• PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, 24 września 2023, godzina 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, 24 września 2023, godzina 12.00 5000 3321 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 24 września 2023 r., godz. 12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.

W pierwszym po wakacyjnej przerwie spotkaniu muzycznym w Łazienkach Królewskich usłyszymy  koncert skrzypcowy Mendelsohna oraz klarnetowy Webera. Nie zabraknie muzyki fortepianowej Chopina i Ravela, usłyszymy również wiolonczelę w trzech miniaturach Schumanna. Koncert zakończą utwory kameralne  Dworzaka i Geiss’a w wykonaniu  kwartetu  saksofonowego.

Bilety  do nabycia  w kasach Muzeum

W programie:
Chopin     Dworzak    Geiss    Mendelssohn-Bartholdy     Ravel    Schumann    Weber

Wystąpią:
Małgorzata Błazik – skrzypce, Katarzyna Glensk – fortepian; Kacper Kukliński – fortepian; Agnieszka Natanek – klarnet, Romana Orłowska – fortepian; Bruno Woźniakowski  – wiolonczela, Maria Sterczyńska – fortepian; kwartet w składzie Agnieszka Płaczek – saksofon sopranowy, Augustas Vasiliauskas – saksofon altowy, Tomasz Orłowski – saksofon tenorowy, Magdalena Szczęsna – saksofon barytonowy.

Małgorzata Błazik
Kacper Kukliński
Agnieszka Natanek
Bruno Woźniakowski (fot. J. Kamiński)
Agnieszka Płaczek
Augustas Vasiliauskas
Tomasz Orłowski
Magdalena Szczęsna

Małgorzata Błazik – 14-letnia skrzypaczka, uczennica  II klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego  w Warszawie, w klasie skrzypiec Pani Agnieszki Cypryk. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat pod opieką Alicji Wojakowskiej, a następnie Magdaleny Szczepanowskiej i Agnieszki Cypryk. Występuje w Polsce i za granicą jako solistka jak również w zespołach kameralnych. Występowała na Zamku Królewskim w Warszawie, w Filharmonii Narodowej, na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, w Filharmonii Warmińsko -Mazurskiej w Olsztynie, w Rzymie, a z zespołem kameralnym w Wenecji i Padwie. Bierze udział w kursach mistrzowskich w Polsce i zagranicą. Jest laureatką ponad 50 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Grand Prix w I Ogólnopolskim Konkursie Violin-Cello, I miejsce w duecie w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia Virtuoso!, I miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Młodego Skrzypka Archetti, II miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, III nagroda w grupie młodszej w VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów, I miejsce- 25th International Competition of Bohdan Warchal oraz Nagroda Specjalna-Prize for Performance of Work by Slovak Composer, II miejsce – 64th Kocian Violin Competition. Od 2022 roku należy do grona stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Kacper Kukliński –  18-letni pianista, tegoroczny absolwent klasy fortepianu prof. Waldemara Wojtala w Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.  w Gdańsku. Pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych.  Od początku swej edukacji muzycznej pracował pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Pasierowskiej.  Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele czołowych nagród na festiwalach i konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych jako solista i kameralista. Ma też bardzo bogate doświadczenie estradowe. Występował wielokrotnie w kraju i za granicą zarówno jako solista, kameralista jak również jako solista z orkiestrą. Miał okazję prezentować się za granicą: w Pekinie, Sztokholmie, Pampelunie, Brukseli, Paryżu, Wilnie, Weimarze, Mikulowie, Toblach. Koncertował też w wielu prestiżowych miejscach w Polsce: Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Sali Koncertowej i Kameralnej NOSPRu w Katowicach, Willi Karola Szymanowskiego – Atmie w Zakopanem, w Dworku Chopina w Żelazowej Woli, w Szafarni, w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w Akademii Muzycznej w Katowicach, UMFC w Warszawie, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Kaszubskiej i wielu innych miejscach. Spełnia się też w muzyce kameralnej grając i odnosząc sukcesy zarówno w duecie fortepianowym, duecie ze skrzypcami oraz w trio fortepianowym. Kacper Kukliński miał zaszczyt wystąpić z orkiestrą NOSPRu w Katowicach. Młody artysta ma w swoim dorobku również występ ze światowej sławy perkusistą i kompozytorem Emanuelem Sejourne, z którym wykonał koncert jego autorstwa na marimbę i ksylofon na warsztatach perkusyjnych w Gdańsku. Kacper stale doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w kursach i warsztatach pianistycznych. Kontakt z wieloma wybitnymi pedagogami m.in. z prof. Katarzyną Popową- Zydroń, prof. Anną Prabucką -Firlej, prof. Jurijem Bogdanowem, prof. Vincenzo Balzzanim, prof. Zbigniewem Raubo, prof. Bogdanem Czapiewskim, dr hab. Pawłem Rydlem i dr hab. Aliną Ratkowską oraz innymi, znacznie wzbogaca jego rozwój. Pianista od 2015 roku jest Stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Otrzymał też dwukrotnie stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, jest laureatem Stypendium Młoda Polska w roku 2019.

Agnieszka Natanek – 18-letnia klarnecistka, mieszkanka Jaworzna, uczennica  OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie Krzysztofa Zbijowskiego. Klarnet jest wielka pasją Agnieszki, pomysłem na życie co potwierdzają Jej liczne osiągnięcia konkursowe,  udziały w koncertach,  oraz  w warsztatach klarnetowych. Jest laureatką ponad 30 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów klarnetowych. Najważniejsze osiągnięcia konkursowe to:   III miejsce w XV i  I miejsce w XIII Festiwalu Klarnetowym Piotrków Trybunalski,  III miejsce w XXIII Festiwalu Instrumentów Dętych – Biała Podlaska,  II miejsce w XXI  i II miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Pro Bohemia w Ostrawie,  II miejsce w I Międzynarodowym Konkursie  Muzycznym POWER SUNRISE  w Skierniewicach, Złoty Dyplom w Konkursie  Etiud w ramach III Katowickich Dni Klarnetu w Katowicach, III miejsce  w VI Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II st. w  Kielcach,  I miejsce w  International Contest Online Wave– Fiestalonia Milenio (Hiszpania), I miejsce w International Music@e-Contest’2021, I miejsce w  International Art Contest Adria Art Fest 2021 (Słowenia),  I miejsce w World Art Games International Art Media Contest’2021  (Hiszpania), I nagroda w 95th Anniversary Edition Concours International De Musique Et D’art Dramatique Leopold  Bellan   (Paryż),  II miejsce w 1st Swiss International Online Music Competition (Lugano), I miejsce w MIMC- Medici International Music Competition (Anglia),  I miejsce  w 1st International Online Competition INSPIRATION  (Moskwa),  Grand Prix – VIII Rome International Music Competition (Włochy). Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Jaworzno w dziedzinie sztuki, oraz od 2020 roku uczestniczką Programu ZDOLNI  Funduszu.

Bruno Woźniakowski – 18-letni wiolonczelista  z Warszawy,, uczeń OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie, w klasie prof. Piotra Hausenplasa. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął pod kierunkiem Ewy Groblewskiej w POSM I st. im. Emila Młynarskiego. Jest laureatem konkursów i przesłuchań: I nagrody w XIV Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (2018), dwukrotnie  I nagrody w konkursie Młody Polski Wiolonczelista w Bochni (2017 i 2019), III nagrody w XII Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (2017), IV nagrody w Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym  im. B. Warchala (2018), I nagrody (dwukrotnie) w Ogólnopolskim Konkursie Miniatura Wiolonczelowa im. L. Szymłowskiego  w Warszawie (2017, 2018), II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2021), a także (w duecie) I nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu kompozytora współczesnego na Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym  im. B. Warchala (2017).  Był członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów, brał udział w kursach muzycznych prowadzonych przez Katarzynę Polonek, Tomasza Darocha i Magdalenę Bojanowicz. W 2022 był członkiem Young Concertgebouw Orchestra. Stypendystą Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2022 roku.

Kwartet saksofonowy Agnieszka Płaczek – saksofon sopranowy, Augustas Vasiliauskas – saksofon altowy, Tomek Orłowski – saksofon tenorowy, Magdalena Szczęsna – saksofon barytonowy. W skład zespołu wchodzą obecni stypendyści funduszu: Augustas Vasiliauskas – tegoroczny absolwent klasy saksofonu ZPSM nr 1 w Warszawie, Tomasz Orłowski – w tym roku ukończył  ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi, w klasie saksofonu Adama Wojtasika, oraz absolwentki funduszu: Agnieszka Płaczek i Magdalena Szczęsna –  studentki UMFC, w klasie saksofonu prof. Pawła Gusnara. Wszyscy są laureatami konkursów muzycznych, mają w swoim dorobku różne projekty muzyczne zarówno solistyczne, kameralne czy orkiestrowe. Są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu stypendialnego Młoda Polska.

Młodym muzykom przy fortepianie towarzyszą pianistki kameralistki związane z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Maria Sterczyńska, Romana Orłowska, Katarzyna Glensk. Prowadzenie koncertu Michał Szymański.

Młodzi Wirtuozi – jest to projekt realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskim Towarzystwem Muzycznym promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi Funduszu.

Fundacja PZU
Back to top