić. Pomysły na przenoszenie do sieci tego, co normalnie robimy poza siecią sprawdzają się raczej średnio (prawda?), więc postanowiliśmy zrobić coś […]
Kwalifikacja na zdalne warsztaty filmowe
Drogie Stypendystki! Drodzy Stypendyści! Pojawiła się dla Was oferta nowych zajęć – zdalna wersja seminariów filmowych. Planujemy je na połowę maja. Jeśli jesteście zainteresowani – w bazie znajdziecie więcej szczegółów.
Do stypendystów
Drogie Stypendystki! Drodzy Stypendyści! Niestety, wiemy już na pewno, że nie będziemy w stanie przeprowadzić zaplanowanych do końca roku szkolnego warsztatów i seminariów, ani zorganizować publicznych koncertów. To dla nas bardzo smutna wiadomość, a najsmutniejsze jest chyba to, że nie będzie na przełomie kwietnia i maja obozu z Serocku.
książki dla dzieci
Dobre książki dla dzieci? Maluchy lubią wiedzieć, jak i dlaczego
Książki dla dzieci pełne relacji przyczynowych są atrakcyjniejsze. Wyniki badań opublikowane kilka dni temu na łamach „Frontiers in Psychology” pokazują, jak skutecznie zachęcać małe dzieci do czytania.
Zapytaj tutora!
Drodzy stypendyści! W bazie znajdziecie zaktualizowaną zakładkę ZAPYTAJ TUTORA – zbiór biogramów i kontaktów do osób, które współpracują z Funduszem jako wolontariusze, prowadząc dla Was zajęcia podczas warsztatów i obozów. Znajdują się wśród nich studenci, pracownicy naukowi i ludzie głęboko zafascynowani najróżniejszymi tematami.
Żegnamy Maestro Pendereckiego
29 marca 2020 roku zmarł prof. Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor i dyrygent, humanista i nauczyciel, pomysłodawca, twórca i założyciel Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Do Jego lusławickiej idei staraliśmy się nawiązać, organizując w Lusławicach nasze coroczne Warsztaty Muzyki Kameralnej z interdyscyplinarnym programem łączącym różne sztuki i naukę.
jak wychować naukowca albert einstein
Einstein zniechęca. Jak wychować nowe pokolenia naukowców?
Mówmy więcej o ciężkiej pracy i porażkach, a nie o talencie i chwilach olśnienia.
Uwaga! Ogłoszenie
Stypendystki i stypendyści! Jeśli macie problemy z nauką w domu z powodu braku sprzętu komputerowego, zgłoście nam to pilnie w bazie.
Inspiratorium 2020. Dziękujemy za zgłoszenia!
Napłynęło ich wyjątkowo dużo. Właśnie je analizujemy. Niestety, wiemy już, że zaplanowany harmonogram spotkań ulegnie zmianie.
Do stypendystów
Drodzy stypendyści! Tęsknimy za Wami. Odwołaliśmy zajęcia, które musieliśmy odwołać i wszystko wskazuje na to, że będziemy odwoływać kolejne. Tak, także Serock…
Ogłoszenie
Drogie Stypendystki, Drodzy Stypendyści! W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz rozporządzeniami rektorów  wyższych uczelni, odwołującymi zajęcia dydaktyczne i wszystkie dodatkowe wydarzenie na uniwersytetach, jesteśmy zmuszeni odwołać najbliższe zajęcia.
Odwołany koncert 15 marca
W związku z sytuacją epidemiologiczną jesteśmy zmuszeni odwołać koncert naszych stypendystów zaplanowany na niedzielę 15 marca w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Koncert odbędzie się w późniejszym – nieznanym jeszcze – terminie. Będziemy informować o nim, gdy tylko będzie to możliwe.
Utrudniony kontakt z biurem
Od 12 marca biuro Funduszu będzie funkcjonowało w chmurze. Przechodzimy na pracę zdalną i w związku z tym prosimy o kontaktowanie się z nami mailem lub z pomocą telefonów komórkowych. Wszystkie podane są na stronie i w stopkach naszych maili. Na razie jeszcze nie wiemy jak długo potrwa ten stan. O wszystkich zmianach będziemy Was […]
Polska Edycja EUCYS – ogłoszenie
W związku z zarządzeniem Rektora UW z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności UW, którego skutkiem jest m.in. odwołanie do 30 kwietnia 2020 r. wydarzeń o charakterze otwartym (konferencji, sympozjów, wykładów otwartych, imprez artystycznych i innych) informujemy, że Finały Polskiej Edycji Konkursu UE dla Młodych Naukowców nie odbędą się […]
Jak uczyć się programowania?
Chcesz uczyć się programowania? Matematyka nie jest kluczowa
Uczyć się programowania można bez ponadprzeciętnych uzdolnień matematycznych i wiedzy z nauk ścisłych – wynika z najnowszych badań. Ważniejszy dla początkujących programistów jest… talent do języków. Ludzie łatwo uczący się języków obcych, łatwo uczą się również Pythona lub JS.
Koncert w Łazienkach Królewskich
UWAGA! Koncert został odwołany. Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 15 marca 2020, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Zapraszamy serdecznie!
EUCYS Salamanca 2020
Znamy prace zakwalifikowane do finału Polskiej Edycji EUCYS 2020
Konkurs UE dla Młodych Naukowców (European Union Contest for Young Scientists) jest organizowany przez Komisję Europejską od 1989 roku
Wystawa prac naszych stypendystów
Serdecznie zapraszamy do Galerii Abakus SCEK przy ul. Jezuickiej 4 na warszawskiej Starówce!
czytanie jest niemęskie?
Czytanie jest niemęskie? Chłopcy padają ofiarami stereotypów płciowych
Czytanie idzie dziewczętom łatwiej – wiemy to z wielu badań. Może to wynikać ze stereotypów, które chłopcom podcinają skrzydła – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Hamburskiego.
nauka jest ciekawa
Nauka może być ciekawa. Chyba, że źle o niej opowiadamy
Nauka jest fascynująca. Ale nie każdy o tym wie. Jak zarazić innych swoją pasją?
Wkrótce poznamy listę finalistów Polskiej Edycji EUCYS 2020
Konkurs UE dla Młodych Naukowców odbędzie się w tym roku w hiszpańskiej Salamance w dniach 15-20 września. Skład reprezentacji kraju poznamy pod koniec marca. Wcześniej – w pierwszych dniach marca – poznamy tytuły ok. 20 projektów finałowych, które zostaną zaprezentowane w Warszawie w ramach Polskiej Edycji EUCYS.
Powtarzanie materiału? Rób sobie sprawdziany
Zadania i testy warto sobie robić. To lepsze dla zapamiętania i zrozumienia materiału, niż same powtórki.
Inspiratorium 2020. Czekamy na zgłoszenia nauczycieli
Tylko do 15 marca czekamy na zgłoszenia nauczycieli z całej Polski do 3. edycji naszego programu. Udział jest całkowicie bezpłatny, zwracamy też koszty podróży.
Kwalifikacja na wyjazdy zagraniczne 2020
Jak co roku, Fundusz może zarekomendować kilkoro stypendystów do udziału w odbywających się poza Polską obozach naukowych i konferencjach. Jest to niepowtarzalna szansa pracy w ciekawych laboratoriach i ośrodkach badawczych, także poznania rówieśników z całego świata i doskonalenia znajomości języka.
Koncert w Łazienkach Królewskich
W niedzielę 23 lutego o 12:00 zapraszamy na koncert naszych stypendystów do Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich w Warszawie.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 9 lutego 2020, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
pochwały pomagają, upomnienia raczej szkodzą
Pochwały. Niedoceniona superbroń nauczyciela
Uczysz maluchy? Hojnie stosuj pochwały. Nie upominaj ich za każde najdrobniejsze przewinienie. Doceniaj za to każdy pozytywny drobiazg. Lekcje będą szły sprawniej – przekonują amerykańscy badacze.
Odeszła Kasia Macioszek
Z ogromnym żalem dowiedzieliśmy się, że w ostatnią sobotę w Tatrach zginęła nasza dawna stypendystka Kasia Macioszek. Była w programie w latach 1999-2003. Skończyła matematykę na Uniwersytecie Warszawskim. Brała udział w wielu funduszowych warsztatach. Bardzo intensywnie udzielała się społecznie. Jej śmierć jest ogromną stratą dla nas wszystkich.
współpraca najlepiej działa w zespołach o różnych kompetencjach
Z kim warto współpracować?
Współpraca się opłaca, ale nie z każdym tak samo. Opublikowany w grudniu artykuł harwardzkiego badacza pokazuje, że najlepiej dobierać sobie współpracowników, z którymi uzupełniamy się kwalifikacjami.
26. Warsztaty Muzyczne KFnrD
Kolejne już warsztaty poświęcone kameralistyce zorganizowaliśmy w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 11 – 25 stycznia 2020.
za mało snu
Skuteczna nauka? Sen jest niezbędny
Kolejne ważne badania pokazują, że skuteczna nauka kosztem snu to nieporozumienie.
Koncert Muzyki Kameralnej
Koncert Muzyki Kameralnej
Piątek 24 stycznia, 19:00, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Lusławice. Wstęp wolny
Trwają przygotowania do Polskiej Edycji EUCYS 2020
Międzynarodowe finały Konkursu UE dla Młodych Naukowców odbędą się w tym roku w hiszpańskiej Salamance w dniach 15-20 września. Każdy kraj reprezentować będą autorzy trzech uczniowskich projektów badawczych z różnych dziedzin. Skład naszej ekipy poznamy w marcu.
Koncert Gwiazd Młodego Pokolenia
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, w sobotę 18 stycznia zapraszamy do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w podtarnowskich Lusławicach na koncert naszych absolwentów! Koncert organizujemy w ramach Warsztatów Muzyki Kameralnej KFnrD.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 12 stycznia 2020, godz. 12.00 – Sala Koncertowa – Zamek Królewski w Warszawie.
motoryczne zdolności dziecka
O pożytkach ze swobodnej zabawy
Interesujące badania porównawcze z Finlandii, Belgii i Portugalii opublikowane niedawno pokazują, że aktywność fizyczna dzieci to nie całkiem to samo, co u nastolatków i dorosłych… Naukowcy analizowali się rozwojem zdolności motoryczne dzieci w wieku od 6 do 9 lat.
Motywacyjne tricki na trudny sprawdzian?
“Nie daję sobie rady z matmą…” Jest sposób na niską samoocenę
Opublikowane w połowie grudnia wyniki badań holenderskich naukowców pokazują, jak pomagać uczniom z niską samooceną. Nie wszystkie techniki motywacyjne działają. Jaki jest ten skuteczny sposób?
Cała seria warsztatów badawczych już za nami
W grudniu zorganizowaliśmy dla naszych stypendystek i stypendystów kilka kilkudniowych spotkań z Prawdziwą Nauką.
Zapraszamy na koncert!
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim – Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 8 grudnia 2019, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Mija termin zgłaszania prac na EUCYS2020
Mija termin zgłaszania prac na EUCYS2020
Na zgłoszenia uczniowskich projektów badawczych z dowolnej dziedziny czekamy do 15 grudnia.
XXIV Spotkania Humanistyczne w Krakowie
Od soboty 23 listopada trwają zajęcia, które zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów o zainteresowaniach humanistycznych. Krakowskie spotkania zakończą się 30 listopada.
Szukamy osoby do pracy w naszym biurze
Prowadzimy rekrutację na stanowisko Specjalistka/Specjalista ds. uzdolnień artystycznych Miejsce pracy: Warszawa – Ochota
wybór szkoły
Wybór szkoły ma mniejsze znaczenie, niż sądzisz
Czy uczniowie pod koniec podstawówki zamierzają iść później na studia? Duży wpływ na to ma zachowanie rodziców, a nie to, do jakiej szkoły chodzi dziecko – wynika z artykułu chorwackich naukowców, opublikowanego wczoraj na łamach „Educational Studies”.
Zapraszamy na koncert!
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim – niedziela 24 listopada 2019, godz. 12.00 – Sala Koncertowa.
Jessica Cantlon / (C) Carnegie Mellon University
Uzdolnienia matematyczne uczniów nie zależą od płci
Opublikowane dziś wyniki badań prowadzonych na prestiżowym Carnegie Mellon University dowodzą, że mózgi dziewczynek i chłopców rozwijają się tak samo i tak samo można ich uczyć matematyki. Szanse na karierę w naukach STEM nie zależą do płci!
dziewczynka - kłamstwo wraca
Nie okłamuj dziecka. Kłamstwo wraca
Może nawet nie chodzi o Świętego Mikołaja, albo inne fantastyczne opowieści, którymi karmimy dzieci dla własnej frajdy, ale regularne okłamywanie własnych dzieci jest na dłuższą metę ryzykowne. Kłamstwo wraca…
Finał Inspiratorium 2019
W dniach 25-28 października zorganizowaliśmy ostatnie spotkanie w 2. edycji Inspiratorium.
Inauguracja 2019
Inauguracja 2019
W sobotę 26 października grupa świeżo upieczonych stypendystek i stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci spotkała się w Warszawie w Zamku Królewskim na inauguracji roku. Rozpoczynamy w ten sposób 37. już rok szkolny wypełniony warsztatami badawczymi, obozami naukowymi, koncertami, wystawami, stażami i spotkaniami.
Sen - ilość i jakość snu wpływa na wyniki w nauce
Wyśpij się przed egzaminem – mówią. To za mało!
Wyśpij się na zakończenie każdego dnia, gdy się uczysz.
liczydło - liczyć
Kilkunastomiesięczne dzieci wiedzą, czym jest liczenie
Chociaż nie rozumieją jeszcze precyzyjnie znaczenia liczebników, malutkie dzieci rozpoznają już, że liczenie wiąże się z liczbą lub ilością. Badania na ten temat prowadziły dwie amerykańskie naukowczynie. Ich artykuł ukazał się na łamach “Developmental Science”.
510 stypendystek i stypendystów
Na ten rok szkolny zarząd KFnrD zaprasza do programu 361 młodych naukowców, 128 młodych muzyków i 21 młodych plastyków. Uczennice i uczniowie biorący udział w kwalifikacji otrzymają w najbliższych dniach indywidualne powiadomienia o wynikach. Gdyby do 11 października do kogoś nie dotarła wiadomość mailowa* lub listowna związana z rekrutacją stypendystów, prosimy o kontakt z biurem.
Podziękowania dla ekspertów opiniujących wnioski
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 października 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
impostoryzm - syndrom oszusta
Syndrom oszusta. Jak pokonać zmorę zdolnych młodych ludzi?
Na impostoryzm cierpi zaskakująco wiele osób. Zdolnym i pracowitym uczennicom i uczniom wydaje się często, że ich osiągnięcia są wynikiem jakiegoś nieporozumienia, że tylko skutecznie udają talent. Jak się wyzwolić z takiego myślenia?
Zapraszamy na wystawę
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci i Kurator Galerii Uniwersytetu Warszawskiego mają zaszczyt zaprosić na wernisaż w czwartek 3 października o godz. 12.00 (sala nr 315, III poziom BUW).
Odszedł prof. Janusz Haman
Z głębokim żalem żegnamy wielkiego przyjaciela Funduszu
Zmarł prof. Julian Raczko
Odszedł współtwórca naszego programu dla plastyków. Uczestnik naszych plenerów i organizator wystaw.
Wyniki rekrutacji poznamy w pierwszych dniach października
Dobiega końca proces oceny zgłoszeń do programu pomocy zdolnym na ten rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczennic i uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w pierwszym tygodniu października.
Polacy wracają z nagrodami z EUCYS 2019
100 projektów naukowych z całego świata zaprezentowano w Sofii na Konkursie UE dla Młodych Naukowców. Trzy reprezentowały Polskę. Dwa zostały nagrodzone.
eucys 2019 Sofia
Polacy na EUCYS 2019
Najzdolniejsi młodzi naukowcy spotykają się w Sofii. Wśród nich chemik, matematyk i konstruktorzy z Polski.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystek Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 22 września 2019, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
dyskusja na zajęciach
Wykłady są nieefektywne. Ale efektowne
Prowadzący prosi, by podzielić się na grupy i nikt nie jest zachwycony. Znowu trzeba dyskutować, albo coś prezentować, zamiast po prostu spokojnie słuchać. Burza mózgów, jakieś scenki do odegrania, albo kolejne case study. Coś okropnego! O ile fajniejsze są zwykłe wykłady…
Wakacyjne staże badawcze
W lipcu i sierpniu zorganizowaliśmy 46 indywidualnych staży naukowych w 18 znakomitych placówkach badawczych.
Wywiadówka Rodzice w Szkole
Rodzicu, interesuj się szkołą!
Jeśli rodzice angażują się w życie szkoły, korzystają na tym dzieci. Działa to nie tylko w podstawówce. Warto zaangażować się również w funkcjonowanie liceum starszego dziecka – wynika z najnowszych badań.
Staże badawcze – nie przyjmujemy nowych zgłoszeń
Z żalem informujemy, że wyczerpaliśmy już tegoroczną pulę i nie przyjmujemy nowych zgłoszeń na indywidualne staże badawcze naszych stypendystów.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 8 września 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie. Zapraszamy!
Matematyka
Matematyka jest piękna! Tak jej uczmy
Badania dwóch naukowców z prestiżowego Uniwersytetu Yale pokazują, że matematyka może przemawiać estetycznie nie tylko do matematyków. Nie tylko oni doceniają eleganckie twierdzenia i piękne dowody, tak samo jak utwory muzyczne i obrazy.
Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rogoziniec 2019 już za nami
X Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne KFnrD Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbywały się w Rogozińcu (woj. lubuskie, gmina Zbąszynek) w dniach 27 lipca – 10 sierpnia.
kilkulatek
Uwaga, uwaga! Małe dzieci zauważają więcej niż ty
Dorośli, nie sądźcie, że Wasz wiecznie rozkojarzony kilkulatek nie zwrócił na coś uwagi. One zwracają uwagę na wszystko po trochu. To pomaga w uczeniu się.
Inspiratorium w Rogozińcu
W dniach 4-10 sierpnia zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów i spotkań dla grupy nauczycieli – w ramach naszych Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych w Rogozińcu.
Staże badawcze w lipcu
W lipcu dla naszych stypendystek i stypendystów zorganizowaliśmy 21 indywidualnych staży naukowych w 11 placówkach badawczych.
Pasterka 2019
W dniach 21 lipca – 4 sierpnia we wsi Pasterka w Górach Stołowych zorganizowaliśmy dwutygodniowy obóz naukowo-wędrówkowy.
Zapraszamy na nasz koncert w Rogozińcu
Koncert naszych stypendystów, laureatów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Niedziela 4 sierpnia godz. 18.00 Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Rogozińcu.
Rogoziniec 2019
Rogoziniec 2019
X Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne KFnrD Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbędą się w Rogozińcu (woj. lubuskie, gmina Zbąszynek) w dniach 27 lipca – 10 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 40 naszych stypendystek i stypendystów, oraz niemal drugie tyle prowadzących zajęcia.
Prof. Jan Madey laureatem wyróżnienia im. prof. Grabskiego za działania na rzecz społecznego rozumienia nauki
Prof. Jan Madey laureatem wyróżnienia im. prof. Grabskiego za działania na rzecz społecznego rozumienia nauki
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uhonorowała prof. Jana Madeya, przewodniczącego zarządu KFnrD i ks. prof. Michała Hellera. Serdecznie gratulujemy!
drzemka
Dzieciom należy się drzemka. Nastolatkom też
Drzemka sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, lepiej się uczą i zachowują.
Ogłoszenie
Szukamy osoby do pracy w naszym biurze. Koordynatorka/Koordynator projektów finansowych Miejsce pracy: Warszawa
Błędy w rekrutacji?
Zdarzają się. Ale można je jeszcze poprawić.
muzyka
Muzyka w szkole to lepsze wyniki z innych przedmiotów
Muzyka to nie jest “odchamiacz”. Uczniowie grający na jakimś instrumencie lepiej sobie radzą z matematyką, przedmiotami przyrodniczymi i humanistycznymi – dowodzą kanadyjscy badacze w opublikowanym właśnie artykule.
21. Szkoła Letnia Collegium Invisibile
W dniach 1-9 września w Ciążeniu nad Wartą Collegium Invisibile organizuje dla naszych stypendystów kolejną edycję Szkoły Letniej. Materiały i formularz zgłoszeniowy są już w naszej bazie.
Kolejne zajęcia dla nauczycieli
Inspiratorium to nasz nowy program stworzony przy wsparciu Fundacji Credit Suisse. Chcemy w nim dać wybranym nauczycielom szansę na rozwinięcie ich pasji i umiejętności, po to, żeby umieli lepiej te pasje i zdolności odkrywać u swoich uczniów. W dniach 21-24 czerwca w Warszawie zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów i spotkań. W programie były warsztaty z edukatorami […]
Mały Serock już za nami
W sobotę 15 czerwca dobiegł końca nasz ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny w Serocku n. Narwią.
Stypendyści! Czekamy na Wasze sprawozdania
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie mijającego szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Koncert naszych stypendystów
Zapraszamy serdecznie w niedzielę 23 czerwca 2019, godz. 12.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.
Rusza obóz w Serocku dla młodszych stypendystów
W sobotę 8 czerwca rozpoczyna się nasz “mały Serock” – ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny.
Jeszcze jest szansa na udział w rekrutacji 2019!
UWAGA! Zdolne nastolatki, które w najbliższym czasie zgłoszą się do naszego programu, wezmą jeszcze udział w rekrutacji na rok szkolny 2019-2020.
Czytanie dziecku uspokaja je i rodzica
Czytanie dziecku jest dobre również dla rodzica
Badania naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Rutgersa pokazują, że rodzice czytający regularnie małym dzieciom stają się spokojniejszymi rodzicami. A dzieci? Czytanie oczywiście uspokaja też dzieci.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 9 czerwca 2019, godz. 12.00 Sala Koncertowa
ciekawość i nauka
Ciekawość to za mało. Co motywuje do nauki?
Interesujące badania nad ciekawością uczniów ukazały się niedawno na łamach “Psychonomic Bulletin & Review”. Badaczki z prestiżowego Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley zajęły się mechanizmami, które zachęcają do nauki. Podważają popularne przekonanie, że sama ciekawość napędza uczniów do nauki. Potrzeba jeszcze czegoś. Czego…?
Komunikat: Odwołane warsztaty matematyczne
Drodzy Stypendyści! Musimy niestety odwołać planowane na koniec maja warsztaty w Instytucie Matematycznym PAN w Warszawie. Bardzo nam przykro z tego powodu. Niestety, ponieważ nie mamy żadnych własnych środków, przy planowaniu zajęć musimy zakładać, że uda nam się pozyskać pieniądze od darczyńców. Składamy wnioski, startujemy w konkursach grantowych. Nie zawsze jednak nasze działania uwieńczone są […]
Testy standaryzowane? Można je robić rzadziej
Opublikowane wczoraj wyniki badań naukowców z prestiżowego Kolegium Królewskiego w Londynie dowodzą, że liczne stresujące testy, sprawdziany i egzaminy w szkole są zbędne. Nauczyciele równie dobrze monitorują postępy ucznia w nauce.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 26 maja 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie
Zakończył się nasz obóz naukowy w Serocku
W sobotę 4 maja w Serocku n. Narwią dobiegł końca doroczny obóz naukowy dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Przemoc w szkole szkodzi również sprawcom
Przemoc i prześladowanie w szkole. Zaskakujące wyniki badań
Następstwa przemocy wśród nastolatków dotykają zarówno ofiar, jak i sprawców – wynika z nowo opublikowanej pracy niemieckich naukowców.
Kariera naukowa? Nie tylko po prestiżowych studiach
Dobra uczelnia, prestiżowy dyplom? Bardziej liczy się późniejsze miejsce pracy…
Odszedł prof. Karol Modzelewski
Z głębokim żalem żegnamy zmarłego wczoraj wielkiego przyjaciela Funduszu profesora Karola Modzelewskiego niezwykłego w swej odwadze i mądrości człowieka, jedną z najbardziej znaczących postaci niełatwej polskiej historii XX wieku, wybitnego historyka i pisarza. Wiele razy gościliśmy Pana Profesora na naszych wiosennych obozach naukowych.
Ruszył nasz “duży” obóz w Serocku
W czwartek 25 kwietnia rozpoczął się w Serocku n. Narwią doroczny obóz naukowy dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 12 maja 2019, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
TV, PC, smartfon, problemy z koncentracją
Problemy z koncentracją i inne zaburzenia eksternalizacyjne u małych dzieci mogą się wiązać z ilością czasu spędzanego przed monitorem, telewizorem lub urządzeniami mobilnymi – wynika z najnowszych badań kanadyjskich uczonych.
Wyrównywanie szans edukacyjnych to szczęśliwsi obywatele
Badania obejmujące 25 krajów pokazują, że państwa, w których dba się o edukacyjne wyrównywanie szans, mają szczęśliwszych mieszkańców.
Wkrótce obóz w Serocku!
W czwartek 25 kwietnia rozpoczyna się w Serocku n. Narwią doroczny “duży” obóz naukowy dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 28 kwietnia 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie
Strach przed matematyką dotyka uczniów… dobrych z matematyki
14 marca zespół z Uniwersytetu Cambridge opublikował raport na podstawie badań niemal 3000 brytyjskich i włoskich uczniów. Dotyczy on stresu związanego z nauką matematyki. Najbardziej zaskakujący jest wniosek, że strach przed matematyką dotyka nie tylko uczniów, którzy sobie z liczeniem nie radzą. Aż 77% nastolatków bojących się matematyki nie ma z nią problemów!
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 14 kwietnia 2019, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
Laureaci Polskiej Edycji EUCYS 2019
W sobotę 23 marca poznaliśmy skład polskiej reprezentacji na 31. Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EU Contest for Young Scientists) EUCYS 2019.
Warsztaty badawcze na FUW
W dniach 17-22 marca zorganizowaliśmy dla stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Jury Polskiej Edycji EUCYS
prof. Ewa Bartnik Wydział Biologii UW, Instytut Genetyki i Biotechnologii prof. Grzegorz Chałasiński Wydział Chemii UW dr Piotr Chrząstowski-Wachtel -Przewodniczący Jury Instytut Informatyki UW prof. Magdalena…
W sobotę poznamy laureatów Polskiej Edycji EUCYS 2019
W dniach 22-23 marca organizujemy w Warszawie Polską Edycję prestiżowego Konkursu UE dla Młodych Naukowców. W sobotnie popołudnie zapraszamy na spotkanie z finalistami!
Warsztaty matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim
W dniach 14-17 marca zorganizowaliśmy w Krakowie kolejne warsztaty dla naszych matematyków. Warsztaty są poświęcone wybranym problemom matematyki. W minionych latach były to m.in.: przestrzenie metryczne, równoliczność, otwarte problemy geometrii, teoria grafów . Uczniowie poznają tę problematykę na poziomie akademickim dzięki serii wykładów i ćwiczeń prowadzonych w dwóch grupach w zależności od stopnia zaawansowania. W […]
Uwaga! Rekrutację organizujemy wcześniej
Zgłoszenia uczniów do naszego programu na rok szkolny 2019/2020 zbieramy do końca maja!
Rekrutacja 2020
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom szkół średnich i podstawowych. Trwa rekrutacja na kolejny rok szkolny. Fundusz wspiera w rozwoju swoich…
Inspiratorium 2019. Czekamy na zgłoszenia nauczycieli do 31 III
Inspiratorium to program stworzony przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – partnera merytorycznego Klubów Młodego Odkrywcy – przy wsparciu Fundacji Credit Suisse. Zapraszamy do formularza zgłoszeniowego! Termin upływa już w tym miesiącu. Udział w programie jest bezpłatny.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 24 marca 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Nauczą się śpiewająco. Tańcząco. Rysująco…
Tańce na chemii, rysunki na fizyce? Kreatywne nauczanie to wielka szansa dla uczniów słabych. A zdolnym również pomaga – przekonują badacze z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore w najnowszej publikacji.
Wyjazdy zagraniczne
Do 11 marca czekamy na zgłoszenia naszych stypendystów na opłacane przez Fundusz wyjazdy zagraniczne. Opisy i wymagania znajdziecie w bazie.
Przyroda pomaga w nauce
Kontakt z naturą sprawia, że uczeń lepiej się koncentruje na zajęciach. A przede wszystkim – zmniejsza ryzyko problemów psychicznych w późniejszym życiu. Tymczasem wielu rodziców woli… “chronić” dzieci przed przyrodą!
Finaliści Polskiej Edycji EUCYS 2019
Znamy już 20 prac zakwalifikowanych do finału prestiżowego Konkursu UE dla Młodych Naukowców EUCYS 2019. Ich autorzy wezmą udział w polskim finale EUCYS w Warszawie 22-23 marca.
Warsztaty badawcze na Wydziale Chemii UW
W dniach 17 – 22 lutego organizujemy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiegow Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie w niedzielę 3 marca 2019 r. o godz. 12.00 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.
Naszą wystawę można już oglądać w Galerii Abakus!
Doroczna wystawa prac plastycznych naszych stypendystów na warszawskiej Starówce. Czynna od 14 lutego do 17 marca 2019 codziennie w godz. 13.00-20.00 – zapraszamy!
Warsztaty badawcze w IF PAN
W dniach 21-25 stycznia zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów badawczych w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Zapraszamy na koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w niedzielę 17 lutego 2019 o godz. 12.00!
Wystawa prac naszych stypendystów
Wystawa prac naszych stypendystów
Serdecznie zapraszamy na naszą doroczną wystawę w dniach 14 lutego – 17 marca do Galerii SCEK Abakus, ul. Jezuicka 4 na warszawskiej Starówce. Wernisaż 14 lutego 2019, godz. 12.00.
Konsultacje plastyczne
W weekend 26-27 stycznia odbyły się w Warszawie konsultacje plastyczne, podczas których nasi stypendyści o uzdolnieniach artystycznych mogli pokazać swoje prace artystom plastykom współpracującym z Funduszem oraz poznać bliżej koleżanki i kolegów o podobnych zainteresowaniach.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 3 lutego 2019, godz. 12.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie
“Fizyka jądrowa i magnetyzm” – druga edycja warsztatów w IFJ PAN
W dniach 7-11 stycznia w Krakowie zorganizowaliśmy kolejne warsztaty badawcze.
Warsztaty Muzyki Kameralnej w Lusławicach już za nami
Jubileuszowe 25. Warsztaty Muzyczne KFnrD zorganizowaliśmy w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 5 – 19 stycznia 2019. W trakcie warsztatów odbyła się seria koncertów, zorganizowaliśmy też małą wystawę prac plastycznych.
Stres przed egzaminem? Są na to sposoby!
Uczniowie z uboższych rodzin gorzej wypadają na egzaminach, bo zżera ich stres. Jednak są bardzo proste ćwiczenia, które pozwalają wyrównać szanse. I podnoszą wyniki w całej szkole – przekonuje wybitna amerykańska specjalistka od uczniowskiego stresu.
Zdolni do kultury!
W roku 2018 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zrealizował projekt „Zdolni do kultury! Kultura narodowa dla młodzieży wybitnie uzdolnionej z całej Polski. Edycja 2018” .  
Koncert w Zamku Królewskim
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie – Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 stycznia 2019, godz. 12.00 Sala Koncertowa – Zapraszamy!
Koncert Absolwentów
W sobotę 12 stycznia zapraszamy na koncert naszych absolwentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Penderecki Center
XXV Warsztaty Muzyczne
Jubileuszowe 25. Warsztaty Muzyczne KFnrD organizujemy po raz kolejny w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 5 – 19 stycznia 2019. W trakcie warsztatów organizujemy szereg koncertów, w tym dwa otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy!
Warsztaty w Instytucie Matematyki UWr
W dniach 13-16 grudnia dla grupy 25 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów matematycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Warsztaty w Instytucie Chemii Fizycznej PAN
W dniach 9-14 grudnia dla grupy 25 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję zajęć w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Efektywna nauka? Nie od 8:00 rano…
Badania dowodzą, że poranne zajęcia dla nastolatków to straszliwe nieporozumienie.
Jak rozmawiać z dziećmi o internecie i smartfonach?
Z badań prowadzonych pod kierunkiem prof. Sarah Domoff wynika, że rodzice rozmawiają z dziećmi o technologiach mobilnych, ale... robią to źle.
Uwaga! Ostatni moment na wybór darmowej prenumeraty
Fundusz dla wszystkich swoich stypendystów zamawia od stycznia całoroczną prenumeratę wybranego czasopisma. Czas na wybór już się kończy!
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 15 grudnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Spotkania Humanistyczne już za nami
W dniach 24 listopada – 1 grudnia zorganizowaliśmy w Krakowie dla grupy 35 naszych stypendystów XXIII Spotkania Humanistyczne KFnrD we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Polską Akademią Umiejętności.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Zapraszamy na kolejny koncert w niedzielę 9 grudnia o godzinie 12:00!. Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.
Spotkania Humanistyczne w Krakowie
W dniach 24 listopada – 1 grudnia organizujemy dla grupy naszych stypendystów XXIII Spotkania Humanistyczne KFnrD we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Polską Akademią Umiejętności.
Warsztaty badawcze w IChO PAN
W dniach 18-23 listopada dla grupy 20 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję zajęć w Instytucie Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Zobacz program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
kapitał społeczny opłaca się szkole
Stypendyści! Do zadań!
Tylko do 20 listopada czekamy w bazie na Wasze rozwiązania zadań kwalifikacyjnych na nasze warsztaty matematyczne we Wrocławiu.
Warsztaty na MIM UW
W dniach 9-11 listopada dla grupy 25 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Maria Mach – przemówienie na Inauguracji 2018 (wideo)
27 października na Zamku Królewskim w Warszawie uroczyście rozpoczęliśmy 36. rok programu pomocy zdolnym KFnrD. Maria Mach przemawiała do nowych stypendystów i zaproszonych gości. Na uroczystości zamykaliśmy także pilotażowy rok programu Inspiratorium dla nauczycieli.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 25 listopada 2018, godz. 12.00 – Sala Koncertowa Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
Zapisy na warsztaty – dogrywka
Stypendystki i stypendystki mogą się jeszcze zgłaszać na nasze obozy i warsztaty. Przesunęliśmy terminy zapisów do 12 listopada.
kapitał społeczny opłaca się szkole
Co w szkole działa lepiej od pieniędzy?
Dobre relacje między nauczycielami, rodzicami i uczniami – czyli kapitał społeczny nagromadzony w szkole – to kilkukrotnie większy pozytywny wpływ na wyniki w nauce niż czynniki finansowe. Badacze z Uniwersytetu Stanu Ohio (OSU, USA) analizowali wpływ różnych czynników na skuteczność nauczania w kilkudziesięciu losowo wybranych amerykańskich podstawówkach.
Zgłoszenia matematyków na warsztaty MIM UW tylko do 26 października!
Uwaga! Zapisy na listopadowe zajęcia matematyczne na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (przeznaczone dla uczniów kl. 8 SP i 3 GM) kończą się już w piątek 26 października.
Elitarna szkoła to dobra szkoła?
Dobra szkoła. Co to znaczy? Groźne szczyty rankingów…
Jaka szkoła dla dziecka? Czy lepsza będzie ta ze szczytów rankingów, znana z wysokiego poziomu i wymagających nauczycieli? A może raczej – elitarna szkoła, do której chodzą dzieci z rodzin o wysokim statusie materialnym i wysokim kapitale społecznym?
Inauguracja zajęć dla nowych stypendystów KFnrD
W sobotę 27 października na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurujemy 36. rok Programu Pomocy Zdolnym.
Prowadzisz badania naukowe? Wystartuj w EUCYS!
Jeśli masz 14-21 lat i prowadzisz własny projekt badawczy, EUCYS jest dla Ciebie! Weź udział w prestiżowym Konkursie Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców. Na zgłoszenia do następnej edycji czekamy tylko do końca listopada.
Fundusz laureatem nagrody Architekt Rozwoju 2018
15 października wręczono nagrody Architekt Rozwoju 2018. Decyzją Kapituły laureatem jednej z ośmiu rozdanych nagród został Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nagrodę odebrał prof. Jan Madey, przewodniczący zarządu KFnrD.
Indywidualne staże badawcze – edycja 2018
Tego lata po raz kolejny zorganizowaliśmy całą serię indywidualnych staży badawczych. Od lipca do września aż 40 naszych stypendystek i stypendystów pracowało w najlepszych laboratoriach. Fundusz wsparł ich przy organizacji stażu, a przede wszystkim – sfinansował podróż i pobyt w jego trakcie. Uczniowie dostali również bilety do teatru lub filharmonii (do wyboru). Dofinansowano ze środków […]
Zapraszamy na koncert
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 13 października 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie.
Kulturoznawczy obóz interdyscyplinarny w Zakopanem
W dniach 22-29 września zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów drugą edycję obozu w Zakopanem. Głównym rodzajem aktywności stypendystów była praca w zespołach badawczych. W programie były też wizyty w Teatrze Witkacego i oczywiście wycieczka w Tatry. Program obozu (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wyniki rekrutacji w drugim tygodniu października
Dobiega końca proces oceny zgłoszeń do programu pomocy zdolnym na ten rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w drugim tygodniu października. Jeśli do 15 października nie będzie od nas informacji, dopiero wówczas prosimy o kontakt z biurem.
Nowe zajęcia dla fizyków w Krakowie
Jeszcze we wrześniu zorganizowaliśmy w Krakowie dwie edycje zupełnie nowych warsztatów dla fizyków.
Trwa obóz MBL 2018
Maths Beyond Limits to międzynarodowy obóz matematyczny dla uzdolnionych licealistów z całej Europy organizowany pod patronatem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci przez byłych stypendystów. Trzecia edycja wydarzenia odbywa się 9-21.09.2018 w Milówce koło Żywca i gości uczniów z 12 różnych krajów.
Szkoła Letnia Collegium Invisibile
W dniach 2-10 września w Ciążeniu nad Wartą razem z Collegium Invisibile zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję Szkoły Letniej. Głównymi dziedzinami w tym roku były filozofia, literatura i nauki medyczne. Szkoły Letnie organizujemy wspólnie z CI od 1999 roku.
Polacy na EUCYS 2018 w Dublinie
W piątek 14 września w Dublinie rozpoczyna się jubileuszowy 30. finał Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2018). Polskę reprezentuje czwórka młodych badaczy z trzema projektami.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 22 września 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Zapraszamy na naszą wystawę w BUW
Zapraszamy na naszą wystawę w BUW
Poplenerowa wystawa prac młodych plastyków uczestników Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci “Rzeczpospolita mniej znana” Piątek 2018
Weź udział w EUCYS 2021!
Prowadzisz własne badania naukowe w obszarze nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych lub społecznych? Twój projekt został wyróżniony w konkursie krajowym lub zyskał uznanie autorytetu w…
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 9 września 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne w Piątku
IX Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbyły się w Piątku w pierwszej połowie sierpnia.
Pasterka 2018
W drugiej połowie lipca zorganizowaliśmy kultowy dwutygodniowy obóz naukowo-wędrówkowy w Górach Stołowych.
Dziękujemy za nowe zgłoszenia i sprawozdania roczne
Minął już termin nadsyłania i uzupełniania zgłoszeń do programu pomocy wybitnie zdolnym na następny rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w październiku.
Zainteresowania? Rozwijaj je. Tak rodzi się pasja
Pasja to efekt wytrwałej pracy nad zainteresowaniami – przekonuje trójka kalifornijskich uczonych z prestiżowego Uniwersytetu Stanforda. Przestrzegają młodzież przed wiarą w poszukiwanie „tej jedynej, prawdziwej pasji”. To szkodliwy mit!
Dokumenty rekrutacyjne można uzupełniać do 31 lipca
Wszyscy kandydaci składający wnioski o przyjęcie do programu na następny rok szkolny mogą uzupełniać dokumenty i poprawiać swoje dane do końca lipca.
Wyniki kwalifikacji na Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne
Są już w bazie wyniki rekrutacji na Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne.
Rekrutacja do Szkoły Letniej CI przedłużona do 8 lipca
Od 1999 roku studenci ze stowarzyszenia Collegium Invisibile prowadzą wakacyjne zajęcia dla stypendystów kończących udział w programie pomocy wybitnie zdolnym i wybierających się lada moment na studia.
Zjazd Przyjaciół i Absolwentów KFnrD
W niedzielę 1 lipca zrzeszające absolwentów naszego programu Stowarzyszenie Dzieci Funduszu zorganizowało w Warszawie kolejny zjazd.
Warsztaty badawcze w CeNT UW
W dniach 17-22 czerwca zorganizowaliśmy w Warszawie zajęcia w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nich udział 28 naszych stypendystek i stypendystów.
Dwie nowe propozycje warsztatów
Uwaga, Stypendystki i Stypendyści! Mamy dla Was dwie nowe propozycje. Warsztaty w Krakowie – we wrześniu. Zajrzyjcie do naszej bazy!
Przedłużamy rekrutację do 10 lipca
Jesteś uczniem i interesujesz się nauką na poważnie? Najwyższa pora zgłosić się do naszego programu. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do 10 lipca!
Jak napisać sprawozdanie? Jak najszybciej!
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie roku szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Pilotażowe spotkania Inspiratorium
Dla nauczycieli z małych ośrodków organizujemy warsztaty poświęcone popularyzacji nauki i pracy ze zdolnymi dziećmi.
Odszedł Dominik Połoński
Z głębokim żalem żegnamy naszego dawnego stypendystę Dominika Połońskiego   wybitnego wiolonczelistę. Artysta zmarł 20 czerwca w wieku 41 lat.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Ostatni w tym sezonie warszawski koncert naszych stypendystów – niedziela 24 czerwca 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa. Zapraszamy!
Na nowe zgłoszenia czekamy tylko do końca czerwca!
Najwyższa pora zgłosić się do naszego programu. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do 30 czerwca!
Warsztaty neuronaukowe
W dniach 10-15 czerwca zorganizowaliśmy dla 22 naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie.
Podziel się Funduszem. Powieś plakat w szkole!
Zajrzyj do naszego biura po plakat rekrutacyjny – zawieź do swojej szkoły i biblioteki! …albo pobierz nasz plakat w pliku PDF i wydrukuj. Daj znać kolegom, sąsiadom, że szukamy zdolnych uczniów! Przekaż adres naszej strony znajomym!
Sprawozdania roczne obecnych stypendystów
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie mijającego szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Polecamy staż w IBB PAN
Zachęcamy osoby zainteresowane biochemią, chemią białek, badaniem oddziaływań między cząsteczkami, spektrometrią mas do zgłaszania się na staż w zespole dr Aleksandry Wysłouch-Cieszyńskiej w Instytucie Biochemii i Biofizyki, PAN w Warszawie. Swoje CV kandydatki i kandydaci mogą przysyłać do 20 czerwca.  
Zakończył się “mały” obóz w Serocku
W dniach 27 maja – 2 czerwca w Serocku n. Narwią zorganizowaliśmy kolejny ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny dla grupy młodszych stypendystów.
“Mały” obóz ogólnorozwojowy w Serocku
Trwa ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny dla grupy młodszych stypendystów w Serocku n. Narwią.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich. Koncert 16 czerwca
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 16 czerwca 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Zapraszamy!
Polecamy staż na WUM
Zachęcamy do zgłaszania się na staż w Centrum Badań Przedklinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje CV kandydatki i kandydaci mogą przysyłać do 3 czerwca.  
Rekrutacja 2018 już się rozpoczęła!
Można już zgłaszać się do naszego programu na następny rok szkolny. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do końca czerwca!
Obóz w Serocku już za nami…
85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu. W dniach 26 kwietnia – 6 maja zoorganizowaliśmy w Serocku n. Narwią kolejny wielodyscyplinarny obóz naukowy.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 maja 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Regulamin Polskiej Edycji EUCYS 2019
Warszawa, kwiecień 2018 r. Regulamin Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w roku 2019   Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ogłasza Konkurs prac…
Dziś rusza “duży” obóz naukowy w Serocku
85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu. W dniach 26 kwietnia – 6 maja organizujemy w Serocku n. Narwią kolejny obóz wielodyscyplinarny. W tym roku wśród prowadzący będą sławy polskiej nauki: prof. Małgorzata Grzegorzewska, prof. Włodzimierz Lengauer, prof. Lucjan Piela, prof. Maria Poprzęcka, reżyserzy Krzysztof Zanussi i Piotr Stasik […]
Przekaż 1% podatku dla zdolnych uczniów. Rozlicz PIT przez internet
Możesz rozliczyć PIT przez internet, albo pobrać specjalny program.       Wspieramy rozwój najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. To inwestycja w naszą przyszłość!
Wkrótce obóz w Serocku
W dniach 26 kwietnia – 6 maja organizujemy w Serocku n. Narwią kolejny obóz wielodyscyplinarny. W tym roku wśród prowadzący będą sławy polskiej nauki: prof. Małgorzata Grzegorzewska, prof. Włodzimierz Lengauer, prof. Lucjan Piela, prof. Maria Poprzęcka, reżyserzy Krzysztof Zanussi i Piotr Stasik (głośny dokumentalista), i bardzo wielu innych znakomitych gości. Znaczącą cześć warsztatów i wykładów prowadzą absolwenci […]
Warsztaty Matematyczne w Krakowie
W dniach 5-8 kwietnia zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów matematycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz wykładów i ćwiczeń, w programie były także zajęcia na temat japońskiej gry Go, oraz wizyta w filharmonii. W zajęciach wzięło udział 40 osób. Zobacz pełen program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji […]
Znamy reprezentację Polski na EUCYS 2018 w Dublinie
W niedzielę 15 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik zakończyła się Polska Edycja 30. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2018).
Warsztaty astronomiczne na UMK
W dniach 8-13 kwietnia zorganizowaliśmy w Piwnicach k. Torunia kolejne warsztaty astronomiczne. Tradycja tych warsztatów sięga już ćwierćwiecza!
II Warsztaty Filmowe w Łodzi
W weekend 6-8 kwietnia w Łodzi zorganizowaliśmy po raz drugi warsztaty filmowe. Zajęcia dla naszych stypendystów przygotowaliśmy wspólnie ze Szkołą Filmową w Łodzi i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. W zajęciach wzięło udział 15 osób.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 21 kwietnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018
W niedzielę 15 kwietnia serdecznie zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik na kolejną edycję Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA. 10:30-12:00 Otwarta sesja plakatowa i pokazy dla publiczności 12:00-13:00 Uroczystość wręczenia nagród w Polskiej Edycji EUCYS i konkursie Fizyczne Ścieżki EUCYS (Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców) jest organizowany w Polsce przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.
Warszaty badawcze na Wydziale Fizyki UW
Od zapadki Smoluchowskiego do silników brownowskich, Dynamika stanów wzbudzonych cząsteczek i jonów, Stochastyczne symulacje powstawania opadu, Struktura kryształów (eksperyment i teoria), Model zderzenia protonów – to tematy warsztatów badawczych zorganizowanych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 11-16 marca. Wzięły w nich udział 22 osoby.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 8 kwietnia 2018, godz. 12.00 Sala Koncertowa.
Marcowe seminaria humanistyczne
Zwiedzanie najnowszej wystawy w Muzeum POLIN “Obcy w domu. Wokół Marca’68” razem z jej kuratorką, “Samospalenie” w Teatrze Ateneum i “Duszyczka” w Teatrze Narodowym, zajęcia literaturoznawcze, historyczne, filmoznawcze i szereg innych atrakcji zorganizowaliśmy w ramach bogatego programu trzydniowego spotkania funduszowych humanistów w Warszawie. Zajęcia odbyły się w dniach 16-18 marca i wzięły w nich udział […]
Newsletter KFnrD
Zapisz się na nasz newsletter! Zapisy zostały tymczasowo wstrzymane. Przepraszamy za kłopot – zapraszamy niebawem.
Warsztaty biologiczne
W dniach 4-9 marca zorganizowaliśmy w Warszawie kolejne warsztaty biologiczne dla 35 naszych stypendystów. 
Znamy finałowe projekty Polskiej Edycji EUCYS 2018!
Jury Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców wyłoniło 21 finałowych projektów. Ich autorzy spotkają się na Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA w Warszawie w dniach 13-15 kwietnia. W trakcie finałowej sesji plakatowej jurorzy będą rozmawiać ze wszystkimi uczestnikami i wybiorą reprezentację Polski na wrześniowe światowe finały EUCYS 2018 w Dublinie.
Warsztaty na Wydziale Chemii UW
W dniach 25 lutego – 2 marca zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Kwalifikacja na obóz wakacyjny w Pasterce
W naszej bazie do pobrania są już  zadania kwalifikacyjne na obóz w Pasterce – biologiczne, historyczne i matematyczne. Możecie przysłać nam rozwiązania z więcej niż jednej dziedziny – to zwiększy Wasze szanse na udział w obozie.
Warsztaty w Instytucie Informatyki UW
W dniach 21-25 lutego zorganizowaliśmy kolejne warsztaty informatyczne dla naszych stypendystów.
XXV Warsztaty Matematyczne KFnrD w Gdyni
Dla grupy naszych najmłodszych stypendystek i stypendystów o zainteresowaniach matematycznych (oraz ich rodziców) zorganizowaliśmy w dniach 16-18 lutego jubileuszowe 25. warsztaty w Gdyni.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 10 marca 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie  w niedzielę 4 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie