...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci sobota 15 grudnia 2018, godz. 18.00 Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

[ngg src=”galleries” ids=”59″ sortorder=”392,393,390,391″ display=”basic_thumbnail” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”500″ thumbnail_height=”320″ thumbnail_crop=”0″ show_slideshow_link=”0″]

Emilia Krzeszowiec z Katowic, ur. w 2006 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie mgr Małgorzaty Wacławik w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Katowicach. W 2018 roku wzięła udział w Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach, gdzie pracowała pod kierunkiem prof. Wiesława Kwaśnego oraz w Young Arts Festival w Krośnie w klasie Piero Massa. W swoim dorobku ma już nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach skrzypcowych. Jest laureatką m. in: Międzynarodowego Konkursu Interpretacji w ramach Festiwalu Sztuki Słowiańskiej w Ostrawie (Grand Prix w 2018, II miejsce w 2017), XIV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz Szkół Muzycznych I stopnia we Wrocławiu (II miejsce w 2018), V Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (II miejsce na 2018), 15. Międzynarodowego Konkursu Pro Bohema w Ostrawie (I miejsce w 2017), 6. Olkuskiego Festiwalu Skrzypcowego Mały wiolinista (I miejsce w 2016), 2. Konkursu Młodych Talentów w Czerwionce-Leszczynach (III miejsce w 2016), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego VIVALDI 337 w Wieliczce (III miejsce w 2015). W 2017 roku została stypendystką CEA. Emilia dzięki swoim uzdolnieniom i zainteresowaniom plastycznym jest także laureatką konkursów w tej dziedzinie sztuki. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

 

Filip Krzeszowiec z Katowic, ur. w 2004 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat w klasie prof. Pawła Głombika, a kontynuował u Adama Krzeszowca. Swoje umiejętności doskonalił na kursach muzycznych w Krośnie i Lusławicach u prof. Kazimierza Michalika, Roberto Traininiego, Aleksandra Geberta i Anny Banaś. Obecnie uczy się pod kierunkiem Arkadiusza Dobrowolskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest tegorocznym laureatem I nagrody w XII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Jana Vychitila w Pradze oraz I nagrody na X Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „Młody polski wiolonczelista” w Bochni. W 2017 roku otrzymał II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie. W 2016 roku uzyskał I lokatę na XI Forum Młodych Wiolonczelistów w Gdańsku oraz III miejsce w XIII Młodzieżowym Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu. W 2015 roku został laureatem III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie, I nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym „Młody polski wiolonczelista” w Bochni oraz II nagrody w XI Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu. Otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowice i stypendium Centrum Edukacji Artystycznej. Od 2016 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

 

Zuzanna Bonarska z Augustowa, ur. w 2003 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczęła w wieku 7 lat pod kierunkiem Dariusza Michałowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w Augustowie. Od 2017 roku jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Jest laureatką m. in.: IX Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego w Belgradzie (najwyższa punktacja i I miejsce w 2018), Międzynarodowego Konkursu Gitary w Tczewie (III miejsce w 2018, II – w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary w Chełmie (I miejsce w 2018), Ogólnopolskiego Festiwalu Gitarowego w Golubiu-Dobrzyniu (Grand Prix i I miejsce w kategorii zespołów), Ogólnopolskiego Konkursu „Gitara na kresach” w Chełmie (I miejsce w 2017), Ogólnopolskiego Orawskiego Konkursu Gitary w Jabłonce (II miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary w Dobczycach (I miejsce w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Gitarzystów w Łodzi (III miejsce w 2016). O dużym zaangażowaniu w pracy nad rozwojem artystycznym i warsztatem instrumentalnym świadczy duży zakres literatury gitarowej, którą Zuzanna posiada w repertuarze, oraz aktywny udział kursach, warsztatach instrumentalnych oraz lekcjach mistrzowskich. Jest stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego, Burmistrza Miasta Augustowa i Dyrektora CEA w Warszawie. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2017 roku.

 

Justyna Żołnacz z Warszawy, ur. w 2004 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie Anny Łuczak. Doskonaliła swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich u takich mistrzów jak: Wojciech Świtała, Andrzej Tatarski, Anna Jastrzębska–Quin, Barbara Halska, Karol Rodziwinowicz. Jest laureatką m. in.: XVI Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (Grand Prix w 2018, I miejsce w 2016), VIII Międzynarodowego Konkursu im. Janiny Garści w Stalowej Woli (II miejsce w 2018), V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży im. Beli Bartoka w Warszawie (I miejsce w 2018), XIV Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. w Sierpcu (Grand Prix w 2017), XVI Żyrardowskiego Konkursu Młodych Pianistów w Żyrardowie (III miejsce w 2017), IV Konkursu Muzyki Barokowej w Ostrołęce (Grand Prix oraz dyplom za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha w 2017), II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie (III nagroda w 2017), V Konkursu „Kameralnie z fortepianem“ w Gdańsku (Grand Prix w 2016). Koncertowała jako solistka i kameralistka między innymi w Zamku Królewskim, Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina, Pałacu w Wilanowie, Centralnej Bibliotece Rolniczej, Pałacu w Jabłonnie, Małej Galerii oraz Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego w Krynicy, jak również w Wolfhalden w Szwajcarii. Drugą pasją Justyny jest taniec. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

W programie m. in.: Chopin, Dvořák, Gliere, Kabalewski, Paderewski, Popper, Torroba, Rodrigo, Wiłkomirski

 

Serdecznie zapraszamy

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie