...
  • PL   EN

zdjęcie ilustracyjne

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, sobota 15 maja 2021 r.

Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, sobota 15 maja 2021 r. 1200 797 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Godz. 12.00, Sala Koncertowa Zamku Królewskiego w Warszawie. Wydarzenie bez udziału publiczności, zapraszamy na transmisję on-line: https://youtu.be/RbRCLx1vDu8 

W programie

Bach, Bogdanović, Brahms, Dvořák, Przybylski, Makkonen, Sarasate, Sor

Wystąpią:

Kacper Ćwiek – akordeon; Filip Furmańczyk – gitara; Wiktor Lisowicz – skrzypce, Elżbieta Neumann – fortepian; Veloce String Quartet: Paulina Tomczuk – skrzypce, Julia Charmuszko – skrzypce, Oliwia Stawicka – altówka, Konstancja Śmietańska – wiolonczela; Hecarim Cello Quartet: Bernadetta Wieczerzyńska, Wojciech Bafeltowski, Mateusz Błaszczak, Borys Piszczatowski.

Kacper Ćwiek – 17-letni akordeonista, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce, w klasie 

Oskara Guta. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego najważniejszych ociągnięć należą: 1. miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Scandalli Polska, 1. miejsce w IX Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej Srebrna Szybka, 1. miejsce w XXV Konkurs Akordeonowy Uczniów Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Henryka Malona, 1. miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym Motion Music Festival, 1. miejsce w IX Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II St., 3. miejsce w X Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym oraz w II Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym. Kacper brał udział w wielu warsztatach i kursach akordeonowych, na których pracował z takimi pedagogami jak: Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn, Paweł Baranek, Mika Väyrynen, prof. Janusz Pater, prof. dr. hab. Paweł Paluch, dr Marcela Kysova – Halmova, mgr Lilianna Bochen, dr. Wojciech Golec, dr. Piotr Chołołowicz, Jurij Szyszkin. Kacper jako solista wystąpił na scenie Filharmonii Krakowskiej. Jest stypendystą Burmistrza Miasta i GminyWieliczka oraz od 20202 r. KFnrD.

Filip Furmańczyk -13 letni gitarzysta, uczeń Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M Karłowicza w klasie Piotra Kosmowskiego. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do najważniejszych osiągnięć Filipa należą m. in.: 3. nagroda w XXI Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu, tytuł laureata w XXIV Słupeckich Spotkaniach Muzycznych w Słupcy, 2. nagroda w IX Wiosennym Konkursie Gitarowym w Szczecinie, 1. nagroda na X International Music Competition w Belgradzie, 2. nagroda w IV Festiwalu i Konkursie Gitarowym Na Zamku w Golubiu-

Dobrzyniu 1. nagroda na XII Krajowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym Łukasza Pietrzaka w Jeleniej Górze, 1. nagroda na XI International Music Competition w Belgradzie, 1. nagroda oraz nagroda specjalna Winner of the Category w I International Mark Rothko Competition of Young Performers of Modern Music w Daugavpils, 2. Nagroda w Iscart International Music Competition w Lugano oraz w 12th World Open Online Music Competition w Belgradzie. Filip rozwija swoje umiejętności pracując pod okiem wybitnych gitarzystów takich, jak: Marek Pasieczny, Krzysztof Meissinger, Marek Napiórkowski, Anna Pietrzak, Marek Zieliński, Waldemar Gromolak, Robert Horna, Wojciech Lipiński. W 2020 roku Filip otrzymał Nagrodę Miasta Poznania w kategorii artystycznej. Jest stypendystą Stowarzyszenia Młodego Artysty Puer Docilis, a od września 2019 roku jest podopiecznym Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Interesuje się także matematyką, programowaniem oraz grami komputerowymi. 

Wiktor Lisowicz – 14 letni skrzypek, uczeń OSM II st. im Zenona Brzewskiego oraz Young Talent Class Conservatorium w Maastricht w klasie prof. Roberta Szredera. Jest absolwentem POSM I st. im E Młynarskiego klasy skrzypiec Małgorzaty Machalskiej. Jego pierwszy recital  miał miejsce w lutym 2020, w Sali Muziekgebouw w Eindhoven z towarzyszeniem prof. Elżbiety Neumann. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych m.in.: Witold Rowicki in Memoriam, Jak Wieniawski, Nałęczów & Skrzypce, Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach. Pod opieką KFnrzD jest od 2020 r.

Veloce String Quartet tworzą instrumentalistki, które uczą się w Warszawie, a przyjechały do niej z Zielonej Góry, Gdańska, Łodzi, Koszalina, kształcić się u najwybitniejszych pedagogów. Profesorami prowadzącymi Veloce String Quartet są Pani Katarzyna Duda oraz Pan Rafał Kwiatkowski. Kwartet („veloce”- co znaczy prędkość, błysk) stworzony został do zadań specjalnych, najlepiej świadczy o tym fakt, że pomimo niezwykle krótkiej współpracy, ma już na swoim koncie znaczące osiągnięcia: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym CEA dla zespołów kameralnych w Toruniu, I miejsce w International Online Festival-Contest „Future Stars” we Włoszech, a także Grand Prix w Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi oraz zakwalifikował się do finału konkursu rozgłośni radiowych „Concertino Praga” dla kameralistów. Najważniejsze jednak jest to, że członkinie kwartetu pragną robić coś pięknego i dzielić się tym z innymi, zarażając muzyczną pasją. 

Skład: Paulina Tomczuk (I skrzypce), Oliwka Stawicka (altówka), Julia Charmuszko (II skrzypce) i Konstancja Śmietańska (wiolonczela)

Absolwenci Funduszu

Hecarim Cello Quartet tworzy wiolonczelistka i trzech wiolonczelistów, studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, absolwenci OSM im. Zenona Brzewskiego. Oprócz studiów na wydziale instrumentalnym, od lutego br. studiują kameralistykę w klasie prof. Karola Marianowskiego. Członkowie kwartetu są laureatami konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Każdy z nich ma za sobą również doświadczenie jako solista na estradach wielu sal koncertowych w Polsce oraz poza jej granicami. Są stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Uczestniczą w projektach orkiestrowych oraz kameralnych. 

Skład: Bernadetta Wieczerzyńska– studentka w klasie dr. Marcina Zdunika, Wojciech Bafeltowski– student w klasie prof. Tomasz Strahla i Mateusza Szmyta, Matusz Błaszczak – student w klasie prof. Andrzeja Bauera, Borys Piszczatowski – student w klasie dr. Marcina Zdunika. 

Partnerzy: 

Zamek Królewski w Warszawie