warsztaty nt. silnika Stirlinga – Serock 2013
Pod koniec kwietnia do Serocka n. Narwią przybywa co roku ponad 80 najzdolniejszych uczennic i uczniów z całej Polski. Do tego kilkadziesiąt osób kadry: najwybitniejsi naukowcy z całego kraju, świetni doktoranci i wyróżniający się studenci – w większości dawni i niezbyt dawni stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Celem obozu jest stworzenie wyjątkowych możliwości dla pogłębiania zainteresowań i zdobycia nowej wiedzy, ale przede wszystkim zainspirowanie uczestników do samodzielnej, wytrwałej pracy. Oczekujemy od nich aktywnego udziału we wszystkich zajęciach. W programie przewidujemy bardzo różne formy zajęć, wśród których można wybierać: warsztaty, seminaria, wykłady z różnych dziedzin i spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Są też odczyty uczestników, koncert, wieczór poetycki i gazeta obozowa, a także codzienne zajęcia rekreacyjne (na boisku, na basenie i w siłowni).
Tak wyglądały programy obozu w ostatnich latach:
- 2016 oboz-naukowy-2016.pdf
- 2015 oboz-naukowy-2015.pdf
- 2014 oboz-naukowy-2014.pdf
- 2013 oboz-naukowy-2013.pdf
- 2012 duzy_2012.pdf
- 2011 duzy_2011.pdf
Polecamy wspomnieniowy felieton naszego dawnego stypendysty Jacka Dehnela na temat wiosennych obozów.
Obozy w Serocku to część długiej tradycji wiosennych obozów naukowych. Przez całą poprzednią dekadę spotykaliśmy się w Świdrze k. Otwocka. A jeszcze wcześniej – w Jadwisinie k. Serocka! Ośrodek, w którym organizujemy zajęcia od kilku lat, niemal sąsiaduje z kultowym wśród Funduszowców Parkiem Jadwisińskim.
Jadwisin 1990 / fot. K. Kowalewski