...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert Młodych Muzyków

Serdecznie zapraszamy na nasz kolejny niedzielny koncert – 3 czerwca 2012 o godz. 12.00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

 

Wybierasz się? Daj znać na Facebooku! 

 

Zagrają:

  • 14-letnia skrzypaczka Marta Grygier z Leszna; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. R. Maciejewskiego w klasie p. Marcina Hermana; laureatka m. in.: Wielkopolskiego Konkursu Wykonawczego w Poznaniu (wyróżnienie w 2011), Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego O. Rieding Mistrz Literatury Dziecięcej w Warszawie (wyróżnienie w 2011), Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego w Kielcach (III nagroda w 2012)
  • 14-letni gitarzysta Andrzej Grygier z Leszna; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. R. Maciejewskiego w klasie p. Macieja Kończaka; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu im. A. Amalii w Weimarze (I nagroda w 2011), Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu (I nagroda i Grand Prix solo i w duecie w 2011), Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Gitarowego im. Cz. Droździewicza w Krynicy-Zdroju (II nagroda w 2012)
  • 17-letni pianista Artur Haftman ze Stargardu Szczecińskiego; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w klasie p. Ewy Kubiak-Kubackiej; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Palma de Mallorca (I nagroda w 2011), Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego w Druskiennikach na Litwie (I nagroda w 2011), Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie (I nagroda w 2012)
  • 14-letnia wiolonczelistka Bernadetta Wieczerzyńska ze Zwolenia; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie p. Romana Hoffmanna; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (I nagroda w 2011, III nagroda i nagroda specjalna w 2012), Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczelowego w Warszawie (I nagroda w 2009, wyróżnienie w 2012)

W programie m. in.: Bach, Berkeley, Chopin, Kossowski, Lalo, Paganini

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

 

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego