...
  • PL   EN

darowizna to najlepszy prezent dla ZDOLNYCH

Najlepszy prezent dla ZDOLNYCH

Najlepszy prezent dla ZDOLNYCH 960 640 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Prezent idealny, czyli jaki?

Idą święta. Wszyscy chcielibyśmy obdarować tych, którzy są dla nas ważni czymś wyjątkowym, czymś, z czego można się długo cieszyć. Jaki prezent pod choinkę będzie najlepszy? Czy to, co kupimy na gwizdkę, się spodoba? To odwieczne dylematy grudnia. Coraz częściej myślimy też w tym kontekście o ekologii, nadmiernej konsumpcji, a nawet po prostu zmniejszającej się przestrzeni w domu – w końcu prezent to najczęściej kolejny przedmiot, który zajmuje miejsce, często po jakimś czasie przechodzi do lamusa, a niekiedy po prostu trafia do śmieci.

Prezent na całe życie

Jednym z rozwiązań jest podarowanie czegoś niematerialnego – czegoś, czym obdarowany będzie się cieszyć przez całe życie. Dla wielu zdolnych ludzi z pasją i talentem takim podarunkiem jest możliwość udziału w warsztatach badawczych, obozie naukowym, plenerze malarskim czy zagranie koncertu w Zamku Królewskim. To wszystko oferujemy uczestnikom Programu ZDOLNI, który prowadzimy w Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci już od czterdziestu lat. Dajemy naszym stypendystom przestrzeń, by mogli rozwijać swoje pasje, a w przyszłości dzięki swemu talentowi sami zmieniać świat na lepsze.

Podaruj zdolnym dzieciom najcenniejszy prezent, którego nie można kupić

Podopieczni Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci mają co roku do wyboru ponad 50 bezpłatnych zajęć o różnorodnej tematyce, prowadzonych przez wybitnych polskich naukowców i artystów. Ponadto mogą uczestniczyć w indywidualnych konsultacjach dyskusjach, wystawach, koncertach wykładach, oraz stażach badawczych w wiodących instytucjach naukowych, które często mają decydujący wpływ na wybór ścieżki życiowej. Co nie mniej ważne, udział w programie to dla uczestników Programu ZDOLNI okazja do poznania osób takich, jak oni i do zawiązania przyjaźni na całe życie.

Wszystko to możliwe jest między innymi dzięki darowiznom firm oraz indywidualnych osób, które tak jak my wierzą, że rozwój talentów młodych ludzi to sprawa ważna dla całego społeczeństwa. Jeśli podzielasz te wartości i chcesz podarować na gwiazdkę nietypowy, ale wartościowy prezent dla zdolnego dziecka, przekaż darowiznę na cele statutowe Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Dzięki twojemu podarunkowi będziemy mogli nadal wspierać pełnych pasji młodych ludzi, którzy potem będą wykorzystywać swój talent dla wspólnego dobra.
To się nazywa idealny prezent na święta!

Darowiznę przekazaną na statutową działalność Funduszu można odliczyć od podstawy opodatkowania. Limit dla osób fizycznych wynosi 6%, dla osób prawnych (firm) 10%. Dokumentem uprawniającym do odliczenia darowizny jest potwierdzenie przelewu.

Darowizny można dokonać również za pomocą tradycyjnego przelewu – jednorazowego lub stałego – na nasze konto:
PKO BP SA XV o/Centrum
69 1020 1156 0000 7502 0049 9731
W tytule przelewu prosimy wpisać: „Darowizna na cele statutowe”