...
  • PL   EN

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 17 marca 2024, godzina 12.00

Młodzi Wirtuozi w Łazienkach Królewskich 17 marca 2024, godzina 12.00 2500 1661 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 17 marca 2024 r., godz. 12.00, Pałac na Wyspie Muzeum Łazienki Królewskie.

Zapraszamy  na  kolejny koncert z cyklu Młodzi Wirtuozi , projekt  realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Zamek Królewski, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – promujący młodych, zdolnych muzyków będących podopiecznymi i absolwentami Funduszu.

Bilety na koncert można nabyć w kasach Muzeum. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć  w bezpośredniej transmisji na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtube.com/live/hitqR_vJxMo?feature=share

Koncert wypełnią utwory takich kompozytorów jak:
Luigi Boccherini, Fryderyk Chopin, Frank Churchill, Manuel de Falla, Joseph Haydn, Alphonse Hasselmans, Mchedelov, David Popper, Alyssa Reit, Luigi Maurizio Tedeschi, Nikołaj Rimski-Korsakow.
Prowadzenie koncertu Antoni Figurski.

Wystąpią:
Natalia Łyszczkowska  – wiolonczela, Małgorzata Renka-Zawodny – fortepian; Aleksander Malej – obój, Daniel Aulak – fortepian; Zuzanna Sejbuk – fortepian; Zarina Zaradna – harfa; Duet: Natalia Skonieczna – harfa, Tymoteusz Bączkowski – wiolonczela.

Natalia Łyszczkowska
Aleksander Malej
Zuzanna Sejbuk
Zarina Zaradna
Natalia Skonieczna -Tymoteusz Bączkowski

Natalia Łyszczkowska – 17-letnia wiolonczelistka, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej  I i II st. im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie Beaty Krzanowskiej. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat. Natalia jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.: zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, Grand Prix w XII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym Młody Polski Wiolonczelista w Bochni, I miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie, I miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu, III miejsce w XXVI Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych w Bydgoszczy. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, gdzie kształciła się pod kierunkiem profesorów: Piotra Janosika, Romana Jabłońskiego, Adama Krzeszowca, Anny Banaś, Marcina Zdunika. Koncertowała zarówno solo, jak i w zespołach kameralnych, z którymi osiągnęła sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. II miejsce w X Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Trzech Odsłonach w Bydgoszczy, III miejsce w XXXVIII Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II st. we Wrocławiu. Jest trzykrotną stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej. Należy do grona stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystką Programu ZDOLNI jest od 2023 roku.

Aleksander Malej 16-letni muzyk polskiego pochodzenia urodzony na Białorusi, na Kresach Wschodnich Polski, od 2023 r. uczeń  POSM II st. im. Karłowicza w Katowicach w klasie oboju prof. Piotra Pyca. Gra na oboju i flecie prostym. W wieku 7 lat rozpoczął naukę na flecie prostym
i osiągnął pierwsze sukcesy w międzynarodowych konkursach – 1 nagroda w konkursie  Moje inspiracje muzyczne w Nałęczowie, 2 nagroda w największym w Europie konkursie na flet prosty  Open Recorder Days Amsterdam w Holandii oraz liczne zwycięstwa w konkursach republikańskich. W wieku 12 lat, nie mając możliwości pracować z nauczycielem, zaczął uczyć się gry na oboju samodzielnie, później przeprowadził się z rodziną do Mińska. Jest laureatem międzynarodowych i republikańskich konkursów – m.in.  Lwiątko, Młode Talenty BiałorusiMoje marzenieLondon International Music Competition, debiutował jako solista z Orkiestrą Radia i Telewizji Białorusi, orkiestrą kameralną Kameralni Soliści Mińska. W 2023 roku przeprowadził się z rodziną do Polski. Aleksander jest stypendystą Pragramu ZDOLNU Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci od 2021 roku.

Zuzanna Sejbuk – 18-letnia pianistka, uczennica Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie, w klasie pani Olgi Łazarskiej. Swoją przygodę z fortepianem rozpoczęła w wieku 5 lat pod kierunkiem pani Hanny Urbańskiej w rodzinnym mieście Szczecinie. Młoda pianistka bierze udział w kursach u wybitnych profesorów m. in. Dang Thai Son, Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Pavel Gililov, Eldar Nebolsin. Zuzanna ma na swym koncie pierwsze nagrody na konkursach w Sztokholmie, Rydze, Estonii. Do jej ostatnich osiągnięć należą: I miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Turznie 2022, I miejsce na XXI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie 2022, III miejsce w Jeune Chopin International Piano Competition for Children and Youth Lugano 2023, Grand Prix w VII Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym o zasięgu ogólnopolskim 2023, I miejsce w VI Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. A. Szeluty w Słupcy 2023, Grand Prix III Alternatywy Konkursowej w Polskim Radiu Chopin 2023. Została także finalistką VII Ogólnopolskiego Konkursu Indywidualności Muzycznych ATMA 2023. Wielokrotnie koncertowała w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, czy w Łazienkach Królewskich i na Zamku Królewskim w Warszawie. Zuzanna jest pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Fundacji Pro Musica Bona. Jest także stypendystką tej fundacji, otrzymała również Stypendium Prezydenta Miasta Szczecin i dwukrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zuzanna Sejbuk uczestniczyła w 2022 roku w programie stypendialnym dla młodych, uzdolnionych muzyków Morningside Music Bridge w Bostonie.

Zarina Zaradna – 12 letnia harfistka, uczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego, gdzie uczy się gry na harfie pod kierunkiem dr Anny Sikorzak-Olek. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w wieku 6 lat. Jej talent został doceniony przez wielu wybitnych muzyków, harfistów i pedagogów, którzy chętnie z nią współpracują. Zarina ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia zdobyte w konkursach harfowych w Polsce i za granicą. Zajęła 30 pierwszych miejsc na konkursach krajowych i międzynarodowych. Osiągnięcia Zariny za ostatnie pół roku: I miejsce na konkursie CEA w listopadzie 2023 roku; I miejsce wśród muzyków reprezentujących Polskę w Budapeszcie na konkurs/show Virtuosos V4+ w styczniu 2024 roku. Zarina regularnie koncertuje w różnych miejscach w Polsce i za granicą. Występuje solo oraz jako solistka z europejskimi orkiestrami. W wolnym czasie Zarina lubi tańczyć balet. Uczestniczką Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest (z roczną przerwą) od 2021 roku.

Duet Natalia Skonieczna – harfa i Tymoteusz Bączkowski – wiolonczela są absolwentami Funduszu, obecnie studentami  Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Natalia w klasie harfy prof. Zuzanny Elster, a Tymoteusz w klasie wiolonczeli Marcina Zdunika. Grają razem od 2022 roku pracując nad programem kameralnym pod kierunkiem Zuzanny Elster. Równolegle do działalności kameralnej rozwijają swoje umiejętności instrumentalne w zakresie wykonawstwa solowego. Otrzymali w ostatnich latach łącznie kilkadziesiąt nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, a także występowali na najważniejszych polskich scenach, takich jak siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Sala Koncertowa Nowa Miodowa, Zamek Królewski oraz Łazienki Królewskie w Warszawie, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Filharmonia Poznańska czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Duet powstał dzięki Warsztatom Kameralnym KFnrD organizowanym co roku w ECM w Lusławicach.

Młodym wykonawcom towarzyszyć będą pianiści kameraliści związani z uczelniami wyższymi oraz szkołami muzycznymi: Małgorzata Renka-Zawodny i Daniel Aulak.

logo PZU