...
  • PL   EN

zdjęcie ilustracyjne

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, niedziela, 6 lutego 2022

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, niedziela, 6 lutego 2022 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 6 lutego 2022 r., godz. 12.00, Sala Koncertowa.

Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu w Zamku Królewskim. Bilety również można nabyć w kasie Zamku. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:
https://youtu.be/qSXWhXa02ok

W programie:
Bach, Beethoven, Chopin, Debussy, Gąsieniec, Geodicke, Kisielewski, Marcello, Mozart, Schubert

Wystąpią:
Maja Chlebicka – skrzypce, Małgorzata Zielińska-Kościów – fortepian; Lena Duszyńska – trąbka, Adam Greń – fortepian; Joanna Jasnowska – fortepian; Emilia Krzeszowiec – skrzypce, Dagmara Niedziela – fortepian; Filip Krzeszowiec – wiolonczela, Dagmara Niedziela – fortepian.

Maja Chlebicka – 17-letnia skrzypaczka, uczennica OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie skrzypiec Agaty Szymczewskiej i Karoliny Mikołajczyk. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów i warsztatów , gdzie pracowała pod kierunkiem wybitnych skrzypków takich jak: Paweł Radziński, Janusz Wawrowski, Jan Stanienda, Ariane Mathaus, Łukasz Błaszczyk, Andrzej Gębski. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: Grand Prix – „XII Concorso Musicale Citta’Di Filadelfia” we Włoszech (2021); III miejsce – „XI Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. St. Serwaczyńskiego” w Lublinie (2020); I miejsce – Spotkania skrzypcowe ku pamięci Witolda Rowickiego” w Żywcu (2019); III miejsce – Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2019). Koncertowała jako solistka i kameralistka m.in. w Filharmonii Narodowej, Studiu Koncertowym Polskiego Radia, Zamku Królewskim w Warszawie, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Filharmonii Podkarpackiej oraz poza granicami kraju m.in. w Rosji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Ukrainie. Maja jest stypendystką programu Młoda Polska. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci pozostaje od 2020 roku.

Lena Duszyńska – 16-letnia trębaczka, uczennica POSM ll stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Rafała Dudka. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w POSM I st. nr 2 im Fryderyka Chopina we Wrocławiu, w klasie Justyny Maliczowskiej oraz Marcina Króla. Lena jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, do jej ostatnich osiągnięć należą: l miejsce w V Głogowskim Konkursie Trębaczy, l miejsce w IV Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych, ll miejsce w XXVll Konfrontacji Instrumentów Dętych Blaszanych w Oławie, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie ,,Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, lll miejsce w XXVl Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej, ,,Złoto” w IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Finalis w Białymstoku, wyróżnienie w XL Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku, wyróżnienie w XV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych we Wrocławiu. Lena jest trzykrotną stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia, pod opieka Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2021 roku.

Joanna Jasnowska – 14-letnia pianistka, uczennica ZPOSM I i II st. nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, w klasie fortepianu dr hab. Anny Stempin-Jasnowskiej. Swoją edukację rozpoczynała w wieku lat 5 pod kierunkiem Marzeny Jasińskiej–Siudzińskiej. Joanna jest laureatką konkursów muzycznych: pianistycznych, kameralnych i multiinstrumentalnych. Do jej ostatnich osiągnieć należą: I miejsce – III International Chopin Piano Competition, Vienna, Austria (2021), II miejsce – Concours Europeende Piano Online, Paris, France, 2021, Grand Prix, IscartPrize, stypendium – 1st and 2nd Iscart International Music Competitions, cat. piano solo, Lugano, Szwajcaria (2020; 05.2021), I miejsce w 3rd Glory International Piano Competition, 02.2021, USA; 2. nagroda oraz nagroda NIFC w 28. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, 2. nagroda oraz udział w kursach mistrzowskich z wybitnymi pianistami w The 2021 Canada International Youth Piano Festival oraz Young Euregio Piano Award, International Piano Competition w Niemczech. Joasia otrzymała nagrodę im. Tatiany Szebanowej za szczególne predyspozycje chopinowskie podczas Forum Pianistycznego w Sanoku. Wielokrotnie jako solistka występowała z orkiestrą m.in. w Filharmonii Koszalińskiej, Filharmonii Lwowskiej z towarzyszeniem Symphony OrchestraInso Lemberg, Operze Leśnej z Filharmonią Sopocką, koncertowała także z Lwowską Orkiestrą Kameralną „Academia”. Występowała w Filharmonii Narodowej, Żelazowej Woli, Zamku Królewskim w Warszawie, Brahms-Saal (Złotej Sali) w Wiedniu. Pod opieką Funduszu Joanna jest od 2021 r.

Emilia Krzeszowiec – 15-letnia skrzypaczka, uczennica POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie dr. Piotra Kwaśnego. Poprzednim jej pedagogiem – do 2021 r. – była Małgorzata Wacławik. Emilia wielokrotnie brała udział w kursach muzycznych: Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach, gdzie pracowała pod okiem profesorów Wiesława Kwaśnego, Marcina Baranowskiego i Łukasza Błaszczyka, Young Arts Masterclass w Krośnie w klasie Piero Massa, Andrzeja Grabca i Jakuba Jakowicza, Zakopiańskiej Akademii Sztuki gdzie kształciła się pod kierunkiem prof. Bartłomieja Nizioła. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych, jej ostatnie osiągnięcia to: II miejsce w VIII Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w Stalowej Woli (2021), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2021), I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Jak Wieniawski” w Lublinie, II miejsce w III Wiener Klassiker Danubia Talents International Online Music Competition, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS w Krakowie (2021), III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Miniatura Online” w Gdańsku (2021), III miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi. Emilia w 2017 roku otrzymała stypendium CEA, a od 2018 roku jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Filip Krzeszowiec – 17-letni wiolonczelista, uczeń POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Arkadiusza Dobrowolskiego. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat w klasie prof. Pawła Głombika, a kontynuował pod kierunkiem Adama Krzeszowca. Swoje umiejętności doskonalił na kursach muzycznych w Krośnie, Szamotułach, Poznaniu, Lusławicach i Augustowie u profesorów: Kazimierza Michalika, Stanisława Firleja, Tomasza Strahla, Roberto Traininiego, Alexandra Geberta, Matsa Lidstroma, Tomasza Lisieckiego, Anny Banaś, Marcina Zdunika i Macieja Kułakowskiego. Do jego ostatnich osiągnięć należą: I nagroda – międzynarodowy konkurs online Best Wieniawski Performance (2021), I nagroda – Międzynarodowy Konkurs Muzyczny online „Opus”, Kraków (2021), I nagroda – XV Młodzieżowy Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Kazimierza Wiłkomirskiego, Poznań 2020, III nagroda – XII Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. A. Janigro, Zagrzeb 2020. W 2015 roku otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Katowice i stypendium Centrum Edukacji Artystycznej, w 2021 roku został laureatem Programu Stypendialnego MKiDN „Młoda Polska”. Filip jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci od 2016 roku.

Młodym wykonawcom będą towarzyszyć pianiści kameraliści, związani z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Dagmara Niedziela oraz Adam Greń.

Młodzi Wirtuozi to projekt od lat realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski oraz Muzeum Łazienki Królewskie, promujący młodych, zdolnych muzyków będących pod opieką Funduszu.

Więcej informacji o naszym wsparciu dla młodych muzyków: https://fundusz.org/program-zdolni/zajecia-muzyczne/

Zamek Królewski w Warszawie