...
  • PL   EN

Kameralna Filharmonia Funduszu

Kameralna Filharmonia Funduszu

Kameralna Filharmonia Funduszu 1200 800 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Ograniczenia związane z pandemią uderzyły nie tylko w organizację wydarzeń kulturalnych, lecz również odebrały muzykom szansę koncertowania oraz – z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę –możliwość grania w zespole. Stypendystom Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci z pomocą przychodzi Kameralna Filharmonia Funduszu – nasz nowy projekt on-line.

Głównym celem Kameralnej Filharmonii Funduszu jest stworzenie platformy, dzięki której nasi młodzi muzycy mogą stworzyć zespół lub nawiązać współpracę z kompozytorem i przygotować utwór do zaprezentowania zgromadzonej na platformie publiczności. W ramach cyklicznych spotkań, które przypominają dyskusyjny klub muzyczny, w szerokim gronie słuchamy zrealizowanych w ten sposób wykonań i rozmawiamy o wrażeniach. Dla wykonawców to sposobność, by dowiedzieć się, co o ich wykonaniu mówi publiczność, a dla słuchaczy wspaniała okazja do obcowania z muzyką – mówi Hanna Borguńska, Koordynatorka Projektów Muzycznych w Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci.

Kameralna Filharmonia Funduszu to miejsce spotkań funduszowych muzyków, prezentacji przygotowanych nagrań zespołów kameralnych, lecz również dyskusji dotyczących interpretacji i samej kameralistyki. Co szczególnie cenne, spotkania moderują nasi tutorzy, absolwenci Funduszu, dzieląc się z młodszymi kolegami swoim doświadczeniem. To oni nadali cyklowi żartobliwy, acz wyjątkowo trafny tytuł: „Jak zostać muzykiem kameralnym nie wychodząc z domu?”.

Kontakt dla mediów TUTAJ.

Więcej informacji prasowych TUTAJ.