...
  • PL   EN

zdjęcie ilustracyjne

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 27 marca 2022

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim 27 marca 2022 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 27 marca 2022 r., godz. 12.00, Sala Koncertowa.

Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu w Zamku Królewskim. Bilety również można nabyć w kasie Zamku. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtu.be/OjN3HlG7MyU

W programie:
Gismonti, Granados, Ibert, Majkusiak, Miles, Morel, Pasieczny, Piazzolla

Wystąpią:
Maksymilian Maluśki – gitara; Tomasz Orłowski – saksofon, Jan Przepałkowski – fortepian; Józef Wajdzik– akordeon; duet w składzie: Marta Ossowska – flet, Wojciech Głąb-tuba; duet w składzie: Oliwia Lis – gitara, Józef Wajdzik – akordeon

Maksymilian Maluśki
16-letni gitarzysta, mieszkaniec Grodziska Wlkp., na co dzień uczeń III klasy POSM II st. w klasie gitary  Przemysława Dybizbańskiego. Maksymilian na swoim koncie ma wiele prestiżowych nagród zdobytych podczas konkursów m.in. we Włoszech, Francji, Szwecji, Serbii, Rosji, Japońskim Kyoto czy w Kanadzie. Odnosi sukcesy również w konkursach krajowych m.in. w Szczecinie, Gdyni, Krakowie, Jeleniej Górze, Słupcy czy Radomiu. Został doceniony przez czytelników Głosu Wielkopolskiego zdobywając tytuł Osobowości Roku 2020 w kategorii kultura w powiecie grodziskim oraz został laureatem w województwie wielkopolskim w ramach plebiscytu Pokaż Talent w kategorii muzyk solista. Uzyskał nagrodę I stopnia Prezydenta Miasta Poznania przyznawaną uczniom szkół artystycznych, a na początku marca otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury. Muzyka gitarowa jest jego największą pasją, którą dzieli się przez liczne recitale i występy na żywo. Swoją przyszłość zawodową wiąże z gitarą. Stypendystą Funduszu jest od roku 2021.

Tomasz Orłowski
17-letni saksofonista, uczeń ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, w klasie saksofonu Adama Wojtasika. Swoje umiejętności doskonalił na warsztatach, kursach i lekcjach mistrzowskich pod okiem znakomitych pedagogów i artystów takich jak: Paweł Gusnar,  Arno Bornkamp, Lars Mlekusch, Nicolas Arsenijevic, Gerald Preinfalk, Joel Diegert, Nikita Zimin, Lev Pupis, Betka Bizjak Kotnik, Pablo Sánchez-Escariche Gasch, Andrzej Rzymkowski, Alicja Wołyńczyk-Raniszewska, Ryszard Krawczuk, Augie Hass. Tomasz wziął udział z sukcesem w blisko 50 konkursach i festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do jego ostatnich osiągnięć należą: Grand Prix w International Competition and Festival of Arts “Grand Eurofest 2021” – Praga- Czechy,  I miejsce w Tiziano Rossetti International Music Competition  2021– Lugano – Szwajcaria, I miejsce i złoty medal w International Competition and Festival “Kopenhagen Stars 2021” -Dania, I miejsce i złoty medal w International Music Moscow Competition 2021– Moskwa – Rosja, I miejsce w International Arts Festival „Sweet Noveber 2021” – Timisoara -Rumunia, Grand Prix oraz „Złoty Saksofon” w II Ogólnopolskim Konkursie Online dla klas saksofonu – Busko Zdrój -2021, I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Silk Way” im. Sergiusza Prokofiewa – Moskwa-2021- ZŁOTO w IV Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Finalis 2019 – Białystok. Tomasz występował w koncertach, m.in. jako solista z orkiestrą WOW pod batutą  Andrea Loss (Włochy) w Filharmonii Podlaskiej, w koncercie inauguracyjnym sesji naukowo-artystycznej „Saksofon jako awangardowy głos w muzyce XXI w.- AM w Łodzi,  z zespołem Walking Jazz Band w Filharmonii Łódzkiej, w koncercie UNICEF „Wszystkie kolory świata” oraz na scenie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Brał udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do pierwszego w Polsce internetowego podręcznika do nauki gry na saksofonie Adama Wojtasika ” Jak ugryźć saksofon”, rekomendowanego przez CEA. Od 2020 r. Tomasz znajduje się w gronie stypendystów muzycznych Programu Zdolni Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W 2021r. został stypendystą e-Banku Talentów w klasie saksofonu profesora Pawła Gusnara. Otrzymał również trzykrotnie stypendium artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego. 

Józef Wajdzik
18-letni akordeonista, uczeń OSM II st. im Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie  Michała Gajdy. Swoją edukację muzyczna rozpoczął w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w klasie akordeonu mgr. Cezarego Witlewskiego. W 2020 roku zmienił szkołę na POSM II st. im. M. Karłowicza i rozpoczął naukę u dra Michała Gajdy. Rok później ponownie został uczniem OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego ostatnich osiągnięć należą I nagroda -Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej (2022), natomiast w roku 2021 został laureatem w nastepujacyh konkursów:  XXI Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2021” – II miejsce, Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy dla uczniów szkół muzycznych II st. w Słupcy – I miejsce, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Moskwie – I miejsce, International Accordion Competition VILNIUS 2021 – II miejsce, Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy CEA – I miejsce, 58. Internationaler Akkordeonwettbewerb in Klingenthal – III miejsce, Ogólnopolskie Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe – II miejsce, IX Festiwal Akordeonowy “Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka – tytuł laureata z najwyższą punktacją w konkursie. Józef jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2021 roku. Józef z Oliwią Lis (gitara) tworzą niecodzienny w składzie duet, który zaprezentuje się podczas  koncertu.

Duet w składzie Marta Ossowska-flet, Wojciech Gląb-tuba powstał w ramach nowego projektu KFnrD pod nazwą Kameralna Filharmonia Funduszu. Członkowie duetu uczą się w różnych szkołach muzycznych, w różnych miastach. Marta Ossowska – flecistka uczy się w Gdańsku w klasie Małgorzaty Dubrowińskiej-Egielman, a Wojciech Głab-tubista  jest z Katowic, gdzie uczy się w klasie mgr. Mateusza Konopki. Oboje mają na swoim koncie liczne nagrody na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Realizując swoją drogę muzyczną nie ograniczają się do występów solowych ale z wielką radością uczestniczą w większych projektach zarówno kameralnych jak i orkiestrowych.

Młodzi Wirtuozi – jest to projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski oraz Muzeum Łazienki Królewskie, promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Zamek Królewski w Warszawie
logo PZU