...
  • PL   EN

Zapraszamy na koncert 26 lutego

Serdecznie zapraszamy na nasz kolejny niedzielny koncert – 26 lutego 2012 o godz. 12.00 do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dla utalentowanych nastolatków każdy taki koncert przed prawdziwą (pozaszkolną) publicznością to wartościowe doświadczenie. Dla miłośników muzyki koncerty stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są zaś okazją, by poznać młodych, świetnie zapowiadających się instrumentalistów, a wśród nich – przyszłe wielkie indywidualności.

Wystąpią uczestnicy programu pomocy wybitnie zdolnym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci należący do najlepszych muzyków młodego pokolenia w Polsce.

  • 12-letnia skrzypaczka Sara Dragan z Legnicy; uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w klasie Konrada Dragana; laureatka m. in.: I nagrody i nagrody specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków Będę Wirtuozem (Kraków 2011), I nagrody w Konkursie Bachowskim im. S. Hajzera (Zielona Góra 2011), Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Sforzando (Berlin 2011)
  • 15-letni pianista Adam Goździewski ze Skierniewic; uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just; laureat m. in.: I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (Lutsk na Ukrainie 2011), I nagrody w Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. H. i L. Stefańskich (Kraków 2011), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego (Izabelin 2011)
  • 17-letni gitarzysta Piotr Przedbora z Tomaszowa Mazowieckiego; uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Wrońskiego w klasie Mirosława Drożdżowskiego; laureat m. in.: I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym (Belgrad 2011), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Gitarzystów im. A. Amalii (Weimar 2009), I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. Cz. Droździewicza (Krynica-Zdrój 2009)
  • 16-letnia wiolonczelistka Barbara Warchalewska ze Swarzędza; uczennica Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w klasie Tomasz Lisieckiego; laureatka m. in..: I nagrody i nagrody specjalnej w Ogólnopolskich Konfrontacjach Wiolonczelowych im. Z. Wojciechowskiej (Bydgoszcz 2011), II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym Fundacji Pro Cello (Szamotuły 2011), III nagrody i nagrody specjalnej w Młodzieżowym Konkursie im. K. Wiłkomirskiego (Poznań 2010)

 

W programie: Bach, Boccherini, Chopin, Czajkowski, Dobrzyński, Mertz, Saint-Saёns, Scarlatti, Wieniawski

 

Serdecznie zapraszamy!

Bilety do nabycia w kasie Zamku Królewskiego