...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert 6 maja

Nasz kolejny niedzielny koncert odbędzie się 6 maja 2012 o godz. 12.00 w Zamku Królewskim w Warszawie. Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności. 

 

Na niedzielnym koncercie w Zamku Królewskim wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

 

  • 17-letni klarnecista Bartłomiej Dobrowolski z Polanki Wielkiej; uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Macieja Niewiary; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Festiwalu Klarnetowego w Piotrkowie Trybunalskim (II nagroda solo i z kwartetem w 2011), Międzynarodowego Festiwalu Klarnetowego w Warszawie (III nagroda w 2012), Ogólnopolskich Przesłuchań Instrumentów Dętych CEA w Warszawie (wyróżnienie w 2012) 
  • 17-letni pianista Michał Michalski z Wrocławia; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie dr. Pawła Zawadzkiego; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. H. Czerny-Stefańskiej w Żaganiu (I nagroda w 2010), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego „Simone Delbert-Fevrier” w Nicei (I nagroda w 2010), Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie (III nagroda w 2011) 
  • 16-letni akordeonista Dawid Rydz ze Szczecina; uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Szczecinie w klasie mgr. Romana Rydza; laureat m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu (III nagroda w 2011), Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej (I nagroda w 2011, II – w 2012), finałowych Przesłuchań Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II st. w Warszawie (wyróżnienie w 2012) 
  • 19-letnia wiolonczelistka Edyta Słomska z Tarnowa; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. Andrzeja Orkisza; laureatka m. in.: Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Izabelinie (II nagroda w 2010), Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (I nagroda w 2011), Międzynarodowego Konkursu Petara Konjovica w Belgradzie (III nagroda w 2011) 
  • 17-letni skrzypek Jakub Strzelecki z Koszalina; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły; laureat m. in.: Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Młody Paganini w Legnicy (III nagroda w 2010), Konkursu Skrzypce dla najlepszych w Szczecinie (I nagroda w 2010), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. G. Ph. Telemana w Poznaniu (IV nagroda w 2011) 

 

W programie m. in.: Cassadó, Chopin, Granados, Haydn, Kovács, Precz, Prokofiew, Scarlatti, Spor, Szostakowicz 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego

 

Wybierasz się? Daj znać na facebook.com/zdolni