Aktualności i Komunikaty

510 stypendystek i stypendystów
Na ten rok szkolny zarząd KFnrD zaprasza do programu 361 młodych naukowców, 128 młodych muzyków i 21 młodych plastyków. Uczennice i uczniowie biorący udział w kwalifikacji otrzymają w najbliższych dniach indywidualne powiadomienia o wynikach. Gdyby do 11 października do kogoś nie dotarła wiadomość mailowa* lub listowna związana z rekrutacją stypendystów, prosimy o kontakt z biurem.
Podziękowania dla ekspertów opiniujących wnioski
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 października 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
impostoryzm - syndrom oszusta
Syndrom oszusta. Jak pokonać zmorę zdolnych młodych ludzi?
Na impostoryzm cierpi zaskakująco wiele osób. Zdolnym i pracowitym uczennicom i uczniom wydaje się często, że ich osiągnięcia są wynikiem jakiegoś nieporozumienia, że tylko skutecznie udają talent. Jak się wyzwolić z takiego myślenia?
Zapraszamy na wystawę
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci i Kurator Galerii Uniwersytetu Warszawskiego mają zaszczyt zaprosić na wernisaż w czwartek 3 października o godz. 12.00 (sala nr 315, III poziom BUW).
Odszedł prof. Janusz Haman
Z głębokim żalem żegnamy wielkiego przyjaciela Funduszu
Zmarł prof. Julian Raczko
Odszedł współtwórca naszego programu dla plastyków. Uczestnik naszych plenerów i organizator wystaw.
Wyniki rekrutacji poznamy w pierwszych dniach października
Dobiega końca proces oceny zgłoszeń do programu pomocy zdolnym na ten rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczennic i uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w pierwszym tygodniu października.
Polacy wracają z nagrodami z EUCYS 2019
100 projektów naukowych z całego świata zaprezentowano w Sofii na Konkursie UE dla Młodych Naukowców. Trzy reprezentowały Polskę. Dwa zostały nagrodzone.
eucys 2019 Sofia
Polacy na EUCYS 2019
Najzdolniejsi młodzi naukowcy spotykają się w Sofii. Wśród nich chemik, matematyk i konstruktorzy z Polski.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystek Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 22 września 2019, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
dyskusja na zajęciach
Wykłady są nieefektywne. Ale efektowne
Prowadzący prosi, by podzielić się na grupy i nikt nie jest zachwycony. Znowu trzeba dyskutować, albo coś prezentować, zamiast po prostu spokojnie słuchać. Burza mózgów, jakieś scenki do odegrania, albo kolejne case study. Coś okropnego! O ile fajniejsze są zwykłe wykłady…
Wakacyjne staże badawcze
W lipcu i sierpniu zorganizowaliśmy 46 indywidualnych staży naukowych w 18 znakomitych placówkach badawczych.
Staże badawcze – nie przyjmujemy nowych zgłoszeń
Z żalem informujemy, że wyczerpaliśmy już tegoroczną pulę i nie przyjmujemy nowych zgłoszeń na indywidualne staże badawcze naszych stypendystów.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 8 września 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie. Zapraszamy!
Matematyka
Matematyka jest piękna! Tak jej uczmy
Badania dwóch naukowców z prestiżowego Uniwersytetu Yale pokazują, że matematyka może przemawiać estetycznie nie tylko do matematyków. Nie tylko oni doceniają eleganckie twierdzenia i piękne dowody, tak samo jak utwory muzyczne i obrazy.
Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rogoziniec 2019 już za nami
X Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne KFnrD Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbywały się w Rogozińcu (woj. lubuskie, gmina Zbąszynek) w dniach 27 lipca – 10 sierpnia.
kilkulatek
Uwaga, uwaga! Małe dzieci zauważają więcej niż ty
Dorośli, nie sądźcie, że Wasz wiecznie rozkojarzony kilkulatek nie zwrócił na coś uwagi. One zwracają uwagę na wszystko po trochu. To pomaga w uczeniu się.
Inspiratorium w Rogozińcu
W dniach 4-10 sierpnia zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów i spotkań dla grupy nauczycieli – w ramach naszych Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych w Rogozińcu.
Staże badawcze w lipcu
W lipcu dla naszych stypendystek i stypendystów zorganizowaliśmy 21 indywidualnych staży naukowych w 11 placówkach badawczych.
Pasterka 2019
W dniach 21 lipca – 4 sierpnia we wsi Pasterka w Górach Stołowych zorganizowaliśmy dwutygodniowy obóz naukowo-wędrówkowy.
Zapraszamy na nasz koncert w Rogozińcu
Koncert naszych stypendystów, laureatów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Niedziela 4 sierpnia godz. 18.00 Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Rogozińcu.
Rogoziniec 2019
Rogoziniec 2019
X Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne KFnrD Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbędą się w Rogozińcu (woj. lubuskie, gmina Zbąszynek) w dniach 27 lipca – 10 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 40 naszych stypendystek i stypendystów, oraz niemal drugie tyle prowadzących zajęcia.
Prof. Jan Madey laureatem wyróżnienia im. prof. Grabskiego za działania na rzecz społecznego rozumienia nauki
Prof. Jan Madey laureatem wyróżnienia im. prof. Grabskiego za działania na rzecz społecznego rozumienia nauki
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uhonorowała prof. Jana Madeya, przewodniczącego zarządu KFnrD i ks. prof. Michała Hellera. Serdecznie gratulujemy!
drzemka
Dzieciom należy się drzemka. Nastolatkom też
Drzemka sprawia, że dzieci są szczęśliwsze, lepiej się uczą i zachowują.
Ogłoszenie
Szukamy osoby do pracy w naszym biurze. Koordynatorka/Koordynator projektów finansowych Miejsce pracy: Warszawa
Błędy w rekrutacji?
Zdarzają się. Ale można je jeszcze poprawić.
muzyka
Muzyka w szkole to lepsze wyniki z innych przedmiotów
Muzyka to nie jest “odchamiacz”. Uczniowie grający na jakimś instrumencie lepiej sobie radzą z matematyką, przedmiotami przyrodniczymi i humanistycznymi – dowodzą kanadyjscy badacze w opublikowanym właśnie artykule.
21. Szkoła Letnia Collegium Invisibile
W dniach 1-9 września w Ciążeniu nad Wartą Collegium Invisibile organizuje dla naszych stypendystów kolejną edycję Szkoły Letniej. Materiały i formularz zgłoszeniowy są już w naszej bazie.
Kolejne zajęcia dla nauczycieli
Inspiratorium to nasz nowy program stworzony przy wsparciu Fundacji Credit Suisse. Chcemy w nim dać wybranym nauczycielom szansę na rozwinięcie ich pasji i umiejętności, po to, żeby umieli lepiej te pasje i zdolności odkrywać u swoich uczniów. W dniach 21-24 czerwca w Warszawie zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów i spotkań. W programie były warsztaty z edukatorami […]
Mały Serock już za nami
W sobotę 15 czerwca dobiegł końca nasz ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny w Serocku n. Narwią.
Stypendyści! Czekamy na Wasze sprawozdania
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie mijającego szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Koncert naszych stypendystów
Zapraszamy serdecznie w niedzielę 23 czerwca 2019, godz. 12.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.
Rusza obóz w Serocku dla młodszych stypendystów
W sobotę 8 czerwca rozpoczyna się nasz “mały Serock” – ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny.
Jeszcze jest szansa na udział w rekrutacji 2019!
UWAGA! Zdolne nastolatki, które w najbliższym czasie zgłoszą się do naszego programu, wezmą jeszcze udział w rekrutacji na rok szkolny 2019-2020.
Czytanie dziecku uspokaja je i rodzica
Czytanie dziecku jest dobre również dla rodzica
Badania naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Rutgersa pokazują, że rodzice czytający regularnie małym dzieciom stają się spokojniejszymi rodzicami. A dzieci? Czytanie oczywiście uspokaja też dzieci.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 9 czerwca 2019, godz. 12.00 Sala Koncertowa
ciekawość i nauka
Ciekawość to za mało. Co motywuje do nauki?
Interesujące badania nad ciekawością uczniów ukazały się niedawno na łamach “Psychonomic Bulletin & Review”. Badaczki z prestiżowego Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley zajęły się mechanizmami, które zachęcają do nauki. Podważają popularne przekonanie, że sama ciekawość napędza uczniów do nauki. Potrzeba jeszcze czegoś. Czego…?
Komunikat: Odwołane warsztaty matematyczne
Drodzy Stypendyści! Musimy niestety odwołać planowane na koniec maja warsztaty w Instytucie Matematycznym PAN w Warszawie. Bardzo nam przykro z tego powodu. Niestety, ponieważ nie mamy żadnych własnych środków, przy planowaniu zajęć musimy zakładać, że uda nam się pozyskać pieniądze od darczyńców. Składamy wnioski, startujemy w konkursach grantowych. Nie zawsze jednak nasze działania uwieńczone są […]
Testy? Można je robić rzadziej
Opublikowane wczoraj wyniki badań naukowców z prestiżowego Kolegium Królewskiego w Londynie dowodzą, że liczne stresujące testy, sprawdziany i egzaminy w szkole są zbędne. Nauczyciele równie dobrze monitorują postępy ucznia w nauce.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 26 maja 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie
Zakończył się nasz obóz naukowy w Serocku
W sobotę 4 maja w Serocku n. Narwią dobiegł końca doroczny obóz naukowy dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Przemoc w szkole szkodzi również sprawcom
Przemoc i prześladowanie w szkole. Zaskakujące wyniki badań
Następstwa przemocy wśród nastolatków dotykają zarówno ofiar, jak i sprawców – wynika z nowo opublikowanej pracy niemieckich naukowców.
Kariera naukowa? Nie tylko po prestiżowych studiach
Dobra uczelnia, prestiżowy dyplom? Bardziej liczy się późniejsze miejsce pracy…
Odszedł prof. Karol Modzelewski
Z głębokim żalem żegnamy zmarłego wczoraj wielkiego przyjaciela Funduszu profesora Karola Modzelewskiego niezwykłego w swej odwadze i mądrości człowieka, jedną z najbardziej znaczących postaci niełatwej polskiej historii XX wieku, wybitnego historyka i pisarza. Wiele razy gościliśmy Pana Profesora na naszych wiosennych obozach naukowych.
Ruszył nasz “duży” obóz w Serocku
W czwartek 25 kwietnia rozpoczął się w Serocku n. Narwią doroczny obóz naukowy dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 12 maja 2019, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
TV, PC, smartfon, problemy z koncentracją
Problemy z koncentracją i inne zaburzenia eksternalizacyjne u małych dzieci mogą się wiązać z ilością czasu spędzanego przed monitorem, telewizorem lub urządzeniami mobilnymi – wynika z najnowszych badań kanadyjskich uczonych.
Wyrównywanie szans edukacyjnych to szczęśliwsi obywatele
Badania obejmujące 25 krajów pokazują, że państwa, w których dba się o edukacyjne wyrównywanie szans, mają szczęśliwszych mieszkańców.
Wkrótce obóz w Serocku!
W czwartek 25 kwietnia rozpoczyna się w Serocku n. Narwią doroczny “duży” obóz naukowy dla stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 28 kwietnia 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie
Strach przed matematyką dotyka uczniów… dobrych z matematyki
14 marca zespół z Uniwersytetu Cambridge opublikował raport na podstawie badań niemal 3000 brytyjskich i włoskich uczniów. Dotyczy on stresu związanego z nauką matematyki. Najbardziej zaskakujący jest wniosek, że strach przed matematyką dotyka nie tylko uczniów, którzy sobie z liczeniem nie radzą. Aż 77% nastolatków bojących się matematyki nie ma z nią problemów!
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 14 kwietnia 2019, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
Laureaci Polskiej Edycji EUCYS 2019
W sobotę 23 marca poznaliśmy skład polskiej reprezentacji na 31. Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EU Contest for Young Scientists) EUCYS 2019.
Warsztaty badawcze na FUW
W dniach 17-22 marca zorganizowaliśmy dla stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Jury Polskiej Edycji EUCYS
prof. Ewa BARTNIKWydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Genetyki i Biotechnologii dr hab. Piotr BĘBASWydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Zoologii prof. Grzegorz CHAŁASIŃSKIWydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego dr Piotr CHRZĄSTOWSKI-WACHTEL – przewodniczący JuryInstytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego prof. Bronisław CYMBOROWSKIWydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Zoologii prof. Magdalena FIKUS Instytut Biochemii i Biofizyki PAN Członek Radu Upowszechniania Nauki PAN […]
W sobotę poznamy laureatów Polskiej Edycji EUCYS 2019
W dniach 22-23 marca organizujemy w Warszawie Polską Edycję prestiżowego Konkursu UE dla Młodych Naukowców. W sobotnie popołudnie zapraszamy na spotkanie z finalistami!
Warsztaty matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim
W dniach 14-17 marca zorganizowaliśmy w Krakowie kolejne warsztaty dla naszych matematyków. Warsztaty są poświęcone wybranym problemom matematyki. W minionych latach były to m.in.: przestrzenie metryczne, równoliczność, otwarte problemy geometrii, teoria grafów . Uczniowie poznają tę problematykę na poziomie akademickim dzięki serii wykładów i ćwiczeń prowadzonych w dwóch grupach w zależności od stopnia zaawansowania. W […]
Uwaga! Rekrutację organizujemy wcześniej
Zgłoszenia uczniów do naszego programu na rok szkolny 2019/2020 zbieramy do końca maja!
Rekrutacja 2019
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci pomaga w rozwoju uzdolnień uczniom liceum i innych szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych. Trwa rekrutacja na kolejny rok szkolny. Fundusz zapewnia swoim stypendystom bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk, obozach naukowych, stażach badawczych, seminariach. Organizuje warsztaty wielodyscyplinarne, muzyczne i plastyczne, koncerty i […]
Inspiratorium 2019. Czekamy na zgłoszenia nauczycieli do 31 III
Inspiratorium to program stworzony przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci – partnera merytorycznego Klubów Młodego Odkrywcy – przy wsparciu Fundacji Credit Suisse. Zapraszamy do formularza zgłoszeniowego! Termin upływa już w tym miesiącu. Udział w programie jest bezpłatny.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 24 marca 2019, godz. 12.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Nauczą się śpiewająco. Tańcząco. Rysująco…
Tańce na chemii, rysunki na fizyce? Kreatywne nauczanie to wielka szansa dla uczniów słabych. A zdolnym również pomaga – przekonują badacze z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore w najnowszej publikacji.
Wyjazdy zagraniczne
Do 11 marca czekamy na zgłoszenia naszych stypendystów na opłacane przez Fundusz wyjazdy zagraniczne. Opisy i wymagania znajdziecie w bazie.
Przyroda pomaga w nauce
Kontakt z naturą sprawia, że uczeń lepiej się koncentruje na zajęciach. A przede wszystkim – zmniejsza ryzyko problemów psychicznych w późniejszym życiu. Tymczasem wielu rodziców woli… “chronić” dzieci przed przyrodą!
Finaliści Polskiej Edycji EUCYS 2019
Znamy już 20 prac zakwalifikowanych do finału prestiżowego Konkursu UE dla Młodych Naukowców EUCYS 2019. Ich autorzy wezmą udział w polskim finale EUCYS w Warszawie 22-23 marca.
Warsztaty badawcze na Wydziale Chemii UW
W dniach 17 – 22 lutego organizujemy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiegow Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie w niedzielę 3 marca 2019 r. o godz. 12.00 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.
Naszą wystawę można już oglądać w Galerii Abakus!
Doroczna wystawa prac plastycznych naszych stypendystów na warszawskiej Starówce. Czynna od 14 lutego do 17 marca 2019 codziennie w godz. 13.00-20.00 – zapraszamy!
Warsztaty badawcze w IF PAN
W dniach 21-25 stycznia zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów badawczych w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Zapraszamy na koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w niedzielę 17 lutego 2019 o godz. 12.00!
Wystawa prac naszych stypendystów
Wystawa prac naszych stypendystów
Serdecznie zapraszamy na naszą doroczną wystawę w dniach 14 lutego – 17 marca do Galerii SCEK Abakus, ul. Jezuicka 4 na warszawskiej Starówce. Wernisaż 14 lutego 2019, godz. 12.00.
Konsultacje plastyczne
W weekend 26-27 stycznia odbyły się w Warszawie konsultacje plastyczne, podczas których nasi stypendyści o uzdolnieniach artystycznych mogli pokazać swoje prace artystom plastykom współpracującym z Funduszem oraz poznać bliżej koleżanki i kolegów o podobnych zainteresowaniach.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 3 lutego 2019, godz. 12.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie
“Fizyka jądrowa i magnetyzm” – druga edycja warsztatów w IFJ PAN
W dniach 7-11 stycznia w Krakowie zorganizowaliśmy kolejne warsztaty badawcze.
Warsztaty Muzyki Kameralnej w Lusławicach już za nami
Jubileuszowe 25. Warsztaty Muzyczne KFnrD zorganizowaliśmy w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 5 – 19 stycznia 2019. W trakcie warsztatów odbyła się seria koncertów, zorganizowaliśmy też małą wystawę prac plastycznych.
Stres przed egzaminem? Są na to sposoby!
Uczniowie z uboższych rodzin gorzej wypadają na egzaminach, bo zżera ich stres. Jednak są bardzo proste ćwiczenia, które pozwalają wyrównać szanse. I podnoszą wyniki w całej szkole – przekonuje wybitna amerykańska specjalistka od uczniowskiego stresu.
Zdolni do kultury!
W roku 2018 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci zrealizował projekt „Zdolni do kultury! Kultura narodowa dla młodzieży wybitnie uzdolnionej z całej Polski. Edycja 2018” .  
Koncert w Zamku Królewskim
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim w Warszawie – Koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 stycznia 2019, godz. 12.00 Sala Koncertowa – Zapraszamy!
Koncert Absolwentów
W sobotę 12 stycznia zapraszamy na koncert naszych absolwentów w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
XXV Warsztaty Muzyczne
Jubileuszowe 25. Warsztaty Muzyczne KFnrD organizujemy po raz kolejny w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 5 – 19 stycznia 2019. W trakcie warsztatów organizujemy szereg koncertów, w tym dwa otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy!
Warsztaty w Instytucie Matematyki UWr
W dniach 13-16 grudnia dla grupy 25 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów matematycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Warsztaty w Instytucie Chemii Fizycznej PAN
W dniach 9-14 grudnia dla grupy 25 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję zajęć w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Efektywna nauka? Nie od 8:00 rano…
Badania dowodzą, że poranne zajęcia dla nastolatków to straszliwe nieporozumienie.
Jak rozmawiać z dziećmi o internecie i smartfonach?
Z badań prowadzonych pod kierunkiem prof. Sarah Domoff wynika, że rodzice rozmawiają z dziećmi o technologiach mobilnych, ale... robią to źle.
Uwaga! Ostatni moment na wybór darmowej prenumeraty
Fundusz dla wszystkich swoich stypendystów zamawia od stycznia całoroczną prenumeratę wybranego czasopisma. Czas na wybór już się kończy!
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 15 grudnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Spotkania Humanistyczne już za nami
W dniach 24 listopada – 1 grudnia zorganizowaliśmy w Krakowie dla grupy 35 naszych stypendystów XXIII Spotkania Humanistyczne KFnrD we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Polską Akademią Umiejętności.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Zapraszamy na kolejny koncert w niedzielę 9 grudnia o godzinie 12:00!. Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.
Spotkania Humanistyczne w Krakowie
W dniach 24 listopada – 1 grudnia organizujemy dla grupy naszych stypendystów XXIII Spotkania Humanistyczne KFnrD we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Polską Akademią Umiejętności.
Warsztaty badawcze w IChO PAN
W dniach 18-23 listopada dla grupy 20 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję zajęć w Instytucie Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Zobacz program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
kapitał społeczny opłaca się szkole
Stypendyści! Do zadań!
Tylko do 20 listopada czekamy w bazie na Wasze rozwiązania zadań kwalifikacyjnych na nasze warsztaty matematyczne we Wrocławiu.
Warsztaty na MIM UW
W dniach 9-11 listopada dla grupy 25 naszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję warsztatów matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Maria Mach – przemówienie na Inauguracji 2018 (wideo)
27 października na Zamku Królewskim w Warszawie uroczyście rozpoczęliśmy 36. rok programu pomocy zdolnym KFnrD. Maria Mach przemawiała do nowych stypendystów i zaproszonych gości. Na uroczystości zamykaliśmy także pilotażowy rok programu Inspiratorium dla nauczycieli.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 25 listopada 2018, godz. 12.00 – Sala Koncertowa Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
Zapisy na warsztaty – dogrywka
Stypendystki i stypendystki mogą się jeszcze zgłaszać na nasze obozy i warsztaty. Przesunęliśmy terminy zapisów do 12 listopada.
kapitał społeczny opłaca się szkole
Co w szkole działa lepiej od pieniędzy?
Dobre relacje między nauczycielami, rodzicami i uczniami – czyli kapitał społeczny nagromadzony w szkole – to kilkukrotnie większy pozytywny wpływ na wyniki w nauce niż czynniki finansowe. Badacze z Uniwersytetu Stanu Ohio (OSU, USA) analizowali wpływ różnych czynników na skuteczność nauczania w kilkudziesięciu losowo wybranych amerykańskich podstawówkach.
Zgłoszenia matematyków na warsztaty MIM UW tylko do 26 października!
Uwaga! Zapisy na listopadowe zajęcia matematyczne na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (przeznaczone dla uczniów kl. 8 SP i 3 GM) kończą się już w piątek 26 października.
Elitarna szkoła to dobra szkoła?
Dobra szkoła. Co to znaczy? Groźne szczyty rankingów…
Jaka szkoła dla dziecka? Czy lepsza będzie ta ze szczytów rankingów, znana z wysokiego poziomu i wymagających nauczycieli? A może raczej – elitarna szkoła, do której chodzą dzieci z rodzin o wysokim statusie materialnym i wysokim kapitale społecznym?
Inauguracja zajęć dla nowych stypendystów KFnrD
W sobotę 27 października na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurujemy 36. rok Programu Pomocy Zdolnym.
Prowadzisz badania naukowe? Wystartuj w EUCYS!
Jeśli masz 14-21 lat i prowadzisz własny projekt badawczy, EUCYS jest dla Ciebie! Weź udział w prestiżowym Konkursie Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców. Na zgłoszenia do następnej edycji czekamy tylko do końca listopada.
Fundusz laureatem nagrody Architekt Rozwoju 2018
15 października wręczono nagrody Architekt Rozwoju 2018. Decyzją Kapituły laureatem jednej z ośmiu rozdanych nagród został Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nagrodę odebrał prof. Jan Madey, przewodniczący zarządu KFnrD.
Indywidualne staże badawcze – edycja 2018
Tego lata po raz kolejny zorganizowaliśmy całą serię indywidualnych staży badawczych. Od lipca do września aż 40 naszych stypendystek i stypendystów pracowało w najlepszych laboratoriach. Fundusz wsparł ich przy organizacji stażu, a przede wszystkim – sfinansował podróż i pobyt w jego trakcie. Uczniowie dostali również bilety do teatru lub filharmonii (do wyboru). Dofinansowano ze środków […]
Zapraszamy na koncert
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 13 października 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie.
Kulturoznawczy obóz interdyscyplinarny w Zakopanem
W dniach 22-29 września zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów drugą edycję obozu w Zakopanem. Głównym rodzajem aktywności stypendystów była praca w zespołach badawczych. W programie były też wizyty w Teatrze Witkacego i oczywiście wycieczka w Tatry. Program obozu (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Wyniki rekrutacji w drugim tygodniu października
Dobiega końca proces oceny zgłoszeń do programu pomocy zdolnym na ten rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w drugim tygodniu października. Jeśli do 15 października nie będzie od nas informacji, dopiero wówczas prosimy o kontakt z biurem.
Nowe zajęcia dla fizyków w Krakowie
Jeszcze we wrześniu zorganizowaliśmy w Krakowie dwie edycje zupełnie nowych warsztatów dla fizyków.
Trwa obóz MBL 2018
Maths Beyond Limits to międzynarodowy obóz matematyczny dla uzdolnionych licealistów z całej Europy organizowany pod patronatem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci przez byłych stypendystów. Trzecia edycja wydarzenia odbywa się 9-21.09.2018 w Milówce koło Żywca i gości uczniów z 12 różnych krajów.
Szkoła Letnia Collegium Invisibile
W dniach 2-10 września w Ciążeniu nad Wartą razem z Collegium Invisibile zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję Szkoły Letniej. Głównymi dziedzinami w tym roku były filozofia, literatura i nauki medyczne. Szkoły Letnie organizujemy wspólnie z CI od 1999 roku.
Polacy na EUCYS 2018 w Dublinie
W piątek 14 września w Dublinie rozpoczyna się jubileuszowy 30. finał Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2018). Polskę reprezentuje czwórka młodych badaczy z trzema projektami.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 22 września 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Zapraszamy na naszą wystawę w BUW
Zapraszamy na naszą wystawę w BUW
Poplenerowa wystawa prac młodych plastyków uczestników Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci “Rzeczpospolita mniej znana” Piątek 2018
Weź udział w EUCYS 2020!
Prowadzisz własne badania naukowe w obszarze nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, ekonomicznych lub społecznych? Twój projekt został wyróżniony w konkursie krajowym lub zyskał uznanie autorytetu w dziedzinie? Chcesz zaprezentować swoje wyniki szerokiej publiczności? Chcesz porozmawiać o swoich badaniach z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach i wybitnymi naukowcami? Masz 14-21 lat, głowę pełną pomysłów i chęć rozwijania zainteresowań […]
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 9 września 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne w Piątku
IX Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbyły się w Piątku w pierwszej połowie sierpnia.
Pasterka 2018
W drugiej połowie lipca zorganizowaliśmy kultowy dwutygodniowy obóz naukowo-wędrówkowy w Górach Stołowych.
Dziękujemy za nowe zgłoszenia i sprawozdania roczne
Minął już termin nadsyłania i uzupełniania zgłoszeń do programu pomocy wybitnie zdolnym na następny rok szkolny. Każdej jesieni Zarząd KFnrD przyjmuje do programu ponad pół tysiąca zdolnych uczniów. O wyniku rekrutacji wszystkich kandydatów poinformujemy w październiku.
Zainteresowania? Rozwijaj je. Tak rodzi się pasja
Pasja to efekt wytrwałej pracy nad zainteresowaniami – przekonuje trójka kalifornijskich uczonych z prestiżowego Uniwersytetu Stanforda. Przestrzegają młodzież przed wiarą w poszukiwanie „tej jedynej, prawdziwej pasji”. To szkodliwy mit!
Dokumenty rekrutacyjne można uzupełniać do 31 lipca
Wszyscy kandydaci składający wnioski o przyjęcie do programu na następny rok szkolny mogą uzupełniać dokumenty i poprawiać swoje dane do końca lipca.
Wyniki kwalifikacji na Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne
Są już w bazie wyniki rekrutacji na Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne.
Rekrutacja do Szkoły Letniej CI przedłużona do 8 lipca
Od 1999 roku studenci ze stowarzyszenia Collegium Invisibile prowadzą wakacyjne zajęcia dla stypendystów kończących udział w programie pomocy wybitnie zdolnym i wybierających się lada moment na studia.
Zjazd Przyjaciół i Absolwentów KFnrD
W niedzielę 1 lipca zrzeszające absolwentów naszego programu Stowarzyszenie Dzieci Funduszu zorganizowało w Warszawie kolejny zjazd.
Warsztaty badawcze w CeNT UW
W dniach 17-22 czerwca zorganizowaliśmy w Warszawie zajęcia w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nich udział 28 naszych stypendystek i stypendystów.
Dwie nowe propozycje warsztatów
Uwaga, Stypendystki i Stypendyści! Mamy dla Was dwie nowe propozycje. Warsztaty w Krakowie – we wrześniu. Zajrzyjcie do naszej bazy!
Przedłużamy rekrutację do 10 lipca
Jesteś uczniem i interesujesz się nauką na poważnie? Najwyższa pora zgłosić się do naszego programu. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do 10 lipca!
Jak napisać sprawozdanie? Jak najszybciej!
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie roku szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Pilotażowe spotkania Inspiratorium
Dla nauczycieli z małych ośrodków organizujemy warsztaty poświęcone popularyzacji nauki i pracy ze zdolnymi dziećmi.
Odszedł Dominik Połoński
Z głębokim żalem żegnamy naszego dawnego stypendystę Dominika Połońskiego   wybitnego wiolonczelistę. Artysta zmarł 20 czerwca w wieku 41 lat.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Ostatni w tym sezonie warszawski koncert naszych stypendystów – niedziela 24 czerwca 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa. Zapraszamy!
Na nowe zgłoszenia czekamy tylko do końca czerwca!
Najwyższa pora zgłosić się do naszego programu. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do 30 czerwca!
Warsztaty neuronaukowe
W dniach 10-15 czerwca zorganizowaliśmy dla 22 naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie.
Podziel się Funduszem. Powieś plakat w szkole!
Zajrzyj do naszego biura po plakat rekrutacyjny – zawieź do swojej szkoły i biblioteki! …albo pobierz nasz plakat w pliku PDF i wydrukuj. Daj znać kolegom, sąsiadom, że szukamy zdolnych uczniów! Przekaż adres naszej strony znajomym!
Sprawozdania roczne obecnych stypendystów
Jak co roku, wszystkich stypendystów prosimy o podsumowanie mijającego szkolnego. Sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
Polecamy staż w IBB PAN
Zachęcamy osoby zainteresowane biochemią, chemią białek, badaniem oddziaływań między cząsteczkami, spektrometrią mas do zgłaszania się na staż w zespole dr Aleksandry Wysłouch-Cieszyńskiej w Instytucie Biochemii i Biofizyki, PAN w Warszawie. Swoje CV kandydatki i kandydaci mogą przysyłać do 20 czerwca.  
Zakończył się “mały” obóz w Serocku
W dniach 27 maja – 2 czerwca w Serocku n. Narwią zorganizowaliśmy kolejny ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny dla grupy młodszych stypendystów.
“Mały” obóz ogólnorozwojowy w Serocku
Trwa ogólnorozwojowy obóz wielodyscyplinarny dla grupy młodszych stypendystów w Serocku n. Narwią.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich. Koncert 16 czerwca
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 16 czerwca 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Zapraszamy!
Polecamy staż na WUM
Zachęcamy do zgłaszania się na staż w Centrum Badań Przedklinicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje CV kandydatki i kandydaci mogą przysyłać do 3 czerwca.  
Rekrutacja 2018 już się rozpoczęła!
Można już zgłaszać się do naszego programu na następny rok szkolny. Na rejestrację nowych kandydatów czekamy do końca czerwca!
Obóz w Serocku już za nami…
85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu. W dniach 26 kwietnia – 6 maja zoorganizowaliśmy w Serocku n. Narwią kolejny wielodyscyplinarny obóz naukowy.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 27 maja 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Regulamin Polskiej Edycji EUCYS 2019
Warszawa, kwiecień 2018 r. Regulamin Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w roku 2019   Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ogłasza Konkurs prac z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, społecznych, ekonomicznych i humanistycznych. Konkurs wyłania prace reprezentujące Polskę w Finałach Międzynarodowych XXXI Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w 2019 r. Na Konkurs należy […]
Dziś rusza “duży” obóz naukowy w Serocku
85 stypendystek i stypendystów, 57 tutorów i prowadzących warsztaty, 21 wykładowców i jeszcze goście obozu. W dniach 26 kwietnia – 6 maja organizujemy w Serocku n. Narwią kolejny obóz wielodyscyplinarny. W tym roku wśród prowadzący będą sławy polskiej nauki: prof. Małgorzata Grzegorzewska, prof. Włodzimierz Lengauer, prof. Lucjan Piela, prof. Maria Poprzęcka, reżyserzy Krzysztof Zanussi i Piotr Stasik […]
Przekaż 1% podatku dla zdolnych uczniów. Rozlicz PIT przez internet
Możesz rozliczyć PIT przez internet, albo pobrać specjalny program.       Wspieramy rozwój najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. To inwestycja w naszą przyszłość!
Wkrótce obóz w Serocku
W dniach 26 kwietnia – 6 maja organizujemy w Serocku n. Narwią kolejny obóz wielodyscyplinarny. W tym roku wśród prowadzący będą sławy polskiej nauki: prof. Małgorzata Grzegorzewska, prof. Włodzimierz Lengauer, prof. Lucjan Piela, prof. Maria Poprzęcka, reżyserzy Krzysztof Zanussi i Piotr Stasik (głośny dokumentalista), i bardzo wielu innych znakomitych gości. Znaczącą cześć warsztatów i wykładów prowadzą absolwenci […]
Warsztaty Matematyczne w Krakowie
W dniach 5-8 kwietnia zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów matematycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz wykładów i ćwiczeń, w programie były także zajęcia na temat japońskiej gry Go, oraz wizyta w filharmonii. W zajęciach wzięło udział 40 osób. Zobacz pełen program warsztatów (pdf) Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji […]
Znamy reprezentację Polski na EUCYS 2018 w Dublinie
W niedzielę 15 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik zakończyła się Polska Edycja 30. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2018).
Warsztaty astronomiczne na UMK
W dniach 8-13 kwietnia zorganizowaliśmy w Piwnicach k. Torunia kolejne warsztaty astronomiczne. Tradycja tych warsztatów sięga już ćwierćwiecza!
II Warsztaty Filmowe w Łodzi
W weekend 6-8 kwietnia w Łodzi zorganizowaliśmy po raz drugi warsztaty filmowe. Zajęcia dla naszych stypendystów przygotowaliśmy wspólnie ze Szkołą Filmową w Łodzi i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. W zajęciach wzięło udział 15 osób.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 21 kwietnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2018
W niedzielę 15 kwietnia serdecznie zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik na kolejną edycję Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA. 10:30-12:00 Otwarta sesja plakatowa i pokazy dla publiczności 12:00-13:00 Uroczystość wręczenia nagród w Polskiej Edycji EUCYS i konkursie Fizyczne Ścieżki EUCYS (Konkurs Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców) jest organizowany w Polsce przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci.
Warszaty badawcze na Wydziale Fizyki UW
Od zapadki Smoluchowskiego do silników brownowskich, Dynamika stanów wzbudzonych cząsteczek i jonów, Stochastyczne symulacje powstawania opadu, Struktura kryształów (eksperyment i teoria), Model zderzenia protonów – to tematy warsztatów badawczych zorganizowanych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 11-16 marca. Wzięły w nich udział 22 osoby.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 8 kwietnia 2018, godz. 12.00 Sala Koncertowa.
Marcowe seminaria humanistyczne
Zwiedzanie najnowszej wystawy w Muzeum POLIN “Obcy w domu. Wokół Marca’68” razem z jej kuratorką, “Samospalenie” w Teatrze Ateneum i “Duszyczka” w Teatrze Narodowym, zajęcia literaturoznawcze, historyczne, filmoznawcze i szereg innych atrakcji zorganizowaliśmy w ramach bogatego programu trzydniowego spotkania funduszowych humanistów w Warszawie. Zajęcia odbyły się w dniach 16-18 marca i wzięły w nich udział […]
Newsletter KFnrD
Zapisz się na nasz newsletter! Zapisy zostały tymczasowo wstrzymane. Przepraszamy za kłopot – zapraszamy niebawem.
Warsztaty biologiczne
W dniach 4-9 marca zorganizowaliśmy w Warszawie kolejne warsztaty biologiczne dla 35 naszych stypendystów. 
Znamy finałowe projekty Polskiej Edycji EUCYS 2018!
Jury Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców wyłoniło 21 finałowych projektów. Ich autorzy spotkają się na Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA w Warszawie w dniach 13-15 kwietnia. W trakcie finałowej sesji plakatowej jurorzy będą rozmawiać ze wszystkimi uczestnikami i wybiorą reprezentację Polski na wrześniowe światowe finały EUCYS 2018 w Dublinie.
Warsztaty na Wydziale Chemii UW
W dniach 25 lutego – 2 marca zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.
Kwalifikacja na obóz wakacyjny w Pasterce
W naszej bazie do pobrania są już  zadania kwalifikacyjne na obóz w Pasterce – biologiczne, historyczne i matematyczne. Możecie przysłać nam rozwiązania z więcej niż jednej dziedziny – to zwiększy Wasze szanse na udział w obozie.
Warsztaty w Instytucie Informatyki UW
W dniach 21-25 lutego zorganizowaliśmy kolejne warsztaty informatyczne dla naszych stypendystów.
XXV Warsztaty Matematyczne KFnrD w Gdyni
Dla grupy naszych najmłodszych stypendystek i stypendystów o zainteresowaniach matematycznych (oraz ich rodziców) zorganizowaliśmy w dniach 16-18 lutego jubileuszowe 25. warsztaty w Gdyni.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 10 marca 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie  w niedzielę 4 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie
Zapraszamy na wystawę!
WYSTAWA PRAC MŁODYCH PLASTYKÓW UCZESTNIKÓW PROGRAMU POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 15 lutego – 11 marca 2018 codziennie w godz. 13.00-20.00 Galeria Abakus, Warszawa, Stare Miasto, ul. Jezuicka 4 Spotkanie z autorami prac (finisaż) w czwartek 8 marca o godz. 12.00.
Kwalifikacja na wyjazdy zagraniczne
Jak co roku Fundusz może zarekomendować kilkoro stypendystów do udziału w odbywających się poza Polską obozach naukowych i konferencjach. Jest to niepowtarzalna szansa pracy w ciekawych laboratoriach i ośrodkach badawczych, także poznania rówieśników z całego świata i doskonalenia znajomości języka.
Uwaga fizycy! Przedłużamy kwalifikację na warsztaty
Do 19 lutego czekamy na rozwiązania zadań kwalifikacyjnych na warsztaty badawcze na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Konsultacje plastyczne
W weekend 10-11 lutego zorganizowaliśmy w Warszawie spotkanie stypendystów o uzdolnieniach plastycznych. Wzięło w nich udział 35 uczennic i uczniów.
Montujemy wystawę!
Prosimy o pomoc przy montażu wystawy w Galerii SCEK Abakus na warszawskiej Starówce (Jezuicka 4). Nasza doroczna wystawa w Abakusie będzie czynna w dniach 15.02-11.03. Montujemy we wtorek 13.02 i środę 14.02 (w godz. 10:00 do 18:00). Szukamy chętnych do pomocy! Prosimy o kontakt z biurem. Finisaż 8 marca o godz. 12:00.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 18 lutego 2018, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Odszedł prof. Jedlicki
Z głębokim żalem żegnamy wielkiego przyjaciela Funduszu profesora Jerzego Jedlickiego   niezwykłego w swej odwadze i mądrości człowieka, jedną z najbardziej znaczących postaci polskiej kultury i nauki. Wiele razy gościliśmy Pana Profesora na obozach dla uczniów wybitnie uzdolnionych w Jadwisinie i Świdrze.
Zakończyliśmy Warsztaty Muzyczne w Lusławicach
W dniach 15-27 stycznia zorganizowaliśmy XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W trakcie dwutygodniowego pobytu w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego nasi stypendyści brali udział w zajęciach z różnych dziedzin. Po raz trzeci prowadziliśmy dla nich Szkołę Lusławicką pod patronatem Ośrodka Badań nad Reformacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej na Wydziale „Artes […]
Trwają warsztaty w Lusławicach
Trwają warsztaty w Lusławicach
W dniach 15-27 stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W piątkowy wieczór 26 stycznia zapraszamy do Lusławic na koncert muzyki kameralnej podsumowujący warsztaty!
Warsztaty w Instytucie Fizyki PAN
W dniach 14-19 stycznia zorganizowaliśmy dla naszych stypendystów kolejną edycję warsztatów badawczych w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Zapraszamy serdecznie na kolejny koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 28 stycznia 2018, godz. 12.00, Sala Koncertowa – Zamek Królewski w Warszawie. 
XXIV Warsztaty Muzyczne KFnrD
W dniach 15-27 stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W piątkowe wieczory 19 i 26 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Lusławic na koncert!
Koncert muzyki kameralnej
W 2. połowie stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W piątek 26 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Lusławic na koncert podsumowujący warsztaty! Wstęp wolny.
Koncert Absolwentów
W 2. połowie stycznia organizujemy w Lusławicach XXIV Warsztaty Muzyczne Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. 19 stycznia (piątek) o godz. 19.00 zapraszamy do Lusławic na koncert!
Warsztaty w Instytucie Matematycznym UWr
W dniach 14-19 grudnia zorganizowaliśmy kolejne warsztaty matematyczne we Wrocławiu.
Kolejne zadania kwalifikacyjne
W naszej bazie czekają już zadania kwalifikacyjne na warsztaty informatyczne.
Spotkania Humanistyczne w Krakowie
W dniach 2-9 grudnia w Krakowie spotkali się funduszowi humaniści.
Warsztaty przyrodnicze w Miedzeszynie
Dla grupy 50 naszych młodszych stypendystów zorganizowaliśmy kolejną edycję Wielodyscyplinarnych Warsztatów Naukowych w Warszawie. Zajęcia z różnych dziedzin w laboratoriach Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się w dniach 3-9 grudnia.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 13 stycznia 2018, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie. Serdecznie zapraszamy!
Uwaga! Dodatkowa prenumerata
Wszyscy stypendyści od stycznia zaczną otrzymywać prenumeratę wybranego czasopisma. Można dostać też dodatkową prenumeratę “Delty” albo “Uranii”.
Pierwsza seria warsztatów w tym roku szkolnym
Za nami już grudniowa seria zajęć, które zorganizowaliśmy dla tegorocznych stypendystów w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.
fot. CNK
Prof. Jan Madey laureatem nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia”
Prof. Jan Madey, przewodniczący zarządu naszego stowarzyszenia, 5 grudnia odebrał nagrodę „Człowiek wiedzy i doświadczenia”, którą ustanowiły wspólnie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz spółka Inwestycje Społeczne. Odbierając nagrodę prof. Madey podkreślił, że jest tylko jednym z setek wolontariuszy działających od ponad 30 lat w KFnrD. – Stypendium materialne jest łatwe do przygotowania, wymaga tylko […]
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 10 grudnia 2017, godz. 12.00 – Sala Koncertowa. 
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 26 listopada 2017, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Stypendyści! Zadania kwalifikacyjne już są
Tylko do 14 listopada czekamy na rozwiązania zadań na warsztaty matematyczne we Wrocławiu. Zadania i materiały na warsztaty w IF PAN, na WFUW i warsztaty matematyczne w Krakowie też już są w naszej bazie.
35. rok Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym
35. rok Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym
W sobotę 28 października na Zamku Królewskim w Warszawie społeczność Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci zainaugurowała kolejny – 35. już – rok pracy z najzdolniejszymi uczennicami i uczniami z całej Polski.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 4 listopada 2017, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie – Muzeum Łazienki Królewskie
Podziękowania dla opiniujących wnioski
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, zakończyliśmy ponad miesięczna pracę nad opiniowaniem i kwalifikacją do programu. Wiemy już, że pod opieką Funduszu będzie w tym roku 539 osób. A wszystko to dzięki Państwa pracy, za którą bardzo, bardzo serdecznie dziękuję!
I Warsztaty Interdyscyplinarne w Zakopanem
W dniach 23-29 września w Zakopanem zorganizowaliśmy po raz pierwszy Warsztaty Interdyscyplinarne dla grupy funduszowych humanistów.
Propozycje zajęć w roku szkolnym 2017/2018
Dla naszych stypendystek i stypendystów uruchomiliśmy już w bazie zapisy na zajęcia w tym roku szkolnym. 
Znamy już pełne wyniki rekrutacji 2017/2018
Kandydatki i kandydatów zawiadamiamy już o wynikach rekrutacji do Programu pomocy wybitnie zdolnym. Na ten rok szkolny zakwalifikowaliśmy do udziału w naszych zajęciach 539 uczennic i uczniów z całej Polski. 353 z nich to Młodzi Naukowcy, 150 – Młodzi Muzycy, a 36 – Młodzi Plastycy.
Regulamin Polskiej Edycji EUCYS 2018
Warszawa, październik 2017 r. Regulamin Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w roku 2018    Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci ogłasza Konkurs prac z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, społecznych i ekonomicznych. Konkurs wyłania prace reprezentujące Polskę w Finałach Międzynarodowych XXX Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców w 2018 r. Na Konkurs należy zgłaszać tylko […]
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 21 października 2017, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie. 
Wyniki kwalifikacji już niedługo
Już niebawem poznamy wyniki rekrutacji do Programu pomocy wybitnie zdolnym na rok szkolny 2016/2017!
Młodzi naukowcy z Polski laureatami EUCYS 2017
Kamil Humański ze Szczecina i Aleksander Kostrzewa z Warszawy wśród laureatów EUCYS 2017. Polska jest wciąż wiceliderem w wieloletnim zestawieniu zdobytych nagród!
Kto nas reprezentuje na EUCYS 2017 w Tallinnie?
Trzech Polaków bierze udział w trwającym od piątku 29. finale Konkursu UE dla Młodych Naukowców (EU Contest for Young Scientists – EUCYS 2017) w estońskim Tallinie. Wyniki konkursu poznamy we wtorek 26 września.
Zapraszamy na wystawę!
POPLENEROWA WYSTAWA PRAC MŁODYCH PLASTYKÓW uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci będzie czynna w dniach 2-31 października w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście 26/28. Wystawa prezentuje prace utalentowanych twórców z różnych regionów Polski, powstałe tego lata w Zabrzu podczas Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana.
Koncert stypendystów w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 17 września 2017, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
Zabrze 2017
VIII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana zorganizowaliśmy w tym roku w Zabrzu w dniach 29 lipca – 12 sierpnia.
Wystawa poplenerowa Zabrze 2017
Wystawa poplenerowa Zabrze 2017
Serdecznie zapraszamy na Wystawę Prac Młodych Plastyków, naszych stypendystów biorących udział w Wakacyjnych Spotkaniach Wielodyscyplinarnych ZABRZE 2017. KOPALNIA GUIDO, KOMORA KOMPRESORÓW, ul. 3 Maja 93. Otwarcie z chwilą muzyki odbędzie się w środę 9 sierpnia o godz. 16.00. Wystawa czynna do piątku 11 sierpnia do godz. 15.00.
Koncert Młodych Muzyków w Zabrzu
Serdecznie zapraszamy na koncert stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, który organizujemy podczas VIII Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Rzeczpospolita mniej znana, Zabrze 2017.  Koncert odbędzie się w sobotę 5 sierpnia o godz. 16.00 w Łaźni Łańcuszkowej w Sztolni Królowa Luiza, ul. Wolności 408. Wstęp wolny.
Pasterka 2017
Dobiegł już końca dwutygodniowy obóz naukowo-wędrówkowy w Górach Stołowych.
VIII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Zabrze 2017
VIII Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana w tym roku odbędą się w Zabrzu w dniach 29 lipca – 12 sierpnia.
Odeszła Julia Hartwig
Z głębokim smutkiem żegnamy znakomitą poetkę i tłumaczkę. Wiele razy mieliśmy przyjemność gościć ją na obozach Funduszu, słuchać jej wierszy i cieszyć się rozmową z tą niezwykłą i mądrą kobietą. Będzie nam jej brakowało.
PILNE: Staże w Ostrowiku
UWAGA! W Obserwatorium Astronomicznym UW w Ostrowiku możemy zorganizować staże badawcze dla naszych stypendystów w dniach 31 lipca-4 sierpnia.
Warsztaty badawcze w Centrum Nowych Technologii UW
W dniach 19-23 czerwca zorganizowaliśmy kolejne warsztaty badawcze dla uczniów o zainteresowaniach naukami przyrodniczymi, głównie biologów i chemików.
Rejestracja zgłoszeń przedłużona do 10 lipca
Na zgłoszenia nowych kandydatek i kandydatów czekamy jeszcze przez tydzień. Znasz zdolną uczennicę, pracowitego ucznia, młodego poetę, nastoletnią badaczkę? Daj im znać o nas!
Ostatnie dni na napisanie sprawozdania rocznego
Przypominamy naszą prośbę o podsumowanie mijającego szkolnego. Dla zakwalifikowanych w tym roku do naszego programu stypendystek i stypendystów sprawozdanie roczne jest podstawą do kwalifikacji na kolejny rok.
“Mały” obóz wielodyscyplinarny w Wildze
Po raz pierwszy od bardzo wielu lat obóz naukowy dla młodszych stypendystów odbył się osobno od “dużego” obozu (i poza Serockiem). W dniach 11-17 czerwca grupa naszych młodych naukowców gości w Wildze k. Garwolina.
Warsztaty w Instytucie Nenckiego
Warsztaty neuronaukowe w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie odbyły się w dniach 4-9 czerwca.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 11 czerwca 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Rekrutacja ruszyła
Rekrutacja ruszyła
Na zgłoszenia nowych kandydatek i kandydatów czekamy do 30 czerwca. Znasz zdolną uczennicę, pracowitego ucznia, młodego poetę, nastoletnią badaczkę? Daj im znać o nas!
Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 27 maja 2017, godz. 18.00, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa.
Obóz w Serocku już za nami
W dniach 27 kwietnia – 7 maja 2017 w Serocku n. Narwią odbył się kolejny obóz naukowy dla naszych stypendystów. “Duży” obóz zgromadził 90 uczestników i bardzo wiele osób z kadry (tutorów, wykładowców i gości obozu).
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 14 maja 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Rusza obóz naukowy
W dniach 27 kwietnia – 7 maja 2017 w Serocku n. Narwią organizujemy kolejny obóz naukowy dla naszych stypendystów. “Duży” obóz zgromadzi 90 uczestników i bardzo wiele osób z kadry (tutorów, wykładowców i gości obozu).
Rekrutacja na warsztaty neuronaukowe w IBD PAN tylko do 10 maja
Serdecznie zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty neuronaukowe połączone z mini stażem. W trakcie warsztatów codziennie odbędzie się jeden wykład ogólnorozwojowy, każdy z uczestników będzie też uczestniczył w pracy wybranej przez siebie pracowni. Zapraszamy uczniów szkół średnich, którzy interesują się biologią, matematyką, fizyką, informatyką, a przede wszystkim chcieliby wziąć udział w badaniach mózgu.
Żegnamy Stefana Sutkowskiego
22 kwietnia 2017 roku w wieku 85 lat zmarł Stefan Sutkowski, wybitny muzykolog, oboista i działacz kulturalny, twórca Warszawskiej Opery Kameralnej. Przyjaciel Funduszu.
Warsztaty informatyczne w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, styczeń/luty
Uczestnicy warsztatów pracują nad zagadnieniami związanymi z tematyką zadań kwalifikacyjnych – przede wszystkim matematycznym modelowaniem zjawisk przyrodniczych oraz problemami przepływu informacji w sieci. Mają też możliwość zapoznania się z badaniami prowadzonymi w Centrum i jego, unikatowymi w Polsce, zasobami sprzętowymi. Program warsztatów uzupełnia wizyta w teatrze lub filharmonii. Podstawą kwalifikacji na warsztaty są rozwiązania zadań, […]
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 29 kwietnia 2017, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie
Warsztaty matematyczne w Krakowie
W dniach 30 marca – 2 kwietnia dla 36 stypendystów zorganizowaliśmy wspólnie z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego kolejną edycję warsztatów matematycznych.
Odszedł prof. Jerzy Vetulani
Z wielkim żalem żegnamy zmarłego 6 kwietnia w wieku 81 lat prof. Jerzego Vetulaniego wybitnego naukowca i popularyzatora nauki, wieloletniego kierownika Zakładu Biochemii Instytutu Farmakologii PAN, członka Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, współzałożyciela legendarnej „Piwnicy pod Baranami”, współpracownika Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i częstego gościa naszych wielodyscyplinarnych obozów naukowych.
Reprezentacja Polski na EUCYS 2017
W niedzielę 2 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie uroczyście ogłoszono wyniki Polskiej Edycji 29. Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2017). To prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla uczniów, którzy zajmują się nauką naprawdę na poważnie. Na finałach EUCYS 2017 w Tallinnie będą nas reprezentować młodzi badacze zajmujący […]
Warsztaty Filmowe w Łodzi
W pierwszy weekend kwietnia w Łodzi odbyły się po raz pierwszy Warsztaty Filmowe KFnrD. Zajęcia dla naszych stypendystów przygotowaliśmy wspólnie ze Szkołą Filmową w Łodzi i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Zapraszamy na Festiwal Odkrycia 2017
Zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik w niedzielę, 2 kwietnia (do centrum konferencyjnego w środkowej części budynku CNK). Od 10:30 będzie można porozmawiać z finalistami EUCYS i Fizycznych Ścieżek – uczniowie będą prezentowali swoje odkrycia. O 12:00 rozpocznie się natomiast ceremonia wręczenia nagród, podczas której poznamy laureatów obu konkursów, w tym reprezentację Polski na Międzynarodowe Finały EUCYS, które odbędą […]
Młodzi Wirtuozi w Mazowieckim Instytucie Kultury
Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 8 kwietnia 2017, godz. 18.00 Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert Dyplomantów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie odbędzie się w niedzielę 19 marca 2017 r. o godz. 12.00 w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie – zapraszamy!
Finaliści Polskiej Edycji EUCYS 2017
W dniach 31 marca – 2 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Festiwal Młodych Badaczy ODKRYCIA i finał Polskiej Edycji Konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców (EUCYS 2017). Jury Konkursu wytypowało 19 znakomitych projektów badawczych do udziału w finałach. Gratulujemy!
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 18 marca 2017, godz. 18.00 Pałac na Wyspie
Pasterka
Wakacyjny obóz naukowo-wędrówkowy w Pasterce. Zgłoś się
Wakacyjny obóz historyczno-matematyczno-przyrodniczy dla gimnazjalistów, 19 lipca – 2 sierpnia 2015 w Pasterce (Góry Stołowe). Publikujemy zadania kwalifikacyjne z biologii, historii i matematyki (do wyboru). Na rozwiązania czekamy do 24 kwietnia 2017. 
Zapraszamy na naszą wystawę!
Galeria Abakus SCEK na warszawskiej Starówce po raz kolejny gościć będzie naszą doroczną wystawę prac plastycznych. Zapraszamy od 2 marca!
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 5 marca 2017, godz. 12.00, Sala Koncertowa.
Konsultacje plastyczne
W dniach 11-12 lutego organizujemy w Warszawie konsultacje plastyczne, podczas których nasi stypendyści o uzdolnieniach artystycznych będą mogli pokazać swoje prace artystom plastykom współpracującym z Funduszem oraz poznać bliżej koleżanki i kolegów o podobnych zainteresowaniach.
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, piątek 17 lutego 2017, godz. 18.00, Pałac na Wyspie – zapraszamy!
XXIII Warsztaty Muzyczne KFnrD już za nami
WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI po raz kolejny zorganizowaliśmy w gościnnym Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017.
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 5 lutego 2017, godz. 12.00 – Sala Koncertowa
Warsztaty interdyscyplinarne w ICM UW
Warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowaliśmy w dniach 16-20 stycznia 2017. 
Koncert wiolonczelowy w Lusławicach
Koncert muzyki kameralnej w Lusławicach
Koncert muzyki kameralnej w Lusławicach
XXIII WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI, które organizujemy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017, zakończą się koncertem muzyki kameralnej w wykonaniu uczestników warsztatów. Serdecznie na nasz koncert zapraszamy w piątek 27 stycznia o godz. 19.00!
Koncert stypendystów w Centrum Paderewskiego
W niedzielę 22 stycznia o godzinie 16:00 organizujemy koncert uczestników XXIII Warsztatów Muzyki Kameralnej w Dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Serdecznie zapraszamy!
Lusławice 2017 – nasze warsztaty i koncerty
XXIII WARSZTATY MUZYCZNE KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI organizujemy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w dniach 15 – 28 stycznia 2017. W ramach warsztatów organizujemy szereg koncetów, w tym trzy otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy!
Koncert Absolwentów KFnrD
W piątek 20 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na KONCERT ABSOLWENTÓW PROGRAMU POMOCY WYBITNIE ZDOLNYM KRAJOWEGO FUNDUSZU NA RZECZ DZIECI do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach! Wstęp wolny
Wyjazdy zagraniczne. Czekamy na Wasze zgłoszenia
Fundusz może zarekomendować kilkoro tegorocznych stypendystów do udziału w odbywających się poza Polską warsztatach, obozach naukowych i stażach. Jest to niepowtarzalna szansa pracy w ciekawych laboratoriach i ośrodkach badawczych, także poznania rówieśników z całego świata i doskonalenia znajomości języka.
Spotkania Humanistyczne w Krakowie i Zakopanem
W dniach 3-11 grudnia w Zakopanem i Krakowie odbywały się XXI Spotkania Humanistyczne KFnrD. 
Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci niedziela 22 stycznia 2017, godz. 12.00 Sala Koncertowa
Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich
Koncert uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – sobota 17 grudnia 2016, godz. 18.00 – Pałac na Wyspie.
Warsztaty przyrodnicze w Warszawie
W dniach 20-26 listopada w Warszawie zorganizowaliśmy warsztaty przyrodnicze dla grupy naszych stypendystów.