...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, niedziela 19 listopada 2023 r. godz. 12.00

Młodzi Wirtuozi w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, niedziela 19 listopada 2023 r. godz. 12.00 5000 3321 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 19 listopada 2023 r., godz. 12.00, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki.

Zapraszamy na koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi, projekt który realizowany jest przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Bilety  do nabycia  bezpośrednio przed koncertem w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym (płatność gotówką). Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:
https://www.youtube.com/watch?v=sj30SKyRuwk

W programie:
Bach  Beethoven  Boccherini  Chopin   Liebermann   Saint-Saëns/Ysaÿe 

Wystąpią:
Rafał Dudek – fortepian; Pola Rzążewska  – flet,
Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian; Michał Skibiński – skrzypce, Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian; Zofia Wlazło – wiolonczela, Agata Radosińska – wiolonczela b.c.
Prowadzenie koncertu Michał Szymański.

Rafał Dudek
Pola Rzążewska
Michał Skibiński
Zofia Wlazło

Rafał Dudek 18-letni pianista z Katowic, uczeń klasy maturalnej Marka Ciepierskiego w  Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na fortepianie gra od 7 roku życia, edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, której jest absolwentem. Muzyka jest największą pasją Rafała i jak mówi – sposobem na wyrażenie siebie. Największą radość daje mu granie dla ludzi, którzy podzielają miłość do muzyki. Obok występów solowych Rafał jest także kameralistą, współtworzy  Trio Unmute, które zdobyło wiele nagród na konkursach kameralnych, w tym 1. nagrodę w Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych w Żywcu w 2021 roku oraz IV nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym im. Wiłkomirskich w Łodzi w 2023 roku. Rafał swoich zainteresowań muzycznych nie zamyka wyłącznie w ramach muzyki klasycznej, ale interesuje się muzyką jazzową, improwizacją, bierze czynny udział w warsztatach dedykowanych tym rodzajom muzyki. Stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu jest od 2023 roku, choć już ma za sobą występy w Sali Balowej Łazienek Królewskich z Triem Unmute.

Michał Skibiński – 17-letni skrzypek,  uczeń klasy maturalnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im Henryka Wieniawskiego w Łodzi, w klasie skrzypiec Elżbiety Puchalskiej. Jest dwukrotnym stypendystą MKiDN za osiągnięcia artystyczne, laureatem Programu Stypendialnego MKiDN Młoda Polska. Od roku 2020 jest również stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jego zaangażowanie i determinacja w pracy przekładają się na coraz większą dojrzałość artystyczną oraz osiągane sukcesy na konkursach skrzypcowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Do jego ostatnich osiągnięć nalezą: I nagroda oraz nagroda specjalna za najciekawszą osobowość artystyczną – VIII Międzynarodowy Konkurs Puławy i Skrzypce w Puławach (2023 r.), III nagroda – XX Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu  ( 2023r.), III nagroda – VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów w Krakowie (2022), I nagroda – IV Konkurs Skrzypcowy Muzyki Polskiej im. W. Wiłkomirskiej w Częstochowie (2022), I nagroda – Szkolne Konfrontacje Zespołów Kameralnych w Łodzi (2022), I nagroda – VII Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy w Kielcach (2022). Michał aktywnie uczestniczy w wielu kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów. Poza graniem solowym Michał jest kameralistą angażującym się w projekty kameralne tria, kwartety.  Brał udział w Warsztatach Kameralnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Pola Rzążewska – 17-letnia flecistka, uczennica klasy prof. Marii Peradzyńskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach w klasie Edyty Rzążewskiej. Uczestnicząc w kursach mistrzowskich rozwijała swoje umiejętności pod kierunkiem najwybitniejszych artystów i pedagogów takich jak: Silvia Carredu, Felix Renggli, Aldo Baerten, Gareth McLearnon, Janos Balint i Dejan Gavric. Flecistka bierze aktywny udział w życiu koncertowym szkoły zarówno jako solistka oraz jako muzyk orkiestrowy szkolnej orkiestry, która regularnie koncertuje w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Prezentowała swoje umiejętności podczas Zimowego  Festiwalu Fletowego w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie- Zdroju,  Festiwalu Poezji w Starej Prochowni w Warszawie. Bierze udział w audycjach dla dzieci we współpracy z SCEK w Warszawie. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad 15 nagród na konkursach fletowych w kraju i za granicą. Stypendystką Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2023 roku.

Zofia Wlazło18-letnia wiolonczelistka, uczennica klasy maturalnej OSM I i Il st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Uczy się w klasie wiolonczeli Arkadiusza Płaziuka. Jako solistka miała przyjemność występować z orkiestrą kameralną Łódzkie Smyczki w wielu krajach, m.in. w Niemczech, Austrii, we Włoszech oraz na Słowacji. Do ostatnich osiągnięć Zofii należą: 1 miejsce w Vienna International Classic Strings Competition, w którym nagrodą był koncert w Mozarthaus w Wiedniu, otrzymała również tytuł laureata i osobowości artystycznej w 7. Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach Festiwalu Presto. Stypendystką Program ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2023 roku..

Młodym wykonawcom będzie towarzyszyć pianistka kameralistka Monika Polaczek-Przestrzelska, a basso continuo w sonacie Boccheriniego zrealizuje Agata Radosińska – wiolonczelistka z Kielc.