Inauguracja zajęć dla nowych stypendystów KFnrD

W sobotę 27 października na Zamku Królewskim w Warszawie zainaugurujemy 36. rok Programu Pomocy Zdolnym.

Na ten rok szkolny przyjęliśmy do programu 533 uczennic i uczniów z całej Polski, w tym: 349 nastolatków o zainteresowaniach naukowych i literackich, 154 młodych muzyków i 30 zdolnych plastyków.

Na sobotnią inaugurację zaprosiliśmy naszych współpracowników, przedstawicieli instytucji partnerskich i władz państwowych oraz grupę naszych stypendystów, którzy zakwalifikowali się do programu w tym roku po raz pierwszy i ukończyli 16. rok życia.

W programie spotkania inauguracyjnego są m.in. wystąpienia trojga uczestników Programu, którzy zaprezentują, co ciekawego zrobili w minionym roku, także dzięki wsparciu Programu, a także krótki koncert w wykonaniu stypendystów.

Następnie nasi stypendyści będą mieli do wyboru trzy wykłady absolwentów Programu:

 

W kolejnych miesiącach aż do września 2019 będziemy proponować naszym stypendystom bezpłatny udział w obozach naukowych, specjalistycznych warsztatach badawczych z różnych dziedzin, indywidualnych stażach w najlepszych laboratoriach, spotkaniach, koncertach. Będą wspaniałe obozy wielodyscyplinarne i wakacyjny plener malarski.

Podziel się!


Konkurs dla uczniów-naukowcówProwadzisz badania przed maturą? Zgłoś swój projekt! Znasz młodych badaczy? Daj im znać o EUCYS!

EU Contest for Young Scientists  to prestiżowa międzynarodowa impreza z długą tradycją. Nasze stowarzyszenie organizuje co roku Polską Edycję EUCYS.

Na zgłoszenia uczniowskich projektów naukowych czekamy do 15 grudnia. Warto!