...
  • PL   EN

Zdjęcie ilustracyjne

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 20 lutego 2022

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 20 lutego 2022 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Uwaga !!!! ZOSTAJE ODWOŁANY !!! Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela, 20 lutego 2022, planowany na godz. 12.00, Muzeum Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie.

Uwaga!
Koncert Młodych Wirtuozów (20.02) w Łazienkach Królewskich w Warszawie, z uwagi na silne wichury i konieczność zamknięcia parku, może zostać odwołany.


Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu w Łazienkach Królewskich. Bilety również można nabyć w kasie Muzeum. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci
https://youtu.be/R-xhZnrZJ-s

W programie:
Bacewicz, Bach, Brouwer, Chopin, Giuliani, Paganini, Pasieczny, Piazzola, Sor, Telemann, Villa Lobos

Wystąpią:
Kamil Anioł  – gitara, Stanisław Ruszkowski  – gitara, Michał Skibiński – skrzypce, Krzysztof Wierciński – fortepian, Trio gitarowe w składzie Mikołaj Kościelak, Stanisław Ruszkowski, Igor Welcz.

Kamil Anioł – 19-letni gitarzysta, naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 8 lat w Ognisku Muzycznym przy PSM w Żywcu w klasie gitary mgr. Sebastiana Kośca. Od 2013 roku kontynuuje naukę w ZPSM im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej, gdzie jest uczniem klasy mgr. Marcina Szermańskiego. Jednocześnie Kamil jest studentem Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu, w klasie gitary prof. Margarity Escarpy. Podczas swojej edukacji brał udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Do ostatnich osiągnięć Kamila należą: I miejsce w XX Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Czesława Drożdziewicza (Krynica Zdrój 2020), I miejsce w  XXIX Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Brnie (Czechy 2020), III miejsce w 2. Międzynarodowym Konkursie Gitarowym (Katowice 2021), I miejsce w 2. Międzynarodowym Konkursie Gitarowym „ Baltic Guitar Days” w Szczecinie (2021). Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku, otrzymał również stypendium szkolne za wybitne osiągnięcia. W 2019 roku został stypendystą programu stypendialnego „Młoda Polska”, oraz otrzymał stypendium MKiDN. W 2020 i 2021 został stypendystą Prezesa Rady Ministrów.

Stanisław Ruszkowski – 18-letni gitarzysta z Czempinia, uczeń klasy maturalnej POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, w klasie mgr Przemysława Dybizbańskiego. Jest laureatem wielu nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego ostatnich osiągnięć należą: 1.  nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym Akademii Sztuki w Szczecinie (2021), 1. nagroda w Music Competition Online Opus Artis PARIS 2021, 2. nagroda w International Moscow Music Competition, (2020), 2. nagroda w VI Odin International Music Online Competition (2021), 2. nagroda w 1. Nadmorskim Festiwalu Gitarowym w Gdyni, 2. Nagroda w International Music Competition OPUS (Kraków 2021). Koncertował jako solista i kameralista m.in. w  Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.. Brał udział w warsztatach gitarowych w Katowicach, Krzeszowicach i Krzyżowej gdzie pobierał lekcje od wybitnych gitarzystów takich jak Adriano Del Sal, Marek Pasieczny, Krzysztof Meisinger. Jest dwukrotnym stypendystą Nagrody Miasta Poznania. W 2021 roku otrzymał specjalną nagrodę od burmistrza gminy Czempiń za szczególne osiągnięcia artystyczne. Poza muzyką klasyczną zajmuje się również muzyką jazzową. Opieką Funduszu został objęty w 2021 r.

Michał Skibiński – 16-letni, skrzypek, który naukę gry rozpoczął w wieku 7 lat w PSM I i II st.w Pabianicach, w klasie Pani Małgorzaty  Karwat- Bekrych. W wieku 11 lat kontynuował naukę w OSM I i II st. im Henryka Wieniawskiego w Łodzi, gdzie obecnie jest uczniem klasy skrzypiec Pani Elżbiety Puchalskiej. Michał uczestniczył w międzynarodowych warsztatach muzycznych, konkursach i festiwalach. Uczestniczył m.in. w Międzynarodowym Kursie Streich Akademie w Goch (Niemcy).
W Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie szkolił się pod kierunkiem prof. Walentyny Jakubowskiej, prof. Ewy Kowar- Mikołajczyk i prof. Arkadiusza Kubicy. Michał jest laureatem konkursów, do najważniejszych jego osiągnięć należą: II nagroda w I Festiwalu Skrzypcowym w im. Prof. Płoszaja w Łodzi (2018 r.); II nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Lublinie (2018r.), II nagroda w III Międzynarodowym Konkursie Nałęczów & Skrzypce ( 2018r.), II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie „ Talenty skrzypcowe”  w Poznaniu (2019r.), IV nagroda w III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu(2019r.). Michała jest stypendysta krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2020 roku.

Krzysztof Wierciński – 18-letni pianista, uczeń ZPSM nr 1 w Warszawie,  w klasie fortepianu Prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem wielu nagród
w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do jego ostatnich osiągnieć należą: III nagroda (2019) oraz  I nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie koncertu ( 2021) w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Maurycego Moszkowskiego „Per aspera ad astra” w Kielcach,. II nagroda oraz dyplom za artyzm i inspirację w XIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Narwie w Estonii (2020), I nagroda i Grand Prix  w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznm Online w Trzcianie (2020.) W 2021 roku zdobywa kolejne sukcesy na arenie międzynarodowej: w I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Online Fenomeny Muzyczne (II Nagroda), w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Euregio Piano Award” (III Nagroda), w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „ISCART” w Lugano, Szwajcarii (I Nagroda) oraz V Nagroda w XII Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein in memorian” w Bydgoszczy. Koncertował w różnych miastach Polski i Europy, m.in. w Filharmonii im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonii w Tallinie w Estonii, w Ambasadzie RP w Wiedniu czy w Pałacu Tyszkiewiczów w Zatroczu na Litwie. Wielokrotnie występował na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich czy Żelazowej Woli.Grał m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga czy Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus im. Jerzego Semkowa. Kształcił się u wybitnych artystów i pedagogów, takich jak: prof. Wojciech Świtała, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, prof. Dang Thai Son, prof. Janusz Olejniczak, prof. Andrzej Jasiński, prof. Ilya Maximow, Prof. Aleksiej Orłowiecki, prof. Paweł Zawadzki czy prof. Elżbieta Stefańska. Krzysztof jest podopiecznym Funduszu od 2020 roku.

Trio gitarowe: Ruszkowski-Kościelak-Welcz
Stanisław Ruszkowski, Mikołaj Kościelak, Igor Welcz  są uczniami klasy maturalnej POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, w klasie gitary mgr Przemysława Dybizbańskiego. Od dwóch lat – poza grą solową – tworzą wspólnie trio gitarowe. Wykonują różnorodne gatunki muzyczne, od klasyki po muzykę flamenco, czy latynoamerykańską. Tworzą przede wszystkim własne aranżacje i kompozycje. Mają na koncie wiele wspólnych koncertów. W 2021 roku wystąpili z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej POSM II st. w prestiżowej Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członkowie tria  mają na koncie również wiele osiągnięć w grze solowej. Każdy z nich jest stypendystą miasta Poznania za szczególne osiągnięcia artystyczne.

 

 

 

 

Fundacja PZU