...
  • PL   EN

Zapraszamy na nasze koncerty i wystawę w Miliczu!

VI Wakacyjne Spotkania Wielodyscyplinarne KFnrD Rzeczpospolita mniej znana odbywają się w tym roku w Miliczu w dniach 1-15 sierpnia. 8 i 9 sierpnia zagramy dwa wspaniałe koncerty otwarte dla publiczności. A 12 sierpnia otwieramy wystawę poplenerową.

Spotkania Wielodyscyplinarne mają służyć przede wszystkim stworzeniu warunków do pracy i rozwoju zainteresowań. Zbieramy w jednym miejscu ludzi o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku z nadzieją, że wspólnie spędzony czas wypełniony rozmowami i różnorodną aktywnością zaowocuje wzajemną inspiracją i motywacją do pracy.

{gallery}/-2015/08-Milicz{/gallery}

Podczas tegorocznych Spotkań udajemy się do miasta hrabiów Maltzanów, z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, miasta o bogatej historii polsko-czesko-niemieckiej, z ruinami zamku książąt oleśnickich z XIV wieku, z zespołem pałacowym z końca XVIII wieku, z pierwszym na Śląsku parkiem w stylu angielskim. W okolicy znajduje się także Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy”, jeden z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce, który również będziemy zwiedzać.

Tematem wiodącym zajęć plastycznych w tym roku będzie Linia. Stałą opiekę nad plastykami sprawować będą prof. Marian Stępak z Wydziału Sztuk Pięknych UMK oraz dawne stypendystki Funduszu: Karolina Borys i Paulina Węgrzyn. W programie przewidziane są różnorodne zajęcia prowadzone przez dawnych stypendystów Funduszu. W tym roku podzieliśmy je na warsztaty (zasadniczo przeznaczone dla grup według zainteresowań) oraz zajęcia ogólnorozwojowe (wybór tematu według uznania, dla grupy plastycznej udział w nich jest dobrowolny).

W sobotę 8 sierpnia w Pałacu Maltzanów o godz. 18.00 odbędzie się niezwykły koncert muzyki zamówionej niegdyś przez dawnych właścicieli Milicza. Dzięki staraniom Soni Wronkowskiej oraz naszych muzyków (flecistki Klaudii Kolano, skrzypka Bartosza Czyżewskiego, wiolonczelisty Wojciecha Bafeltowskiego, gitarzysty Mateusza Obszańskiego i pianisty Piotra Pawlaka) ta muzyka zabrzmi ponownie w tych samych murach.

W niedzielę 9 sierpnia w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli o godz. 19.00 odbędzie się także publiczny koncert muzyki poważnej w wykonaniu uczestników Spotkań (akordeonistki Sary Wienczek, flecistki Klaudii Kolano, skrzypka Bartosza Czyżewskiego, wiolonczelisty Wojciecha Bafeltowskiego i gitarzysty Mateusza Obszańskiego).

Z kolei w środę 12 sierpnia w galerii Ośrodka Kultury w Miliczu planujemy wernisaż wystawy najciekawszych prac powstałych w trakcie Spotkań. Podczas wernisażu zabrzmi mezzosopranistka Marta Wryk przy akompaniamencie Mateusza Obszańskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny