...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Złotym Potoku

Otwarte koncerty uczestników Wakacyjnych Spotkań Wielodyscyplinarnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Rzeczpospolita mniej znana.

Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

niedziela 10 sierpnia

godz. 19.00
Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela
ul. Św. Józefa 1

wtorek 12 sierpnia

godz. 16.30
Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego
ul. Kościuszki 11

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Krzysztof Bondar 16-letni akordeonista z Kalisza; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w klasie mgr. Sławomira Mocha, laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków „Kaunas Sonorum” w Kownie na Litwie (I nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Suwałkach (I nagroda w 2014), Internetowego Konkursu Muzycznego w Serbii (I nagroda w 2014).

Szymon Lipiński 18-letni akordeonista z Ulanu-Majoratu (woj. lubelskie); Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie prof. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju (I nagroda w trio w 2014), Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych CEA w Opolu (I nagroda w trio w 2014), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w trio w 2014).

Łukasz Pieniążek 15-letni akordeonista z Przeworska; uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu w klasie mgr. Sławomira Wilka; laureat m. in.: Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w 2014), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (I nagroda w 2014), Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznej w Przemyślu (II nagroda w 2014).

Przemysław Religa 14-letni gitarzysta z Ostrowca Świętokrzyskiego; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie w klasie dr. Jakuba Niedoborka; laureat m. in.: Wojewódzki Konkurs Gitary Klasycznej w Kielcach (II nagroda w 2014), Ogólnopolski Wiosenny Konkurs Gitarowy w Lublinie (III nagroda w 2014), Międzynarodowy Konkurs Gitarowy „Cithara Ignea” w Żorach (II nagroda w 2014).

 

W programie m. in.: Albéniz, Angelis, Derbienko, Kusjakow, Morel, Scarlatti, Tárrega

 

Wstęp wolny

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Złotego Potoku!

 

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy i studentów. Mamy status organizacji pożytku publicznego (KRS-0000044710). Fundusz powstał w 1981 roku, pomaga w rozwoju uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych o wybitnych uzdolnieniach poznawczych, muzycznych, baletowych i plastycznych oraz stara się o poprawę opieki zdrowotnej nad dziećmi.

Wakacyjne Spokania Wielodyscyplinarne Rzeczpospolita mniej znana każdego roku organizujemy w innej miejscowości. Kiedyś były to Kresy, w ostatnich latach byliśmy w Opatowie (2010), Zwierzyńcu (2011), Kruszwicy (2012) oraz Brodnicy (2013). Tym razem w pierwszej połowie sierpnia liczne grono uzdolnionej młodzieży spotka się w Złotym Potoku na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

W Spotkaniach uczestniczyć będą stypendyści o różnych uzdolnieniach i zainteresowaniach: plastycy, muzycy, astronomowie, chemicy, humaniści, biolodzy, fizycy i matematycy. W programie dnia obok zajęć warsztatowych odbędą się także zajęcia rekreacyjne i ogólnorozwojowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty teatralne, obserwacje astronomiczne, wycieczki historyczne i przyrodnicze, a także odczyty prezentujące zainteresowania uczestników Spotkań. Oprócz koncertów planujemy także wystawę w Gminnym Ośrodku Kultury prezentującą prace powstałe na plenerze. Na wernisaż zapraszamy w środę 13 sierpnia o godzinie 16:30 (GALERIA PO SCHODKACH, Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu w Janowie, ul. Częstochowska 1). Kolejną wystawę poplenerową zorganizujemy już w październiku w Pałacu Kazimierzowskim na Uniwersytecie Warszawskim.