...
  • PL   EN

Koncert naszych stypendystów

Koncert naszych stypendystów 2560 1707 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Zapraszamy serdecznie w niedzielę 23 czerwca 2019, godz. 12.00, Pałac na Wyspie, Muzeum Łazienki Królewskie.

Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

Katarzyna Gabryś z Krakowa, urodzona w 2000 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat w Szkole Muzycznej I st. w Wieliczce pod kierunkiem Izabeli Grzybek. Od 2013 roku kontynuowała naukę w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem, również w klasie fortepianu Izabeli Grzybek. Do jej najważniejszych osiągnięć należą m. in.: I miejsce w XIX Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Nessebar (2018), I miejsce w „Val Tidone” International Young Talent Competition w Pianello Val Tidone (2018), II miejsce w VIII International Piano Competition „Piano Talents” w Mediolanie (2018), II miejsce w The 3. Rising Stars Grand Prix 2018 International Music Competition w Berlinie (2018), II miejsce w VIII Ferenczy György Piano Competition w Budapeszcie (2017), II miejsce w XXI Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (2016), III miejsce w XII Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku (2016), III miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Pianistów w Broumov (2016), II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Władysława Kędry w Łodzi (2016). Katarzyna koncertowała w Zamku Królewskim w Warszawie, Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi, Centrum Paderewskiego w Kąśnej-Dolnej, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Zagrała również w Żelazowej Woli w ramach cyklu „Kwadranse Muzyczne w Żelazowej Woli” oraz w Wiedniu podczas Międzynarodowego Kursu Pianistycznego „Gloria Artis”. Ponad trzy lata grała w orkiestrze „Krakowska Młoda Filharmonia”, z którą występowała m. in.: w Filharmonii Krakowskiej, Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, Operze Krakowskiej, Teatrze Wielkim w Warszawie oraz na tournée w Chinach, Chengdu i Bazhong. Od 2017 jest członkiem międzynarodowego projektu „Back to Bach”, który promuje muzykę klasyczną w przedszkolach i szkołach podstawowych. Od wielu lat jest stypendystką Powiatu Wielickiego, Centrum Edukacji Artystycznej, Fundacji Sapere Auso, programu Stypendium Gminy Wieliczka im. Jana Pawła II, Prezesa Rady Ministrów i Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Martyna Skuza z Manowa w woj. zachodniopomorskim, urodzona w 2006 roku. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II st. im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie pod kierunkiem Małgorzaty Kobierskiej. Od stycznia 2017 roku jej nauczycielem jest dr Natan Dondalski. Martyna jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobyła II miejsce i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie etiudy w III Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu (2019), I miejsce w X Ogólnopolskich Spotkaniach Skrzypcowych im. prof. Mirosława Ławrynowicza w Płocku (2018), I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sonat w Szczecinie (2018), I miejsce w XI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Austrii (2017), III miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (2017). W VIII Gdańskim Konkursie Skrzypcowym im. Anity Romanowskiej zajęła I miejsce oraz nagrodę specjalną od dr Agaty Szymczewskiej. W 2017 i 2018 roku była uczestniczką Lusławickiej Orkiestry Talentów, projekcie realizowanym przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W 2018 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury i została przyjęta do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Hanna Szczęsna z Warszawy, urodzona w 2004 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie Danuty Stradowskiej. Od 2018 uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie pod kierunkiem dr. hab. Piotra Hausenplasa. W 2019 roku zdobyła I nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Jana Vychytila w Pradze oraz II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym Cellolove w Krakowie. W 2018 zajęła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie na Słowacji w kategorii zespołów kameralnych. Rok później na tym samym konkursie zajęła II miejsce w kategorii solowej i III – w kwartecie. Jest laureatką I nagród na I, II oraz III Ogólnopolskim Konkursie „Miniatura Wiolonczelowa” im. Leona Szymłowskiego w latach 2015, 2016 i 2017. Ponadto otrzymała wyróżnienia w Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA Szkół Muzycznych I st. klas wiolonczeli i kontrabasu (2015), Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2013) oraz XIII Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie (2012). Stypendystka Ministra Kultury w roku szkolnym 2016/2017. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci jest od 2018 roku.

Marcin Kwiatkowski z Gdańska, urodzony w 2005 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie Joanny Rudnickiej, u której uczy się do chwili obecnej. Jest laureatem m. in.: Wiosennego Konkursu Gitarowego w Szczecinie, Regionalnego Konkursu Gitarowego w Olsztynie, Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Gitarzystów w Łodzi, Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Zambrowie i Festiwalu Gitarowego na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Odnosi również sukcesy w dziedzinie kameralistyki. Kwartet i trio gitarowe w których występował zostały nagrodzone m. in. na Sopockich Kameraliach Gitarowych i Festiwalu Gitarowym na Zamku Golubskim. Marcin występował m. in. w Ratuszu Staromiejskim i Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, Szkole Muzycznej w Sopocie, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku oraz w Teatrinium Vera w Gdańsku. Trzykrotnie otrzymał stypendium Prezydenta Miasta Gdańska. Jest również uczestnikiem programu „Zdolni z Pomorza”, a od 2018 roku stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

W programie: Chopin, Duarte, Mozart, Pujol, Rachmaninow, Saint-Saëns, Sarasate, Zarębski

Serdecznie zapraszamy

Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie

KFnrD Koncert