...
  • PL   EN

koncert w Łazienkach

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, niedziela 24 października 2021

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich, niedziela 24 października 2021 1335 886 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 24 października 2021, godz. 12.00, Muzeum Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie

Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu w Łazienkach Królewskich. Bilety również można nabyć w kasie Łazienek Królewskich. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtu.be/h5eL3v_xWk0

W programie:
Beethoven, Chopin, Clarke, Dragonetti, Liszt, Poulenc, Saint-Saëns, Telemann

Wystąpią:
Kacper Korzeń  – kontrabas, Michał Korzeń – fortepian; Mikołaj Seroka – fortepian; Michał Szymański – flet, Jan Barański – fortepian; Natalia Szymczyk – skrzypce, Dagmara Niedziela – fortepian; Duet fletowy: Małgorzata Bobińska, Michał Szymański.

Kacper Korzeń – 11-letni kontrabasista, uczeń OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu, w klasie kontrabasu swojego taty Krzysztofa Korzenia. Laureat wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach kontrabasowych i kameralnych. Pierwsze miejsca zdobył w Starogardzie Gdańskim w latach 2018, 2020, w Mielcu 2018, 2020 (I nagroda z wyróżnieniem), w Bielsku – Białej 2018, w Malborku 2018. W Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. K. Dittersa von Dittersdorfa w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji zdobył I miejsce w roku 2019. Młody kontrabasista bardzo często występuje wraz ze starszym bratem Michałem – pianistą. Michał zafascynowany jazzem zaraził swoją pasją Kacpra. Razem występują w rozmaitych formacjach jazzowych. Wspólnie otrzymali nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego dla indywidualności 50 Jubileuszowych Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych Cho – Jazz 2020. Zdobyli Grand Prix na XVI Międzynarodowym Konkursie Jazzowym im. Rościsława Kobanczenki w Odessie na Ukrainie w marcu 2021 oraz na XIII Jazz Contest w Tarnowie w maju 2021 roku. Kacper jest pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci  od 2019 r.

Mikołaj Seroka – 18-letni pianista, uczeń prof. Krzysztof Jabłońskiego w OSM im Zenona Brzewskiego w Warszawie. Mikołaj jest zdobywcą czołowych nagród na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych oraz kameralnych, do ostatnich jego osiągnięć należą: druga nagroda w Orbetello International Piano Competition we Włoszech (maj 2021), Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie CEA w kategorii zespołów kameralnych (kwiecień 2021), Grand Prize na Romantic Music Festival  w Toronto w Kanadzie (marzec 2021), II nagroda w Kościuszko Foundation International Chopin Piano Competition for Young Pianists w Waszyngtonie (październik 2020), pierwsza nagroda w Rocky Mountains Music Competition w Kanadzie (listopad 2020), I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów im. Adama Harasiewicza w Rzeszowie. Koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych w Polsce m.in. Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Opolskiej, Studiu Koncertowym S-1 Polskiego Radia, Łazienkach Królewskich, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Żelazowej Woli, a także za granicą w Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, Centrum Muzyki Vigyazo Sandor w Budapeszcie, Maison de la Musique w Martigny w Szwajcarii. Na międzynarodowych kursach pianistycznych miał okazję pracować z Andrzejem Jasińskim, Piotrem Palecznym, Ewą Pobłocką, Aleksandrem Kobrinem, Wojciechem Świtałą. Mikołaj Seroka jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2020 r.

Michał Szymański –17-letni flecista, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w klasie Krzysztofa Saturny. W październiku 2016 został objęty Programem ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, w którym uczestniczy do dnia dzisiejszego. W latach 2018-19 otrzymał również stypendium Fundacji Lions Club oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest także dwukrotnym laureatem Nagrody Miasta Poznania. Michał jest laureatem konkursów, jego ostatnie osiągnięcia konkursowe to: I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Fletowym (Bielsko-Biała, 2019), I miejsce w XVIII Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym (Sochaczew, 2019), Grand Prix w VIII Konkursie Fletowym im. M. Katarzyńskiego (Katowice, 2020),I miejsce w XIX Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym (Sochaczew, 2021), I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. S. Prokofiewa „Jedwabny Szlak” (Rosja, 2021). Michał Szymański był również uczestnikiem rozmaitych kursów mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych flecistów takich jak m.in. prof. Peter-Lukas Graf (Szwajcaria), prof. Carlos Bruneel (Belgia), prof. Anne-Randi Haugejorden (Norwegia), prof. Ruth Wentorf (Niemcy), prof. Elżbieta Dastych-Szwarc, prof. Antoni Wierzbiński, dr hab. Agata Igras i dr Maria Peradzyńska-Filip. Między wydarzeniami, w których uczestniczył młody flecista, znalazły się również te odbywające się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – Zimowa Akademia Muzyki w 2020 roku oraz XXV i XXVI Warsztaty Muzyki Kameralnej Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Michał prowadzi aktywną działalność koncertową – występował m.in. w Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w Katowicach (z towarzyszeniem Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą p. Macieja Kotarby), w Zamku Królewskim w Warszawie, na Zamku w Trebnitz (Niemcy) w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu, w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, w Ratuszu w Nowym Sączu czy też w Bibliotece Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od stycznia 2021 roku jest współtwórcą internetowego bloga o muzyce klasycznej „Przewodnik dla ucha”. Po ukończeniu szkoły planuje rozpoczęcie studiów muzycznych.

Natalia Szymczyk13-letnia skrzypaczka, uczennica POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec mgr Małgorzaty Wacławik. Natalia jest laureatką wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. W roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 otrzymała stypendium komisji CEA za osiągnięcia muzyczne. Od 2018 roku należy do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Występowała jako solistka m.in. dwukrotnie z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna ARCHETTI na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach oraz w siedzibie orkiestry w Jaworznie. Swoje umiejętności doskonali również biorąc udział w wielu kursach mistrzowskich i warsztatach skrzypcowych ( Krzyżowa, Busko- Zdrój, Zakopane, Nałęczów, Lusławice ,Radziejowice). Do ostatnich osiągnięć Natalii należą: I nagroda  w International Music Competition The Music Of 19th Century, II miejsce w grupie IV w IX Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści w Stalowej Woli, III miejsce w grupie I w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych Elbląg 2021.

Duet fletowy– tworzą Małgorzata Bobińska i Michał Szymański stypendyści Program ZDOLNI KFnrD. Małgosia i Szymon znają się od lat przez wyjazdy i udziały w konkursach i innych wydarzeniach fletowych w Polsce. Dzięki projektowi „Kameralna Filharmonia Funduszu” stworzyli duet, który połączył Bydgoszcz i Poznań. Jak piszą o sobie: „Wspólne granie daje nam mnóstwo satysfakcji i przede wszystkim radości. Napędza nas to do pracy i rozwoju. Ten duet pozwala nam budować przyjacielskie relacje, które wierzymy, że będą nam towarzyszyć przez życie”.

Młodzi Wirtuozi to projekt od lat realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie promujący młodych, zdolnych muzyków będących stypendystami Funduszu.

Więcej informacji o naszym wsparciu dla młodych muzyków: https://fundusz.org/program-zdolni/zajecia-muzyczne/

Partnerzy: