...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert 7 kwietnia do Zamku Królewskiego w Warszawie

Kolejny koncert Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia  2013 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie.

Dla miłośników muzyki zaś to okazja, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wybierzesz się? Daj znać na Facebooku!

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:
 

  • 16-letnia pianistka Diana Kuls z Warszawy; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Elsnera w klasie prof. Iriny Rumiancewej-Dabrowski; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. B. Bartoka w Warszawie (II nagroda i nagroda specjalna w 2010), Sochaczewskich Spotkań Kameralnych (I nagroda w 2011), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie (II nagroda w 2012).

 

  • 17-letnia wiolonczelistka Małgorzata Latoszek z Warszawy; uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w klasie prof. Romana Hoffmanna; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Izabelinie (I nagroda w 2012), Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Zdzisławy Wojciechowskiej w Bydgoszczy (II nagroda w 2012), Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych CEA w Warszawie (III nagroda w 2013).

 

  • 18-letni skrzypek Mateusz Makuch z Zielonej Góry; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. J. Kaliszewskiej w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły i mgr. Marcina Suszyckiego; laureat m. in.: Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie (laureat Konkursu i nagrody specjalnej), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (Grand Prix w 2012), Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. St. Serwaczyńskiego w Lublinie (I nagroda oraz 8 nagród specjalnych)

 

  • 16-letni akordeonista Piotr Zarzyka z Radomia; uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w klasie dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli (I nagroda w 2013), .Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (II nagroda w 2012), Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Klingenthal (III nagroda w 2011 i 2012), Międzynarodowego Konkursu Akordeonistów w Wilnie (III nagroda w 2011).

 

W programie m. in.: Bach, Galliano, Grieg, Puszkarenko, Rachmaninow, Szostakowicz

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego