Koncert stypendystów programu pomocy wybitnie zdolnym
Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci
sobota 10 marca 2018, godz. 18.00
Pałac na Wyspie
Muzeum Łazienki Królewskie
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”41″ sortorder=”285,284,286,283″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”270″ thumbnail_height=”270″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Wystąpią znakomici instrumentaliści należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
Wiktoria Grajewska z Warszawy, ur. w 2000 roku.Uczennica Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w klasie prof. Doroty Boruch-Żołnacz. Laureatka m.in.: XII Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (III miejsce solo i w duecie w 2017), III Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (I miejsce w 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych w Sosnowcu (I miejsce w 2016), XIV Międzynarodowego Konkursu „Pro Bochemia” w Ostrawie (I miejsce w 2016). Uczestniczka: Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu (2012, 2013), warsztatów podczas IV Światowego Kongresu Klarnetowego w Katowicach (2014), Letnich Kursów w Żerkowie k. Jarocina (2014, 2015), Warsztatów Muzyki Kameralnej KFnrD w Lusławicach (2017) oraz warsztatów muzycznych w Conservatório-Escola Professional das Artes da Madera w Funchal na Maderze w ramach programu „Erasmus Power”. Występowała podczas koncertów Warszawskiego Stowarzyszenia Amazonek i Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, jak również z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej ZPSM nr 4 na UMFC (2013) oraz Orkiestry „Mała Narodowa” podczas projektu „Poranek Muzyczny – Kopciuszek i inni” (2017). Od 2014 jest członkiem Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Warszawianka” UW. Pod opieką Funduszu była w roku 2012 i jest ponownie od 2016.
Nicol Miękus z Krotoszyna, ur. w 1998 roku.Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w klasie skrzypiec Małgorzaty Kaczmarek. Naukę kontynuowała w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza. Od 6 lat uczy się gry na altówce pod kierunkiem Bogumiły Gniewowskiej. Jest zeszłoroczną laureatką m.in.: Ogólnopolskiego Konkursu Altówkowego im. M. Karłowicza w Poznaniu (II miejsce), Międzynarodowego Internetowego Konkursu Muzycznego w Belgradzie (I miejsce), VIII Wrocławskiego Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Altowiolistów (II miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu współczesnego), Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych im. B. Warchala „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (III miejsce). Była uczestniczką warsztatów i lekcji mistrzowskich u dr hab. Ewy Guzowskiej, dr. hab. Lecha Bałabana, dr. hab. Michała Mickera, dr. hab. Izabeli Mrozek, Kamila Babki, Katarzyny Budnik-Gałązki, dr. hab. Piotra Reicherta. W latach 2013-2016 grała w Międzynarodowej Orkiestrze Symfonicznej Europera Youth Orchestra, w której była koncertmistrzem w roku 2015 i 2016. Ponadto występowała w Baltic Youth Orchestra. Stypendystka MKiDN oraz Nagrody Miasta Poznania za rok szkolny 2016-2017. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.
Robert Kwiędacz z Radomia, ur. w 2004 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w klasie Zbigniewa Woźnego. Obecnie kontynuuję naukę pod kierunkiem dr. Pawła Kwaśnego. Jest laureatem m.in.: XXIII Słupeckich Spotkań Muzycznych w 2017, Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej im. F. Sora we Frydku Mistku w Czechach (II miejsce oraz Nagroda Specjalna za interpretację utworu „Paseo” Eduardo Sainz de la Mazy w 2017), Ogólnopolskiego Konkursu Gitary Klasycznej „Gitara na Kresach” w Chełmie (II miejsce w 2017 i 2015), XIII Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej Anna Amalia Wettbewerb fur junge Gitarristen w Weimarze (wyróżnienie w 2017), Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej w Bratysławie (II miejsce w 2016), X Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Zambrowie (III miejsce w 2016), XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej w Trzęsaczu (wyróżnienie w 2015). Uczestniczy w letnich kursach i warsztatach gitarowych. Pod opieką Funduszu jest od 2017 roku.
Adam Zakrzewski z Warszawy, ur. w 2004 roku. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat pod kierunkiem prof. Jolanty Ptasińskiej. Od 7. roku życia uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego. Od 2015 uczy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie prof. Bronisławy Kawalli. Jest laureatem m.in.: II Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego „Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie (Grand Prix w 2017), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Usti nad Łabą w Czechach (II miejsce w 2016), 24. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (wyróżnienie i Nagroda specjalna NIFC w 2016), XII Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (Grand Prix Konkursu i I nagroda w grupie wiekowej w 2016), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Gdańsku (Grand Prix w 2016), III Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Polskiej w Skierniewicach (I nagroda w 2015), Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Pianistów w Suwałkach (I nagroda w 2015). Dotychczas występował w: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, Studio Polskiego Radia S1, Galerii Porczyńskich w Warszawie, Żelazowej Woli oraz podczas koncertów organizowanych przez EPTA. Pod opieką Funduszu jest od 2014 roku.
W programie m. in.: Albert, Büsser, Brescianello, Chopin, Schubert, Szostakowicz, Tárrega
Serdecznie zapraszamy
Bilety do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie
Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci to organizacja pozarządowa o statusie organizacji pożytku publicznego (OPP) założona w 1981 roku. Jest stowarzyszeniem naukowców, twórców, lekarzy i studentów. Głównym celem Funduszu jest pomoc wybitnie uzdolnionym uczniom w rozwijaniu zainteresowań naukowych i uzdolnień artystycznych, a także poprawa opieki nad zdolnymi dziećmi w polskim systemie edukacji. Przez Program Pomocy Wybitnie Zdolnym przeszło do tej pory kilkanaście tysięcy utalentowanych młodych Polaków – dziś to znakomici naukowcy, lekarze, propagatorzy nauki i artyści. Działalność stowarzyszenia opiera się na współpracy z licznymi uczelniami, ośrodkami badawczymi i instytucjami kultury, a także – z bardzo wieloma indywidualnymi pracownikami naukowymi, którzy jako wolontariusze chcą pracować ze zdolną młodzieżą. Uczestnicy programu mają szansę wziąć udział w licznych warsztatach badawczych, seminariach, spotkaniach i konsultacjach z najlepszymi specjalistami z danej dziedziny. Corocznie stowarzyszenie zaprasza utalentowanych nastolatków na 20 specjalistycznych warsztatów badawczych, 9-10 seminariów humanistycznych, warsztaty muzyczne, plener plastyczny, dwa spotkania wielodyscyplinarne i trzy wielodyscyplinarne obozy naukowe. Ponadto, organizuje dla nich około 20 publicznych koncertów i 3-4 wystawy. Część oferowanej pomocy to indywidualne stypendia celowe. W roku szkolnym 2017/2018 przyznano 539 rocznych nominacji stypendialnych. Otrzymują je uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych z całego kraju, pochodzący z różnych środowisk, w tym – bardzo wiele dzieci mieszkających na wsi i w małych miejscowościach.
Partnerzy: Fundacja PZU i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS