• PL   EN

Zapraszamy na Noc Muzeów do Cyklotronu!

W sobotę 19 maja w ramach Nocy Muzeów zwiedzić można również warszawski Cyklotron, czyli Środowiskowe Laboratorium Ciężkich Jonów UW przy ul. Pasteura 5A. A że tak się składa, że pod tym adresem mieści się również nasze biuro, zapraszamy na zorganizowaną specjalnie na tą jedną noc wystawę plakatów naukowych z Konkursu Prac Młodych Naukowców UE.

A o godzinie 19:00 w sali A w Cyklotronie odbędzie się koncert naszych stypendystów.

 

Zagrają:

  • Łukasz Brzezina z Ożarowa Mazowieckiego, ur. w 1995 roku. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 9 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Pruszkowie w klasie Marka Rejnowicza. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Warszawie pod kierunkiem prof. Klaudiusza Barana. Jest laureatem m. in.: Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej (II nagroda solo i w kategorii kameralnej w 2010), Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (I nagroda w 2010), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Castelfidardo (V nagroda w 2010), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (I nagroda w 2010), Ogólnopolskiego Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli (II nagroda w 2011), Międzynarodowych Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych (I nagroda w 2011), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (wyróżnienie solo i I nagroda w kategorii kameralnej w 2012). Jest tegorocznym finalistą krajowych eliminacji konkursu Młody Muzyk Roku. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2011 roku.
  • Ada Dobrowolska z Krakowa, ur. w 1995 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Kossakowej w Sanoku w klasie Ewy Kiczorowskiej. Kontynuowała ją w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. I. J. Paderewskiego i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie pod kierunkiem Małgorzaty Reiner. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie dr. hab. Andrzeja Gębskiego. Jest laureatką m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Bacewicz we Wrocławiu (II nagroda w 2008), Międzynarodowego Konkursu Talenty Europy im. B. Warchala w Dolnym Kubinie (III nagroda w 2008, II nagroda i nagroda specjalna w 2011), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów im. K. i A. Szafranków w Rybniku (II nagroda w 2009), Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (wyróżnienie w 2010), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. J. Kociana w Usti nad Orlicą (III nagroda w 2010). Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2007 roku.
  • Julian Paprocki z Warszawy, ur. w 1993 roku. W 2006 ukończył Społeczną Szkołę Muzyczną im. W. Lutosławskiego w Warszawie w klasie fortepianu Jolanty Jacyny oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. w ZPSM im. G. Bacewicz w klasie klarnetu Krzysztofa Zbijowskiego, u którego kontynuuje naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego. Od 2011 jest również studentem Conservatoire National de Region de Rueil-Malmaison w Paryżu w klasie klarnetu Florenta Héau. Ponadto gra na organach pod kierunkiem Emilii Dziubińskiej w ZPSM im. K. Szymanowskiego, a także komponuje. Jest laureatem m. in.: Krośnieńskiego Festiwalu Klarnetowego (III nagroda w 2008), Konkursu Kompozytorskiego na Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej w Krakowie (II nagroda w 2008), Zachodniopomorskiego Festiwalu Klarnetowego w Szczecinie (nagroda specjalna w 2010), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (II nagroda w 2010), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie (I nagroda w 2010), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego INDIVIDUALIS w Kijowie (I nagroda w 2011), Konkursu im. W. Lutosławskiego dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie (II nagroda w 2011). Jest stypendystą MKiDN. Pod opieką Funduszu jest od 2006 roku.

 

Program koncertu

Joerg Widman – Fantasia
Igor Straviński – Trzy utwory
Béla Kovács – Hommage à Manuel de Falla

Julian Paprocki – klarnet

Johann Sebastian Bach – Adagio i Fuga z I Sonaty g-moll
Niccolò Paganini – Kaprys op. 1 nr 22
Grażyna Bacewicz – Kaprys polski

Ada Dobrowolska – skrzypce

Zoran Bozanic – Toccata op. 2
Franck Angelis – Amalgame
Jean-Phillippe Rameau – L’Egyptienne
Aleksander Chołominow – Suita koncertowa, cz. IV Finał
   
Łukasz Brzezina – akordeon

Zapraszamy serdecznie!

 

Wybierasz się? Daj znać na Facebooku!

 

{gallery}12nocmuzeow{/gallery}

Back to top