...
  • PL   EN

Odkrycia EUCYS

Odkrycia – Polska Edycja EUCYS w 2022 roku

Odkrycia – Polska Edycja EUCYS w 2022 roku 2000 1600 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Podwójnie liczna reprezentacja przygotowuje się do zmagań w międzynarodowych finałach Konkursu UE dla Młodych Naukowców. Trzymamy kciuki za Adama Barańskiego, Jarosława Brodeckiego, Aleksandra Łysomirskiego oraz Jakuba Bachurskiego, Igora Jaszczyszyna, Jakuba Lewandowskiego i Radosława Żaka. Wszystkich, którzy chcieliby pójść śladami tej wspaniałej siódemki zachęcamy, żeby się nie poddawali. Wykorzystajcie drugą cześć wakacji do przygotowania pracy naukowej do kolejnej edycji! Zgłoszenia do konkursu Odkrycia – Polska Edycja EUCYS 2021/22 przyjmujemy do 15 grudnia.

Wakacje to dobry czas na podejmowanie pozaszkolnej aktywności naukowej. Staże badawcze, samodzielne obserwacje przyrodnicze lub projekty inżynieryjne – to wszystko może stać się podstawą pracy zgłoszonej do Odkryć – Polskiej Edycji EUCYS. Inspiracje niekiedy są bliżej niż się można spodziewać. Uważność, dociekliwość i niekonwencjonalne podejście badawcze to cenne umiejętności młodego naukowca.

Jeśli coś wymyśliliście, zbadaliście lub zaprojektowaliście, opiszcie to i dajcie ocenić jurorom Odkryć. Czekamy na projekty naukowe indywidulane lub powstałe w 3-osobowych zespołach. Ważne, aby prace powstały przed rozpoczęciem studiów przez któregokolwiek z autorów. Więcej informacji znajdziecie na stronach poświęconych konkursowi Odkrycia – Polska Edycja EUCYS. Z końcem sierpnia opublikujemy też aktualny regulamin i harmonogram Konkursu dla edycji 2021/22.

Wrześniowe międzynarodowe finały EUCYS będą miały formę online. Część wydarzeń, jak np. spotkanie z prof. Williamem D. Philipsem, laureatem Nagrody Nobla w fizyce w 1997 roku (17 września) oraz ceremonia ogłoszenia wyników (19 września) będzie dostępna dla szerokiej publiczności. Zapraszamy do udziału i trzymania kciuków za powodzenie naszych reprezentantów.

Tymczasem zachęcamy do pobrania, wydrukowania i wywieszenia w Waszych szkołach plakatu informującego o Konkursie. Nie macie takiej możliwości? Nie szkodzi – prześlijcie link do szkoły lub innego miejsca, gdzie mógłby trafić do młodych naukowców lub ich mentorów.

Materiały do pobrania:
plakat A3 kolor oraz monochrom,
plakat A4 kolor oraz monochrom.