Koncert stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, niedziela 24 października 2021, godz. 12.00, Muzeum Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie
Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Na chętnych czekają zaproszenia, które można odebrać w biurze Funduszu lub po wcześniejszej rezerwacji w dniu koncertu w Łazienkach Królewskich. Bilety również można nabyć w kasie Łazienek Królewskich. Ze względu na reżim sanitarny liczba miejsc jest ograniczona. Równocześnie koncert będzie można obejrzeć na kanale YT Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci: https://youtu.be/h5eL3v_xWk0
W programie:
Beethoven, Chopin, Clarke, Dragonetti, Liszt, Poulenc, Saint-Saëns, Telemann
Wystąpią:
Kacper Korzeń – kontrabas, Michał Korzeń – fortepian; Mikołaj Seroka – fortepian; Michał Szymański – flet, Jan Barański – fortepian; Natalia Szymczyk – skrzypce, Dagmara Niedziela – fortepian; Duet fletowy: Małgorzata Bobińska, Michał Szymański.
Kacper Korzeń – 11-letni kontrabasista, uczeń OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu, w klasie kontrabasu swojego taty Krzysztofa Korzenia. Laureat wielu nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach kontrabasowych i kameralnych. Pierwsze miejsca zdobył w Starogardzie Gdańskim w latach 2018, 2020, w Mielcu 2018, 2020 (I nagroda z wyróżnieniem), w Bielsku – Białej 2018, w Malborku 2018. W Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym im. K. Dittersa von Dittersdorfa w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji zdobył I miejsce w roku 2019. Młody kontrabasista bardzo często występuje wraz ze starszym bratem Michałem – pianistą. Michał zafascynowany jazzem zaraził swoją pasją Kacpra. Razem występują w rozmaitych formacjach jazzowych. Wspólnie otrzymali nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego dla indywidualności 50 Jubileuszowych Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych Cho – Jazz 2020. Zdobyli Grand Prix na XVI Międzynarodowym Konkursie Jazzowym im. Rościsława Kobanczenki w Odessie na Ukrainie w marcu 2021 oraz na XIII Jazz Contest w Tarnowie w maju 2021 roku. Kacper jest pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2019 r.
Mikołaj Seroka – 18-letni pianista, uczeń prof. Krzysztof Jabłońskiego w OSM im Zenona Brzewskiego w Warszawie. Mikołaj jest zdobywcą czołowych nagród na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych oraz kameralnych, do ostatnich jego osiągnięć należą: druga nagroda w Orbetello International Piano Competition we Włoszech (maj 2021), Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie CEA w kategorii zespołów kameralnych (kwiecień 2021), Grand Prize na Romantic Music Festival w Toronto w Kanadzie (marzec 2021), II nagroda w Kościuszko Foundation International Chopin Piano Competition for Young Pianists w Waszyngtonie (październik 2020), pierwsza nagroda w Rocky Mountains Music Competition w Kanadzie (listopad 2020), I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów im. Adama Harasiewicza w Rzeszowie. Koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych w Polsce m.in. Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Opolskiej, Studiu Koncertowym S-1 Polskiego Radia, Łazienkach Królewskich, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Żelazowej Woli, a także za granicą w Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, Centrum Muzyki Vigyazo Sandor w Budapeszcie, Maison de la Musique w Martigny w Szwajcarii. Na międzynarodowych kursach pianistycznych miał okazję pracować z Andrzejem Jasińskim, Piotrem Palecznym, Ewą Pobłocką, Aleksandrem Kobrinem, Wojciechem Świtałą. Mikołaj Seroka jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2020 r.
Michał Szymański –17-letni flecista, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w klasie Krzysztofa Saturny. W październiku 2016 został objęty Programem ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, w którym uczestniczy do dnia dzisiejszego. W latach 2018-19 otrzymał również stypendium Fundacji Lions Club oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest także dwukrotnym laureatem Nagrody Miasta Poznania. Michał jest laureatem konkursów, jego ostatnie osiągnięcia konkursowe to: I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Fletowym (Bielsko-Biała, 2019), I miejsce w XVIII Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym (Sochaczew, 2019), Grand Prix w VIII Konkursie Fletowym im. M. Katarzyńskiego (Katowice, 2020),I miejsce w XIX Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym (Sochaczew, 2021), I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. S. Prokofiewa „Jedwabny Szlak” (Rosja, 2021). Michał Szymański był również uczestnikiem rozmaitych kursów mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych flecistów takich jak m.in. prof. Peter-Lukas Graf (Szwajcaria), prof. Carlos Bruneel (Belgia), prof. Anne-Randi Haugejorden (Norwegia), prof. Ruth Wentorf (Niemcy), prof. Elżbieta Dastych-Szwarc, prof. Antoni Wierzbiński, dr hab. Agata Igras i dr Maria Peradzyńska-Filip. Między wydarzeniami, w których uczestniczył młody flecista, znalazły się również te odbywające się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach – Zimowa Akademia Muzyki w 2020 roku oraz XXV i XXVI Warsztaty Muzyki Kameralnej Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Michał prowadzi aktywną działalność koncertową – występował m.in. w Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego w Katowicach (z towarzyszeniem Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą p. Macieja Kotarby), w Zamku Królewskim w Warszawie, na Zamku w Trebnitz (Niemcy) w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu, w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, w Ratuszu w Nowym Sączu czy też w Bibliotece Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od stycznia 2021 roku jest współtwórcą internetowego bloga o muzyce klasycznej „Przewodnik dla ucha”. Po ukończeniu szkoły planuje rozpoczęcie studiów muzycznych.
Natalia Szymczyk – 13-letnia skrzypaczka, uczennica POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec mgr Małgorzaty Wacławik. Natalia jest laureatką wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. W roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 otrzymała stypendium komisji CEA za osiągnięcia muzyczne. Od 2018 roku należy do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Występowała jako solistka m.in. dwukrotnie z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna ARCHETTI na XXIX Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach oraz w siedzibie orkiestry w Jaworznie. Swoje umiejętności doskonali również biorąc udział w wielu kursach mistrzowskich i warsztatach skrzypcowych ( Krzyżowa, Busko- Zdrój, Zakopane, Nałęczów, Lusławice ,Radziejowice). Do ostatnich osiągnięć Natalii należą: I nagroda w International Music Competition The Music Of 19th Century, II miejsce w grupie IV w IX Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści w Stalowej Woli, III miejsce w grupie I w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych Elbląg 2021.
Duet fletowy– tworzą Małgorzata Bobińska i Michał Szymański stypendyści Program ZDOLNI KFnrD. Małgosia i Szymon znają się od lat przez wyjazdy i udziały w konkursach i innych wydarzeniach fletowych w Polsce. Dzięki projektowi „Kameralna Filharmonia Funduszu” stworzyli duet, który połączył Bydgoszcz i Poznań. Jak piszą o sobie: „Wspólne granie daje nam mnóstwo satysfakcji i przede wszystkim radości. Napędza nas to do pracy i rozwoju. Ten duet pozwala nam budować przyjacielskie relacje, które wierzymy, że będą nam towarzyszyć przez życie”.
Młodzi Wirtuozi to projekt od lat realizowany przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie promujący młodych, zdolnych muzyków będących stypendystami Funduszu.
Więcej informacji o naszym wsparciu dla młodych muzyków: https://fundusz.org/program-zdolni/zajecia-muzyczne/
Partnerzy: