...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert 6 października

Serdecznie zapraszamy na nasz kolejny koncert!

Zagramy w niedzielę 6 października 2013 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są świetną okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce:

 

  • 18-letni pianista Rafał Gudyka z Harty (woj. podkarpackie); uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Piotra Sałajczyka; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie (wyróżnienie w 2012), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Chopin in memoriam” w Varnie (II nagroda w 2010) Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle (II nagroda w 2010).

 

  • 14-letnia flecistka Natalia Karaszewska z Warszawy; uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 4 im. K. Szymanowskiego w klasie prof. Marii Peradzyńskiej-Filip; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych w Warszawie (I nagroda w 2013), Konkursu Fletowego im. M. Katarzyńskiego w Sosnowcu (II nagroda w 2013), Międzynarodowego Konkursu Fletowego w Nowym Yorku (I nagroda i nagroda specjalna w 2012)

 

  • 14-letnia skrzypaczka Zuzanna Kuklińska z Gdańska; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w klasie prof. Krystyny Jureckiej; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkurs „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (I nagroda w 2013), Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II nagroda i nagroda specjalna w 2013), Oruńskiego Konkursu Skrzypcowego (Grand Prix w 2012).

 

  • 18-letnia wiolonczelistka Barbara Warchalewska ze Swarzędza; uczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie dr. Tomasza Lisieckiego; laureatka m. in.: Ogólnopolskich Konfrontacji Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej w Bydgoszczy (II nagroda w 2013), Ogólnopolskich Przesłuchań CEA w Warszawie (II nagroda w trio w 2013), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (II nagroda z zespołem w 2013).

W programie: Bach, Brahms, Chopin, Franck, Gaubert, Hindemith, Liszt, Wieniawski.

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego

 

 

 

Nasze następne niedzielne koncerty:

  • 27 października 2013 – Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
  • 24 listopada 2013 – Sala Widowiskowa Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki
  • 8 grudnia 2013 – Sala Koncertowa Zamku Królewskiego

więcej o opiece Funduszu nad młodymi instrumentalistami