...
  • PL   EN

Weź udział w EUCYS 2021

Weź udział w EUCYS 2021 960 720 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Szukamy uczennic i uczniów prowadzących własne badania z różnych dziedzin do reprezentacji Polski na prestiżowy Konkurs UE dla Młodych Naukowców.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 grudnia!

EUCYS logo

EUCYS prowadzony jest przez Komisję Europejską od 1989 roku. Podczas finałów odbywających się corocznie późnym latem, około stu nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentuje wyniki swoich badań.

W tym roku wyjątkowo – z powodu pandemii – międzynarodowe finały EUCYS 2020 nie zostały zorganizowane. Mają się odbyć dopiero za rok w hiszpańskiej Salamance.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci organizuje Polską Edycję EUCYS z ramienia Komisji Europejskiej nieprzerwanie od 1995 roku. Laureaci konkursu to dziś wyróżniający się studenci, doktoranci i pracownicy naukowi.

Wszystkich Młodych Naukowców – matematyków, informatyków, przyrodników, konstruktorów, ekonomistów, socjologów i humanistów – serdecznie zachęcamy do zgłaszania swoich projektów.

Do konkursu można zgłaszać oryginalne prace badawcze nagrodzone w konkursie ogólnopolskim, lub rekomendowane przez pracownika naukowego ze stopniem co najmniej doktora. Prace mogą mieć jednego, dwoje lub troje autorów. Muszą powstać jeszcze przed podjęciem przez nich studiów na wyższej uczelni.

Zimą Jury będzie oceniać zgłoszone prace, a wybranych autorów zaprosi do zaprezentowania swoich projektów na wiosennej sesji plakatowej. Wówczas sędziowie – wybitni polscy naukowcy – dokonają wyboru prac, które pojadą na finały europejskie.

Na poziomie krajowym i międzynarodowym uczestnicy EUCYS mogą oczywiście liczyć też na liczne nagrody pieniężne i rzeczowe. Wiele z nich to super wyjazdy do najlepszych światowych instytucji badawczych i bardzo inspirujące staże.

Musimy się też pochwalić, że pod względem liczby zdobytych nagród Polska od lat ustępuje tylko Niemcom.

Organizację EUCYS w Polsce wspiera

HUAWEI wspiera Polską Edycję EUCYS