...
  • PL   EN

koncert w Łazienkach

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, niedziela 12 grudnia 2021

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, niedziela 12 grudnia 2021 1335 886 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela, 12 grudnia 2021, godz. 12.00, Muzeum Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie

Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu w Łazienkach Królewskich. Bilety również można nabyć w kasie Muzeum. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz na FB Muzeum Łazienki Królewskie: https://youtu.be/RU4ZuwfilQc

W programie:
Beethoven, Glinka, Marcello, Paganini, Paladilhe, Rachmaninow, Schumann

Wystąpią:
Kinga Bezpalko – obój,
Anna Ventura – fortepian; Zofia Groblewska – altówka, Ewa Ossowska- fortepian, Zuzanna Konstantynowicz- wiolonczela, Maria Sterczyńska – fortepian, Małgorzata Pasierbska– skrzypce, Grażyna Bukatryk- fortepian oraz kwartet wiolonczelowy w składzie: Piotr Olesz Tymoteusz Bączkowski, Zuzanna Konstantynowicz, Hanna Michalska.

Kinga Bezpalko – 17-letnia oboistka z Krakowa. W 2011r. rozpoczęła naukę w ZPSM im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie oboju Sylwii Tomery Długosz, pod której kierunkiem kształci się obecnie. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in.: 1. nagrody na IMKA Music Competition (2021), 2. nagrody w XV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz (2021), 3. nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 (2021), 2. nagrody w I Ogólnopolskim Festiwalu Obojowym im. Emiliana Pardusa (2021), 1. nagrody w II Ogólnopolskim Konkursie Obojowym im. Bohdana Łukaszewicza (2021), 1. nagrody w International Moscow Music Competition (2021). Kinga umiejętności instrumentalne doskonali na kursach mistrzowskich oraz warsztatach prowadzonych przez dr hab. Agatę Piotrowską – Bartoszek, prof. Jerzego Kotyczkę, prof. Tomasza Miczkę, dr hab. Arkadiusza Krupę, dr Sylwestra Sobolę, prof. Krzysztofa Wroniszewskiego. Stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2021 roku.

Zofia Groblewska – urodziła się w 2005 roku w Warszawie, skrzypaczka i altowiolistka. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku siedmiu lat w ZPSM nr 1 w Warszawie. Obecnie jest uczennicą OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie dr Agaty Szymczewskiej, natomiast naukę gry na altówce rozpoczęła w 2020 roku w klasie Michała Styczyńskiego. Zofia jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów m.in.: 23 Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych im. Bochdana Warchala w kategorii muzyki kameralnej (2019), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu 2021 r., Primuz International Strings Competition w Łodzi 2021 r., Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej 2021r. Była członkiem III edycji programu „Lusławicka Orkiestra Talentów” oraz „Penderecki Youth Orchestra” realizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Pod opieką Funduszu Zosia jest od 2021 roku.

Zuzanna Konstantynowicz – 17-letnia wiolonczelistka z Olsztyna, edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Koziatka. Z tą szkołą związana była 9 lat. Od września 2020 roku jest uczennicą OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli dr. Rafała Kwiatkowskiego. Do najważniejszych osiągnięć Zuzanny można zaliczyć: I miejsce – 20th International Competition of Bohdan Warchal in playing the bow-string instruments – Talents for Europe, Dolny Kubin – Słowacja (2016 r.), I miejsce –VI Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy w Sochaczewie (2017 r.), III miejsce – XIV Międzynarodowy Młodzieżowy Konkurs Wiolonczelowy im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (2018 r.) II miejsce –Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2019 r.). Swoje umiejętności doskonaliła podczas wielu kursów i warsztatów pod okiem wybitnych profesorów, takich jak: Kazimierz Michalik, Marcin Zdunik, Tomasz Strahl, Stanisław Firlej, Tomasz Daroch, Jacob Shaw, Jelena Očić, Bartosz Koziak, Rafał Kwiatkowski, Magdalena Bojanowicz-Koziak, Adam Krzeszowiec. Była też uczestnikiem programu mistrzowskiej edukacji artystycznej – Lusławicka Orkiestra Talentów 2015-2016 przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. W 2017 r. otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a w 2019 stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna. Jest stypendystką Funduszu od 2020 roku.

Małgorzata Pasierbska – 17-letnia skrzypaczka z Oławy, uczennica POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr hab. Jacka Ropskiego. Doskonaliła swoje umiejętności na różnorodnych kursach, jak np. Zimowa Akademia Muzyki w Lusławicach, Lusławicka Orkiestra Talentów, Kursy Muzyczne w Żychlinie. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do ostatnich osiągnięć Małgosi należą: IV nagroda w Euroasia Young International Competition (Tokio 2021), III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Puławy i skrzypce (2021), wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA, (2021), II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych (Elbląg 2021), I nagroda w XIX Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Janko Muzykant (Sochaczew 2021), III nagroda w XI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. St. Serwaczyńskiego (Lublin 2020). Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz stypendium zDolny Śląsk.

Kwartet wiolonczelowy: Olesz – Bączkowski – Konstantynowicz – Michalska – kwartet pasjonatów, który rozpoczął wspólną pracę w roku szkolnym 2021/22. Są uczniami OSM II stopnia im. Zenona Brzewskiego. Wszyscy mieli już przyjemność występować w gościnnych progach Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zarówno jako soliści jak i kameraliści.

Młodzi Wirtuozi to projekt od lat realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie promujący młodych, zdolnych muzyków będących stypendystami Funduszu.

Więcej informacji o naszym wsparciu dla młodych muzyków: https://fundusz.org/program-zdolni/zajecia-muzyczne/

Partnerzy: