...
 • PL   EN

Slide Zdjęcie główne podstrony Co dzięki nim robimy? Darowizna indywidualna Wpłać

Przekaż
darowiznę

Zbiórka Dlaczego darowizny? Wstecz
„Od dawna marzyłam o zostaniu kimś, kto będzie mógł zaradzić ludzkiej bezradności. To właśnie Fundusz utwierdził mnie w przekonaniu, że warto”.

Joanna, podopieczna Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci z Radomia

Dlaczego potrzebujemy darowizn?

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci od lat działa w warunkach ryzyka finansowego. Konkursy grantowe dają zwykle jedynie roczną perspektywę finansowania, w dodatku nie co roku są ogłaszane, a pula środków, o które można się ubiegać, również często się zmienia.

Przeszliśmy już wiele kryzysów finansowych i zawsze wychodziliśmy z nich obronną ręką dzięki determinacji i poświęceniu ludzi skupionych wokół naszych idei. Darowizny – nawet niewielkie, ale stałe – dają nam poczucie bezpieczeństwa, a także szansę racjonalnego wydawania środków, którą nie zawsze oferują granty.

Jeżeli myślisz podobnie, jak my – jeżeli edukacja, rozwój nauki i kultury, budowanie życzliwego, otwartego społeczeństwa są dla Ciebie ważne – pomóż nam kontynuować naszą misję: wpłać darowiznę indywidualnie lub zorganizuj zbiórkę.

Bądź patronem dobrej sprawy!

Co robimy dzięki darowiznom?

Przekazując darowiznę, zapewniasz młodym zdolnym ludziom:

  • zakwaterowanie, wyżywienie i transport podczas interdyscyplinarnych obozów naukowych, warsztatów w najlepszych ośrodkach badawczych w Polsce, staży organizowanych dla młodych naukowców
  • udział w plenerach i konsultacjach plastycznych
  • udział w koncertach, kursach i konkursach muzycznych
  • dofinansowanie zakupu instrumentów lub pomocy naukowych
  • dostęp do literatury i czasopism

Co roku dzięki Twoim wpłatom organizujemy dla naszych stypendystów:

  • ponad 20 warsztatów naukowych
  • 3 wielodyscyplinarne obozy naukowo-artystyczne
  • około 70 indywidualnych staży badawczych w najlepszych placówkach w Polsce
  • 24 koncerty w Zamku Królewskim i Łazienkach Królewskich w Warszawie
  • 2 wystawy prac plastycznych i konsultacje artystyczne
  • indywidualną opiekę tutorską oraz konsultacje ze specjalistami

Dziękujemy!

Jak przekazać darowiznę indywidualnie?

Można to zrobić przez:

  1. Przelew – jednorazowy lub stały– na nasze konto:
   PKO BP SA XV o/Centrum
   69 1020 1156 0000 7502 0049 9731
   W tytule przelewu prosimy wpisać: „Darowizna na cele statutowe”.
  2. Stronę internetową
  3. Facebooka: @zdolni

Nasze stowarzyszenie ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że osoby przekazujące darowiznę mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Darowiznę przekazaną na statutową działalność Funduszu można odliczyć od podstawy opodatkowania. Limit dla osób fizycznych wynosi 6%, dla osób prawnych (firm) 10%. Dokumentem uprawniającym do odliczenia darowizny jest potwierdzenie przelewu.

Jak zorganizować zbiórkę na rzecz Funduszu?

  1. Na zrzutka.pl
   Dzięki zrzutce pod patronatem Funduszu w bezpieczny sposób i bez dodatkowych kosztów zbierzesz pieniądze, które pomogą nam działać. Nasze logo ozdobi stronę Twojej zrzutki, a wypłata zebranych środków będzie możliwa tylko na konto patrona, czyli Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
   Założenie zbiórki na zrzutka.pl jest bezpłatne, organizator ani darczyńcy nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat. 100% zebranej kwoty trafi na nasze konto.
  2. Na Facebooku
   Wystarczy mieć konto na Facebooku. Założenie zbiórki charytatywnej jest proste i nic nie kosztuje. Facebook nie pobiera żadnych prowizji ani opłat, cała zebrana kwota trafia na nasze konto.
  3. Tradycyjnie
   Będzie nam bardzo miło, jeśli podczas ważnego wydarzenia w Twoim życiu zechcesz zachęcić gości do wsparcia Funduszu. Zabrane pieniądze wpłać na nasze konto:
   69 1020 1156 0000 7502 0049 9731

Pieniądze wpłacone na zbiórkę są darowizną. Dokumentem uprawniającym do odliczenia jej od podatku jest potwierdzenie przelewu.

Wpłać