...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert 9 września

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w nowym sezonie koncert Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w niedzielę 9 września 2012 o godz. 12.00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

  • 13-letni flecista Jan Chłap z Rymanowa; uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie w klasie mgr. Dariusza Krzoka; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Wiosennego Festiwalu Fletowego w Sochaczewie (I nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Jastrzębiu-Zdroju (III nagroda w 2012), Polskiego Festiwalu Fletowego w Sieradzu (III nagroda w 2012) 
  • 13-letnia pianistka Marta Czech z Wodzisławia Śląskiego; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Braci Szafranków w Rybniku w klasie prof. Moniki Sikorskiej-Wojtachy; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci w Jeleniej-Górze (II nagroda i nagroda specjalna w 2011), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Zgorzelcu (I nagroda i 2 nagrody specjalne w 2010), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin+” w Budapeszcie (I nagroda i 2 nagrody specjalne w 2010) 
  • 16-letnia skrzypaczka Ada Dobrowolska z Krakowa; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. dr. hab. Andrzeja Gębskiego; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Przesłuchań Szkół Muzycznych CEA w Warszawie (II nagroda w 2012), Młodzieżowego Konkursu na Skrzypce Solo w Tomaszowie Mazowieckim (wyróżnienie w 2012) Międzynarodowego Konkursu Talents for Europe w Dolnym Kubinie (II nagroda i nagroda specjalna w 2011) 
  • 16-letni akordeonista Bartosz Kołsut z Radomia; uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w klasie mgr. Artura Miedzińskiego; laureat m. in.: Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej (II nagroda w 2012), Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Wiedniu (I nagroda w 2011) 
  • 12-letni kontrabasista Patryk Krysiak z Warszawy; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego w klasie mgr. Adama Kotuli; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie (wyróżnienie I st. w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Mały czy duży wirtuoz w Warszawie (I nagroda w 2011), Ogólnopolskich Spotkań Kontrabasowych w Mielcu (III nagroda w 2010) 

W programie m. in.: Bach, Beethoven, Bolling, Czajkowski, Dragonetti, Kusjakow, Liszt, Mouquet, Saint-Saёns, Szymanowski, Własow

 

Wybierasz się? Daj znać na Facebooku! 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego