...
  • PL   EN

Koncert w Zamku Królewskim

Koncert w Zamku Królewskim 1200 800 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Z wielką radością informujemy, że po półrocznej przerwie wracamy do koncertów w tradycyjnej formie. Pierwszy koncert naszych stypendystów z udziałem publiczności odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie w niedzielę 13 września o godzinie 12:00. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu na Zamku.

Ze względu na reżim sanitarny liczba zaproszeń jest ograniczona.

W sprawie rezerwacji zaproszeń prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym biurem.

UWAGA! Ze względu na utrzymującą się sytuację epidemii, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, uprzejmie prosimy uczestników wydarzeń organizowanych przez Fundusz do stosowania wymienionych poniżej zaleceń:

  • Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
  • Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku, w którym odbywa się wydarzenie obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
  • Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.
  • Koniecznie podpisz OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA dostępne tutaj: OŚWIADCZENIE (PDF).  Jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane oświadczenie, jeśli nie – wypełnij je na miejscu odbywającego się wydarzenia.

Młodzi Wirtuozi w Zamku Królewskim
Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym
Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci
niedziela 13 września 2020, godz. 12.00
Sala Koncertowa

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

Mateusz Dubiel z Bielska-Białej, urodzony w 2004 roku, kształci się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, w klasie fortepianu prof. Mirosława Herbowskiego oraz p. Anny Skarbowskiej. Laureat konkursów, min: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Broumovská klávesa w Broumov (Czechy), IX Konkursu Pianistycznego EPTA w Krakowie, 27. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, 52. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Virtuosi Per Musica di Pianoforte” w Czechach, konkursu w Quebecu (Kanada) i w Atenach (Grecja), oraz w 2020 r. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Swiatoslawa Richtera w Seoulu (Korea płd). Uczestniczył w kursach prowadzonych przez wybitnych pedagogów m.in prof. Andrzej Jasiński, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, prof. Stanisław Firlej, prof. Charles Owen. Koncertował m.in na Zamku Królewskim w Warszawie, w Festsaal des Amtshauses Hietzing w Wiedniu (Austria). Jest również pianistą w Bielskim Big-Bandzie. Interesuje się muzyką jazzową i improwizacją fortepianową. Dużą uwagę poświęca muzyce kameralnej, miał zaszczyt wystąpić razem ze skrzypkiem Januszem Wawrowskim. Regularnie gra w duecie z altowiolistką Julią Wawrowską. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz Fundacji Pro Musica Bona.

Leon Klimiuk z Warszawy, urodzony w 2007 roku. Uczeń klasy II/II stopnia Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych I i II stopnia nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie. Od szóstego roku życia uczy się gry na klarnecie u profesora Jerzego Czyrana. Laureat wielu konkursów o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim. Zdobył: I nagrodę w III Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych IWIC w Warszawie (2016r.), grając w III etapie z orkiestrą kameralną; II miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie „ Mały, czy duży wirtuoz” w Warszawie (2016r.); III miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „Jupiter” w Krakowie (2016r.); II miejsce na XII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (2017r.); I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie „ Mały, czy duży wirtuoz” w Warszawie (2018r.); I miejsce w I Konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzemińskiego w Lublinie (2018r.); II miejsce w XVII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym Gry na Instrumentach Dętych Drewnianych „Pro Bohemia” w Ostrawie (2018 r.); I miejsce na XIII Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim oraz II miejsce w Trio Klarnetowym (2019 r.); I miejsce w II Konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzemińskiego w Lublinie (2019 r.). Dwukrotnie otrzymał wyróżnienia w Regionalnych Przesłuchaniach CEA w Siedlcach i Warszawie (w 2017 i 2018 r.). Występował wielokrotnie jako solista oraz w Trio Klarnetowym podczas koncertów kameralnych w Nowym Świecie Muzyki i Salonie Chopina, na Zamku Królewskim, w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, Centrum Promocji Kultury w „Podwieczorku z muzyką kameralną”, Ogólnopolskim Przeglądzie Tańca i Piosenki Ludowej, Wolskim Centrum Kultury, na Międzynarodowym Forum Młodych Muzyków w Warszawie, a także podczas Konferencji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Koncertował również z orkiestrą I stopnia. Obecnie występuje jako solista, w zespole kameralnym (trio) oraz orkiestrze II stopnia i przygotowuje się do kolejnych konkursów. W planach ma również wyjazd z orkiestrą do Belgii na koncerty w Brukseli i Antwerpii. Pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci jest od 2019 r.

Hanna Pozorska urodzona w 2004 r. pochodzi z rodziny o tradycjach muzycznych. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w OSM I i II st. w Gdańsku pod kierunkiem prof. M. Skorupy. Jest laureatką konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich min. zdobyła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” (2017), I miejsce w Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego (2018), Grand Prix w 4th International Youth Music Competition w Wilnie (2018), I miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Nałęczów i Skrzypce (2018), I miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Witold Rowicki im memoriam” (2018), Grand Prix i Nagroda Specjalna w II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu (2019), I miejsce i Nagroda Specjalna w XIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci A. Januszajtis w Gdańsku (2019), I miejsce w VII Grudziądzkim Konkursie Skrzypcowym im. P. Janowskiego (2019), I miejsce i Nagroda Specjalna w VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Rodziny Grobliczów w Krakowie (2019), I miejsce i Nagroda Specjalna w XVII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. G. Ph. Telemanna (2020). Oprócz działalności konkursowej Hania brała udział w licznych koncertach, festiwalach i kursach muzycznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2014 wystąpiła na festiwalu Valdres Festival w Norwegii, była koncertmistrzem Lusławickiej Orkiestry Talentów w Europejskim Centrum Muzycznym Krzysztofa Pendereckiego, jako solistka debiutowała z Radomską Orkiestrą Kameralną, występowała na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich, a także w Miralles Saal w Hamburgu. Od 2017 roku kilkakrotnie wyjeżdżała do Bostonu, gdzie w ramach Morningside Music Bridge kształciła się pod kierunkiem wybitnych skrzypków Midori Goto, Noah Bendix-Balgley, Jonathan Crow, Gwen Hoebig, Idą Kavafian, Weigang Li, Mihaela Martin, Ayano Ninomiya, William van der Sloot, Shanshan Yao, Nikki Chooi. Dalsze umiejętności rozwijała pod kierunkiem wybitnych skrzypków Agaty Szymczewskiej, Tadeusza Gadziny, K. A. Kulki, A. Baeva, M. Rakowskiego, B. Nizioła, J. Staniendy, K. Jakowicza, M. Grabarczyka. Hania jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Młoda Polska oraz za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Antoni Wojciechowski urodzony w 2002 r., uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli prof. Stanisława Firleja i dr. Marcina Zdunika. Antoni jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wiolonczelowych i kameralnych. W roku 2012 zajął I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców „Podilskij Wodograj” w Winnicy na Ukrainie. Było to szczególnie ważne wydarzenie w artystycznym życiu młodego wiolonczelisty, który był jedynym przedstawicielem Polski w tym konkursie. W kolejnych latach odbierał nagrody i wyróżnienia m.in. podczas: IV Międzywojewódzkiego Konkursu Wykonawstwa Miniatury Polskiej w Kutnie (2013), III Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie oraz XII Konkursu Muzyki Współczesnej w Płocku (2014), czy XXIV Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych w Bydgoszczy (2017). W roku 2018 Antoni został laureatem III nagrody XIV Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu. Antoni jest wyróżniającym się muzykiem, o wyjątkowej wrażliwości i precyzji wykonawczej. Jego wiedza i zaangażowanie w rozwój muzycznego talentu doskonale korespondują z emocjonalnym aspektem wykonywanej muzyki. Jego predyspozycje do występów na scenie, solo lub w repertuarze kameralnym, czynią go prawdziwym artystą. Regularnie uczestniczy w kursach mistrzowskich organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Brał udział w zajęciach pod kierunkiem prof. Arto Norasa, prof. Kazimierza Michalika, Danjulo Ishizaki, dr Bartosza Koziaka, dr Magdaleny Bojanowicz-Koziak i dr Tomasza Lisieckiego. Uczestniczył również w XXIV Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatach Muzycznych w Szczecinie, organizowanych z myślą o uzdolnionej młodzieży z Polski i zagranicy. Antoni był koncertmistrzem wiolonczel podczas trzech dużych koncertów, zorganizowanych w ramach 53. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz Fundacji Pro Cello.

W programie m.in.: Bach, Brahms, Cahuzac, Casado, Chopin, Kovács, Sibelius, Skriabin.

Zapraszamy!

Partnerzy: Alior Bank i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS