...
  • PL   EN

Zbliżają się XXVIII Warsztaty Muzyki Kameralnej w Lusławicach!

Zbliżają się XXVIII Warsztaty Muzyki Kameralnej w Lusławicach! 1070 719 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu na Warsztaty Muzyki Kameralnej w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, które odbędą się w dniach 5-19 marca. Bardzo się cieszymy, zwłaszcza, że w zeszłym roku z powodu trwającej epidemii nie mogliśmy zaprosić uczestników na stacjonarne wydarzenie.

Warsztaty Muzyki Kameralnej, które od 2015 roku mają miejsce w ECM , wcześniej przez 18 lat odbywały się w Zakopanem. Podczas dwutygodniowych warsztatów kładziemy szczególny nacisk na pracę w zespołach kameralnych pod kierunkiem znakomitych pedagogów oraz młodych muzyków – naszych absolwentów. O niezwykłości warsztatów decyduje jednak przede wszystkim ich wielodyscyplinarna formuła. Oprócz muzyków biorą w nich udział także stypendyści zainteresowani humanistyką oraz plastycy. Uczestnicy mają do wyboru kilkanaście cykli zajęć – od wykładów i seminariów dotyczących teorii muzyki, historii, filozofii i teologii, przez warsztaty taneczne i teatralne, aż po obserwacje astronomiczne. Dodatkowo ważną częścią warsztatów jest tzw. Szkoła Lusławicka, gdzie zostają zebrane zajęcia związane z Lusławicami jako dawnym ośrodkiem arianizmu. Wszystko to tworzy niezwykłą atmosferę służącą poszerzaniu horyzontów, daleką od ducha rywalizacji i sprzyjającą nawiązywaniu przyjaźni.

W czwartek 17 marca o godzinie 19.00 koncert zagrają Absolwenci Funduszu: Natan Dondalski, Marta Gidaszewska, Robert Łaguniak, Marcin Koziak, Michał Rot i Aleksandra Świgut. W programie Chopin, Juon, Milhaud, Moszkowski, Sinding, Statkowski.

Podsumowaniem Warsztatów będzie koncert stypendystów 18 marca 19.00 (piątek), na który wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy.