...
  • PL   EN

UWAGA! Kwalifikacja na nowe warsztaty badawcze w CeNT UW

Dla uczestniczek i uczestników programu o zainteresowaniach przyrodniczych mamy ofertę LAST MINUTE. Czekamy na Wasze zgłoszenia do udziału w kameralnych warsztatach badawczych, które po raz pierwszy realizujemy w nowiutkich laboratoriach Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia będą się odbywać w dniach 7-12 czerwca, a na zgłoszenia czekamy tylko do środy 20 maja.

Tematy warsztatów

I. Laboratorium Chemii Metaloorganicznej (dr inż. Paweł Horeglad), 2 osoby

Wykorzystanie kompleksów metali jako katalizatorów do polimeryzacji estrów cyklicznych w celu otrzymania biodegradowalnych poliestrów. Czyli będzie można się dowiedzieć jak działa katalizator (a może też co to jest katalizator), jak można go otrzymać wydzielić i zastosować w polimeryzacji. Na przykładzie uzyskanych wyników przeanalizujemy jak budowa katalizatora wpływa na jego aktywność w polimeryzacji. (chemia organiczna i metaloorganiczna)

II. Laboratorium Chemii Bioorganicznej (dr hab. Jacek Jemielity, prof. UW i współpracownicy), 6 osób

1) Synteza nukleotydów o potencjale terapeutycznym i zwiększonej odporności enzymatycznej (chemia bioorganiczna)
2) Synteza i badania właściwości nukleotydów o ciekawych właściwościach fluorescencyjnych. (chemia organiczna i spektroskopia)
3) Poszukiwania inhibitorów enzymatycznych o potencjale terapeutycznym z wykorzystaniem metod wysokoprzepustowych (biochemia i spektroskopia)
4) Synteza nukleotydów modyfikowanych grupami alkinową lub azydkową i ich wykorzystanie w reakcjach typu „click”. (chemia organiczna, chemia bioorganiczna)
5) Badania oddziaływań białko – ligand metodą miareczkowania spektrofluorymetrycznego (biofizyka, biochemia).
6) Badania spektroskopowe modyfikowanych nukleotydów różnymi metodami spektroskopowymi i chromatograficznymi. (spektroskopia)

Po warsztatach – w czasie wakacji – jest szansa na zorganizowanie indywidualnych staży badawczych w laboratoriach CeNT UW.

Bardzo polecamy!

W zgłoszeniach warto dopisać kilka słów uzasadnienia.

W razie problemów z zapisem prosimy o kontakt: webmaster@fundusz.org