...
  • PL   EN

zdjęcie ilustracyjne

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, 6 czerwca 2021 r.

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim, 6 czerwca 2021 r. 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert Stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, godz. 12.00, Sala Koncertowa Zamku.

Z wielką radością informujemy, że koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu na Zamku. Bilety również można nabyć w kasie Zamku Królewskiego. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć na kanale YouTube Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci:  https://youtu.be/1aSWSm6f5zI

W programie

Chopin, Fauré, Kovács, Poulenc, Prokofiew, Skriabin, Szymanowski, Wieniawski

Wystąpią:

Józef Domżał – fortepian; Adrian Palmowski – klarnet, Roma Orłowska – fortepian; Milena Pioruńska – skrzypce, Wiktor Szymajda – fortepian; Marta Rasztar – wiolonczela, Agnieszka Kozło – fortepian; Duet: Justyna Żołnacz – fortepian, Marianna Żołnacz – flet

Józef Domżał – 17-letni pianista, uczeń OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Wilii Ochockiej-Janusz. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.:

I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów, Stambuł 2021, X Konkursu Pianistycznego Uczniów Szkół Muzycznych II stopnia EPTA, Kraków 2021, II Międzynarodowego Konkursu Online dla Młodych Pianistów Kawai Christmas, Lwów 2021, VII Turnieju Kameralnego „w Trzech Odsłonach”, Bydgoszcz 2020 (w duecie ze skrzypkiem Danielem Dziatkowiakiem), XIX Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego, Łomianki 2019 (duet fortepianowy z Krzysztofem Wiercińskim). Swoje umiejętności doskonali biorąc udział w licznych kursach pianistycznych, m.in. u prof. Wojciecha Świtały, prof. Lubov Nawrockiej, prof. Elżbiety Stefańskiej, prof. Joanny Ławrynowicz-Just, prof. Jolanty Ptasińskiej, prof. Andrzeja Tatarskiego, prof. Pawła Zawadzkiego oraz prof. Karola Radziwonowicza. W 2019 roku ukazała się płyta z udziałem Józefa Domżała poświęcona twórczości Romualda Twardowskiego. Józio pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych. Pod opieką KFnrD jest od 2016 r.

Adrian Palmowski – 18-letni klarnecista, uczeń ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie prof. Krzysztofa Zbijowskiego. Jest absolwentem klasy klarnetu prof. Jerzego Ślęzaka w PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie. Adrian jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych . Do najważniejszych osiągnieć nalezą ; Złota Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Białymstoku (2017,2018), 1. Miejsce w XXIV Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych, 1. miejsce w XXII Festiwalu Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej, 2. miejsce w II Konkursie Instrumentów Dętych w Lublinie, wyróżnienia w VIII Zachodniopomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie i Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Ostravie. W ramach cyklu „Środa Młodych” zagrał w Sali Kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Brał udział w III edycji programu „Muzyka Naszych Czasów”, a także w XVIII Festiwalu „Muzyczne Konfrontacje” w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Wystąpił podczas uroczystego koncertu ZPSM nr 1 w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W Programie ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2020 r.

Milena Pioruńska – 16-letnia skrzypaczka, uczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II-go st. im. Mieczysława Karłowicza, w której kształci się pod kierunkiem prof. Bartosza Bryły i prof. Kariny Gidaszewskiej. Jest równocześnie uczestnikiem kursów mistrzowskich w Zakhar Bron Academy w Szwajcarii. Milena wystąpiła jako solistka w ponad 100 koncertach, także z orkiestrami przed publicznością w Polsce, Moskwie, Paryżu, Zurychu, Brukseli, Berlinie. Jest laureatką konkursów w kraju i za granicą oraz laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Programu „zDolny Śląsk”, „Akademii Talentów” Fundacji Enea, Business and Professional Women’s Club w Poznaniu. Jest pod opieką Rotary Club we Wrocławiu oraz (od 2014 r.) Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Marta Rasztar – 18-letnia wiolonczelistka, uczennica OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu, w klasie dr. hab. Tomasza Lisieckiego oraz mgr Anny Papierz. Do jej ostatnich osiągnięć należą m.in. I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2021), II nagroda w konkursie Bach solo competition (2020), II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Jana Vychytila w Pradze (2020), I nagroda w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Łomiankach (2019), III nagroda w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2019) oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie (2020). Swoje umiejętności doskonali na kursach mistrzowskich wybitnych profesorów takich jak prof. Kazimierz Michalik, prof. Stanisław Firlej, prof. Denis Severin, prof. Tomasz Strahl, prof. Zdzisław Łapiński, dr Tomasz Daroch, dr Adam Krzeszowiec, dr Krzysztof Karpeta, dr Bartosz Koziak, dr hab. Marcin Zdunik, Santiago Canon Valencia. Występowała jako solistka z orkiestrą Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu. W 2019 roku była członkiem Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO, z którą wykonywała koncerty wraz z solistą Januszem Wawrowskim. Jako koncertmistrz sekcji wiolonczel brała udział w licznych polsko-niemieckich warsztatach orkiestrowych organizowanych przez PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu we współpracy z Johann Sebastian Bach Musikschule w Poczdamie. Marta jest stypendystką Fundacji Pro Cello, Banku Talentów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymała nagrodę Miasta Poznania. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2020 r. 

Duet Marianna i Justyna Żołnacz – siostry Marianna i Justyna są związanie z KFnrD, Marianna jest absolwentką Funduszu a Justyna obecną stypendystką. Obie posiadają liczne osiągnięcia na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Są stypendystkami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatkami programu MKiDN „Młoda Polska”. Koncertowały jako solistki i kameralistki na estradach m.in. w Polsce, Szwajcarii, Austrii.

Marianna Żołnacz – 21-letnia flecistka, studentka Uniwersytetu Muzycznego „Mozarteum” w Salzburgu w klasie fletu prof. Michaela Martina Koflera oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Urszuli Janik oraz prof. Marii Peradzyńskiej-Filip. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych. Do najważniejszych osiągnięć należą: 2. Nagroda w Carl Nielsen International Competition 2019 – Odense, Dania , 1. Nagroda w The Guangzhou International Flute Competition Guangzhou, Chiny 2018. Marianna jest laureatką nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2017 w kategorii Debiut Roku.

Justyna Żołnacz – 16-letnia pianistka, uczennica ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie pani Wilii Ochockiej – Janusz. Jest laureatką wielu nagród. Do ostatnich osiągnięć należą m.in.: XVIII Żyrardowski Konkurs Młodych Pianistów, maj 2021, Grand Prix, IV Konkurs Pianistyczny ‘’Piano e Forte’’, marzec 2021, Grand Prix, I International Online Instrumental Performance Competition, styczeń 2021, I Prize and Special Prize for Outstanding Musicality, I International Online Piano Competition ”Gloria Artis” Vienna, grudzień 2020, II Prize, VI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Online, Trzciana, grudzień 2020, I miejsce.

Partner:

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.