...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 28 kwietnia 2024, godzina 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 28 kwietnia 2024, godzina 12.00 2500 1661 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 28  kwietnia 2024 r., godz. 12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy  na  kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi  projekt  realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi  i absolwentami Funduszu.

Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtube.com/live/Q50axNEMbN0?feature=share

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven Johannes Brahms, Nikołai Kapustin, Darius Milhaud, David Popper, Camille Saint-Saëns, Robert Schuman, Karol Szymanowski,

Wystąpią:
Rafał Dudek – fortepian, Ziemowit Figiel – skrzypce, Jolanta Adamska – fortepian; Witold Waszkiewicz– skrzypce, Eligiusz Skoczylas – fortepian; Julia Wroniszewska – wiolonczela, Adam Zok – fortepian; Trio Unmute w składzie Tomasz Grzebień – klarnet, Natalia Szymczyk – skrzypce, Rafał Dudek – fortepian.

Rafała Dudek
Ziemowit Figiel
Witold Waszkiewicz
Julia Wroniszewska
Trio Unmute

Rafał Dudek – 19-letni pianista z Katowic, uczeń klasy maturalnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Gra na fortepianie od 12 lat, od 2018 roku kształci się pod kierunkiem Marka Ciepierskiego. Muzyka jest największą pasją Rafała i sposobem wyrażania siebie. Największą radość daje mu granie dla ludzi, którzy podzielają jego miłość do muzyki. W styczniu bieżącego roku Rafał został laureatem I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sfogato Stage. Obok występów solowych występuje także jako pianista w Trio Unmute, któremu zawdzięcza swoje największe muzyczne sukcesy konkursowe, w tym I-wsze miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych w Żywcu w 2021 roku oraz IV nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Kameralnym im. Wiłkomirskich w Łodzi w 2023. Jego zainteresowania muzyczne nie zamykają się wyłącznie w ramach muzyki klasycznej. Rafał interesuje się muzyką jazzową, improwizacją, bierze udział w warsztatach dedykowanych tej dziedzinie muzyki. Stypendystą Programu ZDOLNI jest od 2023 roku.

Ziemowit Figiel19-letni skrzypek, uczeń Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie Ewy Kowar Mikołajczyk oraz Karoliny Mikołajczyk. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem prof. Inny Bednarczuk. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wielu wybitnych pedagogów, takich jak Agata Szymczewska, Simon Smith(Royal College of Music), Ariane Mathäus, Gotthard Popp, Konstanty Andrzej Kulka, Jakub Haufa, Wojciech Koprowski, Andrzej Gębski, Dariusz Smolarski, Michał Grabarczyk, Izabela Ceglińska, czy Piotr Reichert. Ziemowit jest laureatem 1 nagród w I Międzynarodowym Konkursie Mistrz Miniatury 2023 oraz Great Composers Competition (2021) w kategorii Best Wieniawski Performance, 2- go miejsca w 7 edycji Międzynarodowego Konkursu Nouvelles Etoiles oraz wyróżnień na konkursach m.in. w Elblągu, Kielcach, czy Sochaczewie . W sierpniu 2023 roku uczestniczył w prestiżowym projekcie orkiestrowym Concertgebouworkest YOUNG 2023 w Holandii. Miał tam okazję pracować z muzykami orkiestry Concertgebouw w Amsterdamie, ale także Maríą Dueñas Fernández, czy Andrés Orozco-Estrada. Projekt ten zakończył się koncertami w Het Concertgebouw w Amsterdamie oraz Konzerthausie w Berlinie. Od 2023 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Witold Waszkiewicz – 14-letni skrzypek z Krakowa. Witold rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 3 lat, początkowo u mgr. Marcina Turschmida metodą Suzuki, a następnie w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie w klasie Joanny Piotrowskiej. Szkołę I stopnia ukończył w 2023 roku dyplomem z wyróżnieniem. Obecnie jest uczniem I klasy drugiego stopnia tej samej szkoły w klasie pani mgr Agnieszki Bugli-Bylicy. Od lat z dużym powodzeniem bierze udział w konkursach skrzypcowych. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych (m. in. w Puławach, Rudzie Śląskiej, Suchej Beskidzkiej, Olkuszu, Krakowie, Veronie, Nicei, Lugano, Wiedniu). Koncertował w Polsce i zagranicą. Uczestniczył w IV edycji programu Lusławicka Orkiestra Talentów (2021-2023). Otrzymał też zaproszenie do orkiestry kameralnej Fresco Sonare, z którą regularnie koncertuje. Witold regularnie rozwija swoje umiejętności instrumentalnej pod kierunkiem Wojciecha Koprowskiego. Chętnie kształci się również na dodatkowych kursach mistrzowskich u takich profesorów jak: Alena Baeva, Sławomir Tomasik, Magdalena Szczepanowska, Wiesław Kwaśny, Jarosław Nadrzycki, Marcin Baranowski, Dariusz Smolarski. W 2023 roku został przyjęty do Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Julia Wroniszewska – 14-letnia wiolonczelistka, uczennica Państwowego Zespołu Muzycznego im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, w klasie wiolonczeli Iwony Michalak. Pochodzi z rodziny muzycznej więc od najmłodszych lat otaczają ją dźwięki. W wieku sześciu lat zadebiutowała koncertem w projekcie Pory roku z Mistrzem wraz z Konstantym Andrzejem Kulką i Capellą Bydgostiensis. Jest młodą artystką rozwijającą swoje umiejętności jako solistka, kameralistka czy muzyk orkiestrowy. Bierze czynny udział w wielu międzynarodowych kursach muzycznych pod kierunkiem wybitnych profesorów, takich jak: Tomasz Strahl, Johannes Moser, Krzysztof Karpeta, Tomas Jamnik czy Juliane Gilbert. Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów (w Pradze, Warszawie, Elblągu, Zielonej Górze). Występuje na wielu scenach polskich i zagranicznych. Wzięła udział w prawykonaniu utworu Symfonia Czasu Marcina Gumieli oraz współpracowała z Filharmonią Pomorską przy koncercie Cicha Noc. Wiolonczela jest jej pasją. W Programie ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2023 r.

Trio Unmute w składzie Natalia Szymczyk – skrzypce, Tomasz Grzebień – klarnet i Rafał Dudek  – fortepian powstało w roku 2021 z inicjatywy prof. dra hab. Romana Widaszka i dr hab. Dagmary Niedzieli. Tą niezwykle utalentowaną młodzież od razu połączyła pasja do muzyki kameralnej, a zespół w swoim pierwotnym składzie muzykuje do dzisiaj stale poszerzając swój repertuar. Trio Unmute ma na swoim koncie I nagrodę w VI Ogólnopolskich Jesiennych Spotkaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Żywcu, a także udział w koncercie festiwalowym z okazji Międzynarodowych Dni Klarnetu (2022) w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W kwietniu 2023 roku trio otrzymało IV nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi. Członkowie zespołu są uczniami POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wszyscy są również stypendystami Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci..

Młodym wykonawcom towarzyszyć będą pianiści kameraliści związani z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Jolanta Adamska , Eligiusz Skoczylas, Adam Zok.

Współorganizator

Partner