...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 150 150 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci – niedziela 25 listopada 2018, godz. 12.00 – Sala Koncertowa

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

[ngg src=”galleries” ids=”56″ sortorder=”370,369,368,371″ display=”basic_thumbnail” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”500″ thumbnail_height=”300″ thumbnail_crop=”0″ show_slideshow_link=”0″]

Kamila Piecha z Bielska-Białej, urodzona w 2000 roku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 6 lat w zerówce muzycznej. Od 2006 roku jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki  w Bielsku-Białej. Początkowo kształciła się w klasie akordeonu dr hab. Ewy Grabowskiej-Lis. Od 2009 uczy się pod kierunkiem dr. Wojciecha Golca. Umiejętności doskonali na kursach oraz warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich pedagogów jak: prof. dr hab. Joachim Pichura, prof. Klaudiusz Baran, dr hab. Piotr Chołołowicz, prof. Giorgio Dellarole, dr hab Rafał Grząka, mgr Alena Budzinakova-Palus, as. Grzegorz Palus. Bierze udział w wielu konkursach oraz festiwalach, podczas których występuje jako solistka i kameralistka. Do jej ostatnich osiągnięć należą: I miejsce na X Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym w Solcu-Zdroju (2018), II miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym „Harmonia Viva” w Trzebnicy (2018), II miejsce w XX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Sanoku (2018), III miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Ostrawie (2018), I miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej i Popularnej CONCERTINA w Giżycku (2017). W przyszłości chciałaby rozwijać karierę koncertową, a także podjąć działalność pedagogiczną. Jest stypendystką Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Zuzanna Sejbuk ze Szczecina, urodzona w 2005 roku. Swoje umiejętności pianistyczne kształci pod kierunkiem pani Hanny Urbańskiej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m. in.: X Konkursu Pianistycznego im. Emmy Altberg w Łodzi (I miejsce oraz Nagroda Specjalna za wykonanie Sonaty D. Scarlattiego w 2018), VII Riga International Music Competition (I miejsce w 2017), VI Stockholm International Music Competition (I miejsce w 2017), I Europejskiego Konkursu Młodych Pianistów w Zielonej Górze (I miejsce i Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Muzyka ilustracyjna i programowa w świecie dziecka” w Szczecinie (I miejsce w latach 2015 – 2017), XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (I miejsce, Nagroda główna za najwyższą punktację w kategorii II w 2016). Zuzanna doskonali umiejętności na warsztatach pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i profesorów akademii muzycznych. W latach 2014-2018 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecina za wybitne osiągnięcia artystyczne. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Egon Wielgos z Warszawy, urodzony w 2002 roku. Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie saksofonu Alicji Wołyńczyk. Za największy sukces w swojej edukacji uważa fakt, iż gra na saksofonie nauczyła go efektywnej i ciężkiej pracy oraz konsekwentnego dążenia do celu. Do jego najważniejszych osiągnięć należą: Grand Prix na 4° Concorso Internazionale di Esecuzione „DON VINCENZO VITTI” w Bari w 2016 oraz II Miejsce na 16. Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych „Pro Bohemia” w Ostravie. Duże znaczenie w jego kształceniu muzycznym odgrywa kameralistyka; od pięciu lat tworzy wraz z siostrą Apolonią duet który ma w swoim dorobku I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kameralnym w Sierpcu (październik 2016), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (maj 2015) i III miejsce na IV Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (kwiecień 2017). Egon dotychczas trzykrotnie koncertował w Zamku Królewskim, a także w Galerii Porczyńskich. Od 2015 roku jest członkiem zespołu Szymanowski Young Power Big Band, z którym występował m. in. w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim Operze Narodowej, Hotelu Sofitel oraz w Forcie Sokolnickiego podczas koncertu dla Ambasady Stanów Zjednoczonych. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2017 roku.

Bruno Woźniakowski z Warszawy, urodzony w 2005 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął pod kierunkiem Ewy Groblewskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Kształcenie kontynuuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie w klasie Ewy Groblewskiej i Piotra Hausenplasa. Jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań, m. in.: Międzynarodowego Konkursu Smyczkowego im. B. Warchala (IV nagroda w 2018), Ogólnopolskiego Konkursu Miniatura Wiolonczelowa im. L. Szymłowskiego w Warszawie (I nagroda w 2017 i 2018), konkursu Młody Polski Wiolonczelista w Bochni (I nagroda w 2017), XII Konkursu Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (III nagroda w 2017), Międzynarodowego Konkursu Smyczkowego im. B. Warchala (I nagroda i nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora współczesnego – w duecie – w 2017) oraz Konkursu Duetów Dziecięcych DUETTINO (I nagroda w 2017). Bruno jest miłośnikiem prestidigitatorstwa i sztuki kabaretowej. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

W programie: Bach, Beethoven, Chopin, Marice, Noda, Kummer, Kusjakow, Krzanowski, Scarlatti, Vandini, Wiłkomirski